Постанова № 11104112, 22.01.2010, Севастопольський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
22.01.2010
Номер справи
2-23/4269-2009
Номер документу
11104112
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ копія

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України

21 січня 2010 року Справа № 2-23/4269-2009                     Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Маслової З.Д.,

суддів                                                                      Градової О.Г.,

                                                                                          Ткаченка М.І.,

за участю представників сторін:

позивача: 17.12.09, 24.12.09 та 21.01.10 Космачевський Юрій Іванович (повноваження перевірені), посвідчення № 263 від 01.08.09, директор, Кримське республіканське виробниче підприємство "Кримтролейбус";

позивача: 17.12.09 та 24.12.09 Дубицька Алла Хачатурівна, довіреність № 889/01-34/01 від 27.07.09, Кримське республіканське виробниче підприємство "Кримтролейбус";

відповідача: 21.01.10 Галенко Вячеслав Анатолійович, довіреність № 02-38/21 від 11.01.10, виконавчий комітет Алуштинської міської ради

розглянувши апеляційну скаргу Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Доброрез І.О.) від 05 листопада 2009 року у справі №2-23/4269-2009

за позовом Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" (вул. Київська, 78, місто Сімферополь, АР Крим, 95034)

до виконавчого комітету Алуштинської міської ради (пл. Радянська, 1, місто Алушта, АР Крим, 98516)

про спонукання укласти договір

                                                            

                                                            ВСТАНОВИВ:

                    27.07.09 КРВП "Кримтролейбус" на підставі ЗУ "Про міський електричний транспорт", статей 179, 181, 194, 186 ГК України, підпункту 12 пункту "а" статті 30, частини 1 статті 5 ЗУ "Про місцеве самоврядування", статей 22, 89 БК України, пункту 1.1 розділу 1 Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту, звернулось до суду з позовною заявою (з урахуванням заяви про зміну предмету позову від 05.10.09) до виконавчого комітету Алуштинської міської ради з переддоговірного спору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік і просило суд зобов'язати відповідача укласти з позивачем договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом з 01.01.10 по 31.12.10 між КРВП "Кримтролейбус" та виконавчим комітетом Алуштинської міської ради на умовах редакції "Перевізника" (а. с. 2-5, 41-43).

                    Позовні вимоги мотивовані тим, що 24.06.09 "Перевізник" звернувся з пропозицією укласти на 2010 рік вказаний договір, проект договору виконком Алуштинської міської ради отримав 30.06.09, проте до теперішнього часу відповіді на зроблену пропозицію не надав, що стало підставою для звернення "Перевізника" до суду з позовом.

                    Рішенням господарського суду АР Крим від 05.11.09 у задоволенні позовних вимог відмовлено за їх безпідставністю, так як виконком Алуштинської міської ради "Перевізнику" не надавав замовлення на перевезення міським електричним транспортом, а наказ № 72 від 25.03.08 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення повної собівартості послуг міського електротранспорту", яким затверджено примірний договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом, не містить обов'язку виконкому Алуштинської міської ради на укладення вказаного договору (а. с. 77-80).

                    В апеляційній скарзі та додаткових поясненнях керуючий санацією КРВП "Кримтролейбус" просить скасувати зазначене рішення суду, як прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального закону, та прийняти нове, яким позов задовольнити (а. с. 87-93, 101-102).

          Ухвалами суду від 17.12.09 та 24.12.09 на підставі статті 77 ГПК України розгляд апеляційної скарги відкладався на 24.12.09 та 21.01.10 (а. с. 98-100, 135-136).

          19.01.10 від виконкому Алуштинської міської ради надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому відповідач просить рішення господарського суду АР Крим залишити без змін, апеляційну скаргу залишити без задоволення, вважаючи рішення законним (а. с. 137-138).

                    21.01.10 від КРВП "Кримтролейбус" надійшло доповнення до апеляційної скарги, в якому позивач звертає увагу суду на те, що при підготовці редакції договору "Перевізником" допущена описка у результаті невірного перекладу слова "перераховує" з української на російську мову, отже, в пункті 4.2 розділу 4 "Оплата транспортних послуг" договору замість слова "пересчитывает" повинно бути слово "перечисляет" (а. с. 142-143).

          У зв'язку з хворобою судді Остапової К.А., розпорядженням заступника голови суду від 21.01.10 її замінено на суддю Ткаченко М.І.

          У судових засіданнях 17.12.09, 24.12.09 та 21.01.10 представники КРВП "Кримтролейбус" підтримували доводи апеляційної скарги, представник виконавчого комітету Алуштинської міської ради 21.01.10 заперечував.

          Розглянувши справу повторно, в порядку та на підставах статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія вважає, що апеляційна скарга КРВП "Кримтролейбус" підлягає задоволенню, рішення суду скасуванню з наступних підстав.

          Відповідно до п. 1.1 розділу 1 "Загальні положення" Статуту КРВП "Кримтролейбус" (далі "Перевізник"), воно входить до складу майна, що належить АР Крим і знаходиться в сфері управління Міністерства будівельної політики, архітектури і житлово-комунального господарства АР Крим, що є органом управління його майном.

                    П. 2.1 розділу 2 Статуту передбачає, що основними напрямками діяльності КРВП "Кримтролейбус" є надання послуг з перевезення пасажирів у містах Сімферополі, Алушті , Ялті на міських маршрутах і міжміській гірській тролейбусній трасі Сімферополь - Алушта - Ялта.

                    29.06.04 прийнято ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт". Статтею 1 вказаного закону передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та/або уповноважені ними юридичні особи, які замовляють транспортні послуги, є замовниками транспортних послуг.

                    Тобто, виконком Алуштинської міської ради, в силу вказаного вище Закону, є замовником транспортних послуг і зобов'язаний укласти договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік з КРВП "Кримтролейбус".

                    Ст. 4 ч. 2, ст. 11 ч. 1, ст. 12 ч. 1 ЗУ № 1914 передбачено, що для "Замовника" та "Перевізника" є обов'язковим укладення договору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом).

                    Постановою Кабінету Міністрів України № 1855 від 29.12.06 затверджена Державна програма розвитку міського електричного транспорту на 2007-2015 роки, якою також передбачена необхідність активізації роботи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування по здійсненню функцій замовників послуг з перевезень пасажирів відповідно до вимог ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт".

                    Підпунктом 12 пункту "а" ст. 30 ЗУ "Про місцеве самоврядування" №280/97 від 21.05.97 до повноважень виконавчого органу Алуштинської міської ради належать, зокрема, залучення на договірних засадах підприємств, що не належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв'язку.

                    За своїм правовим статусом КРВП "Кримтролейбус" не належить до комунальної власності Алуштинської територіальної громади, але на підставі вище вказаного Закону зобов'язаний укласти договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік.

                    Посилання відповідача на відсутність з його боку замовлення на перевезення у 2010 році міським електричним транспортом пільгових категорій населення, свідчить про невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ЗУ "Про місцеве самоврядування" № 280 від 21.05.97 та інших норм права, що регулюють спірні правовідносини.

                    Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

                    Ст. 4 п. 5 ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт" перевізник не вправі відмовлятися від пільгових перевезень, крім випадків, передбачених законами. Тобто, КРВП "Кримтролейбус" не вправі відмовитись від перевезень пільгової категорії населення.

                    Ч. 1 п. 6 ст. 179 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів послугами транспорту, зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхніх послуг. Законодавством можуть бути передбачені обов'язкові умови таких договорів.

                    П. 3 ст. 184 ГК України визначає, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися не інакше, як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документу.

                    Отже, договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом повинен бути укладений у типовій формі, що затверджена наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 72 від 25.03.08. Наданий "Перевізником" проект договору за змістом відповідає його типовій формі.

                    Відповідно до ст. 22 Бюджетного кодексу України головним розпорядником місцевих коштів є виконавчі органи рад.

          Крім того, фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, передбачено Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.02 (із змінами та доповненнями).

          Таким чином, питання про відшкодування витрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян, відноситься до компетенції виконавчого комітету Алуштинської міської ради.

          Слід також зазначити, що відсутність договору про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом на 2010 рік призведе до неможливості надання КРВП "Кримтролейбус" послуг з перевезення пільгових категорій громадян, оскільки надання послуг без договору та відсутність фінансування призведе до фінансово-економічних збитків "Перевізника".

          З урахуванням викладених норм права, виконком Алуштинської міської ради зобов'язаний укласти з КРВП "Кримтролейбус" договір про організацію транспортних послуг в 2010 році міським наземним електричним транспортом.

                    Згідно з пунктами 2, 4 та 5 ст. 181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

                    Як свідчать матеріали справи, виконком Алуштинської міської ради отримав проект типового договору на перевезення міським наземним електричним транспортом на 2010 рік 30.06.09 (а. с. 20-21). Спірний договір відповідач не підписав і лише 05.08.09 направив на адресу "Перевізника" свій проект в частині обовязків та прав (замовника) (п.2.1, 3.1.5) оплати транспортних послуг (п.4.1) договору з урахуванням внесених ним коректив. Таким чином, відповідь була надана з порушенням двадцятиденного строку, встановленого п. 4 ст. 181 ГК України (а. с. 29,45-53).

                    Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 645 ГК України відповідь, одержана із запізненням, є новою пропозицією.

                    Судова колегія розцінює дії виконкома Алуштинської міської ради, як ухилення від виконання вимог, викладеного вище законодавства, що регулює питання обов'язкового укладення органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади договору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом, у звязку з чим спосіб захисту позивачем вибрано - "зобов'язати укласти договір" відповідає вимогам п.2 ст.20 Господарського кодексу України.

                    П. 2 та 3 ст. 13 ЦК України передбачають, що при здійсненні своїх прав, виконком Алуштинської міської ради зобов'язаний утримуватися від порушення прав інших осіб і не допускати зловживання правом в інших формах.

                    Припинення перевезень КРВП "Кримтролейбус" пільгових категорій громадян у зв'язку з небажанням виконкомом Алуштинської міської ради укласти договір, призведе до порушення прав громадян на достатній рівень життя, порушення гарантій, встановлених законодавством України, так як перевезення основної маси пільгових категорій населення здійснює КРВП "Кримтролейбус".

                    Відповідно до вимог ст. 180 ГК України істотними умовами господарського договору є його предмет, ціна, строк дії.

                    Предметом даного договору є перевезення тролейбусами пасажирів та багажу на постійних та тимчасових маршрутах (пункти 1.1 та 1.2).

                    Строк дії - з 01.01.2010 по 31.12.2010 (пункт 7.1).

                    Ціна - попередня сума договору визначена у додатку 2 до договору і становить 6901,4 тисяч грн., визначена у графі "Витрати на замовлені транспортні послуги відповідно до договору" з поквартальною розбивкою (а. с. 18).

                    П. 4.4 проекту договору встановлюється, що сума коштів, яка підлягає перерахуванню "Перевізникові" за надані транспортні послуги, визначається як добуток розрахункового тарифу на транспортні послуги, затвердженого "Замовником" на обсяг виконаної "Перевізником" транспортної роботи, який зменшується на суму усіх одержаних "Перевізником" доходів (оплата проїзду, плата за рекламу, оренду, тощо) - а. с. 15-16.

                    П. 4.5 проекту договору встановлюється, що величина розрахункового тарифу визначається згідно вимогам Правил надання населенню послуг по перевозам міським електротранспортом, затвердженими постановою КМУ №1735 від 23.12.04.

                    Крім того, ч. 3 ст. 8 ЗУ "Про міський електричний транспорт" № 1914 передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування забезпечують реалізацію державної політики у сфері міського електричного транспорту, встановлюють в тому числі і тарифи на проїзд.

                    Також, п. 1.1 р.1 Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженого наказом № 96 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 25.07.07, встановлює, що цей Порядок визначає механізм формування тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів трамваями та тролейбусами і застосовується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування під час встановлення зазначених тарифів для підприємств міського електричного транспорту.

                    Тобто, у відповідача не тільки є право на встановлення тарифів на проїзд, але цей обов'язок закріплений у вказаних нормативно-правових актах України.

Судова колегія вважає, що договір про організацію транспортних послуг наземним електричним транспортом на 2010 рік слід прийняти в редакції "перевізника", як відповідаючий Закону України "Про міський електричний транспорт", п.п.12 п. "а" ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування", типовому договору, затвердженого наказом Міністра ЖКГ України №72 від 25.03.2008 року, ст.22 та п.п."б" п.4 ст. 89 Бюджетного кодексу України.

Пунктом 36 листа Вищого господарського суду України №01-8/211 від 07.04.2008 "Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України" передбачено, що згідно з ч.2 ст.187 Господарського кодексу України день набрання чинності рішення суду, яким вирішено питання що до переддоговірного спору, вважається днем укладення господарського договору, якщо рішенням суду не визначене іньше. Згідно з частиною 3 ст.84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резулятивній частині рішення вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий проект договору. Зазначені норми не суперечать одна одній, так як суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує право відношення, в силу якого сторони зобовязані укласти договір, але одна із сторін ухилялася від цього. Тому в резолютивній частині рішення, яким задовольняється позов про спонукання укласти договір, слід вказувати на те, що спірний договір є укладеним.

Таким чином, в резулятивній частині постанови слід вказати: " Визнати укладеним договір..."

Проект договору у розділі 4 п.4.2 договору має описку , тому після слів "єженедельно пересчитьівает" слід читати (перечисляет).

                    Приймаючи до уваги викладене, судова колегія вважає, що наданий перевізником проект договору містить всі істотні умови.

                    Приймаючи рішення, суд першої інстанції дав невірну оцінку фактичним обставинам справи, не застосував вказане в постанові апеляційного суду законодавство, яке регулює даний вид правовідносин, що призвело до винесення невірного рішення, яке підлягає скасуванню.                    

          Керуючись статтями 101, 103 пункт 2, 104 частина 1 пункт 4, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                            ПОСТАНОВИВ:          

                    1. Апеляційну скаргу Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" задовольнити.

                    2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 05 листопада 2009 року у справі №2-23/4269-2009 скасувати.

                    3. Постановити нове рішення. Визнати укладеним з 01.01.2010 до 31.12.2010 договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом на 2010 рік між Кримським республіканським виробничим підприємством "Кримтролейбус" та виконавчим комітетом Алуштинської міської ради в редакції КРВП "Кримтролейбус":

Виправити описку у розділі 4 п.4.2 договору і після слів "єженедельно пересчитьівает" слід читати (перечисляет).

ДОГОВОР _____

об организации транспортных услуг городским наземным

электрическим транспортом

г. Алушта                                                                      "__" ____ 2010 г.

Исполнительный комитет г. Алушта, именуемый в дальнейшем «Заказчик», в лице городского головы ____________

действующего на основании Закона Украины «О местном самоуправлении»,

с одной стороны и Крымское Республиканское производственное предприятие «Крымтроллейбус»в лице генерального директора Космачевского Юрия Ивановича, действующего на основании Устава предприятия, Закона Украины «О городском электрическом транспорте», именуемое в дальнейшем «Перевозчик», с другой стороны, заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА

          1.1.Заказчик предоставляет Перевозчику право на перевозку пассажиров и багажа троллейбусами на постоянных и временных маршрутах.

          1.2.Перевозчик обязуется предоставлять транспортные услуги на перевозку троллейбусами на условиях, предусмотренных Договором.

2. ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН

2.1 Обязанности Заказчика

          2.1.1. Устанавливать заказ и утверждать согласованные с Перевозчиком объемы транспортной работы (приложение 1), расписание и показатели качества движения.

          2.1.2. Информировать Перевозчика и население города об изменениях в движенш городского электрического транспорта на маршрутах не позднее чем за 5 суток.

          2.1.3. Осуществлять контроль за выпуском подвижного состава на маршруты и показателями его работы, качеством обслуживания пассажиров, соблюдением требований безопасности движения.

          2.1.4. Обеспечивать создание надлежащих дорожных условий для работы городского электрического транспорта (состояние и освещение дорог, обустройство остановок, ограждение мест, опасных для пешеходов и других видов транспорта, соблюдение расстояния приближения зеленых насаждений к контактной сети и т.п.).

          2.1.5. Принимать неотложные меры относительно ликвидации последствий стихийного бедствия (наводнение, пожар, заносы и прочее) аварий, которые привели к нарушению движения городского электрического транспорта.

          2.1.6. Устанавливать тарифы на проезд и перевозку багажа и порядок взыскания платы за транспортные услуги.

          2.1.7. Утверждать стоимостную величину расчетного тарифа на транспортные услуги (приложение 2).

          2.1.8. Обеспечивать за счет средств местного бюджета компенсацию в случае установления уровня тарифов, не покрывающих расходов, связанных с перевозкой пассажиров.

          2.1.9. Представлять и защищать интересы потребителей транспортных услуг.

          2.1.10. Осуществлять полную и своевременную оплату фактически выполненных ткревозчиком объемов транспортных услуг согласно раздела 4 настоящего Договора.

          2.1.11. Обеспечивать координацию работы городского электротранспорта и других видов общественного транспорта, не допуская дублирование маршрутов разными видами транспорта.

          2.1.12. Выполнять другие требования, установленные законодательством (обновление подвижного состава, других объектов городского электротранспорта и т.п.).

2.2. Обязанности Перевозчика

          2.2.1. Выполнять условия настоящего Договора и другие требования, установленные законодательством.

          2.2.2. Обеспечивать надлежащий уровень качества транспортного обслуживания пассажиров и безопасности.

          2.2.3. Содержать подвижной состав и другие объекты городского электрического транспорт в надлежащем техническом состоянии, создавать условия для проведения их государственного технического осмотра.

          2.2.4. Осуществлять оперативное руководство движением на маршрутах, организовывать работу по оперативному устранению технических неисправностей подвижного состава или его замены.

          2.2.5. Составлять расписания и трафики движения, паспорта маршрутов, распорядок работы билетных касс по продаже проездных билетов и обеспечивать их согласование Заказчиком.

          2.2.6.1 Принимать меры относительно развития материально-технической базы предприятия, нобходимой для обеспечения перевозок и обслуживания пассажиров.

          2.2.7. Обеспечивать необходимый уровень профессиональной квалификации работников предприятия.

          2.2.8. Создавать надлежащие условия работы и отдыха персонала, обеспечивать контроль за работой и состоянием здоровья водителей.

          2.2.9. Взыскивать плату за проезд и ее контроль.

          2.2.10. Информировать пассажиров об организации предоставления транспортных услуг и требования Правил пользования трамваем и троллейбусом в городах Украины.

          2.2.11. Подавать Заказчику отчет о результатах работы городского электрическою транспорта за минувшие сутки.

          2.2.12. Предоставлять ежемесячно, до 15 числа, отчет о выполнении объема транспортных услуг за предыдущий месяц.

3. ПРАВА СТОРОН

3.1.          Права Заказчика

          3.1.1 .Контролировать объем и качество, предоставленных транспортных услуг, выполнение других условий Договора.

          3.1.2. Инициировать и проводить обследование пассажиропотоков на маршрутах.

          3.1.3. Вносить предложения относительно изменений условий Договора об организации, предоставления транспортных услуг.

          3.1.4. Осуществлять контроль за достоверностью отчетной информации относительно объемов фактически предоставленных Перевозчиком транспортных услуг.

3.2.          Права Перевозчика

          3.2.1. Вносить предложения относительно создания новых и внесение изменений в существующие маршруты, а также уточнение объемов транспортной работы и расписания движения.

          3.2.2. Останавливать пассажирские перевозки на маршрутах или временно изменять расписание движения в случае возникновения угрозы для их безопасности, изменений пассажирских потоках, а также по другим причинам, не зависимых от Перевозчика, и информировать об этом Заказчика.

          3.2.3. Требовать возмещения потерь за временное закрытие или препятствование движению в случаях, предусмотренных законодательством.

4. ОПЛАТА ТРАНСПОРТНЫХ УСЛУГ

          4.1. Заказчик рассматривает и утверждает отчет об объеме транспортных услуг Перевозчика на протяжении 5 календарных дней после его получения.

          4.2.На основании утвержденного отчета Заказчик еженедельно перечисляет Перевозчику средства за фактически предоставленные им транспортные услуги.

          4.3. За единицу транспортной работы принимается 1 км пробега подвижного состава (вагоно-километр или троллейбусо-кидометр).

          4.4. Сумма средств, которая подлежит перечислению Перевозчику за предоставленные транспортные услуги, определяется как произведение расчетного тарифа на транспортные услуги, утвержденного Заказчиком, на объем выполненной Перевозчиком транспортной работы, который уменьшается на сумму всех полученных Перевозчиком доходов (оплата проезда, плата за рекламу, оренду и т.п.).

          4.5. Величина расчетного тарифа определяется согласно требованиям Правил предоставления населению услуг по перевозкам городским электротранспортом, утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 23.12.04 № 1735.

          4.6. Расчетный тариф может досрочно пересматриваться по согласованию Сторон в случаи изменения цен на запасные части, комплектующие изделия, горюче-смазочные и другие материалы, тарифов на электроэнергию, а также пересмотра уровня заработной платы согласно законодательству.

          4.7. В случае невыполнения утвержденного Заказчиком объема транспортных услуг по вине Перевозчика, Заказчик платит лишь фактически выполненный объем транспортной работы.

          4.8. В случае прекращения или изменения расписания движения на определенных Договором маршрутах по независимым от Перевозчика причинам (проведение общегородских мероприятий, сложные дорожно-погодные условия, дорожно-транспортные происшествия, ремонтные работы на маршрутах следования городского электрического транспорта и.п.) Заказчик осуществляет оплату предоставленных транспор'шых услуг по плановым показателям согласно актам, которые составляются Перевозчиком и утверждаются Заказчиком, не позднее трех дней после их получения от Перевозчика.                                        

5. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН

          5.1. Стороны несут ответственность за невыполнение условий настоящего Договора согласно законодательству.

          5.2. Ответственность за возмещение убытков, причиненных юридическим лицам здоровью и имуществу пассажиров, а также окружающей среде, несет Перевозчик согласно законодательству.          

6. ДРУГИЕ УСЛОВИЯ ДОГОВОРА

          6.1. Если разногласия, которые возникли во время выполнения настоящего Договора, не исключены путем переговоров, то они решаются в установленном законодательством порядке.

7. СРОК ДЕЙСТВИЯ ДОГОВОРА

          7.1. Договор заключен на период с 1 января 2010 года по 31 декабря 2010 года.

          7.2. Если за один месяц до завершения срока действия Договора ни одна из Сторон не сообщила о его прекращении, срок действия Договора продлевается на следующей год.

          7.3. В предусмотренном законодательством порядке Договор может быть разорван Стороной не раньше, чем через месяц после официального предупреждения, а также по согласованию Сторон или в судебном порядке.

          7.4. Изменения и дополнения к Договору вносятся по договоренности Сторон.

          7.5. Договор заключен в двух экземплярах со всеми приложениями (2 приложения), которые имеют одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой Стороны.

8. АДРЕСА, РЕКВИЗИТЫ И ПОДПИСИ СТОРОН

Заказчик:                                                   Перевозчик:

___                               КРПП «Крымтроллейбус»

___                                         ОКНО 03328391 МФО 324430

___                               р/с 26006303326586, Крымский филиал

___ Центр.отд. «Проминвеетбанка»

___                     г. Симферополь

_____                                         ул. Киевская

                                                                                Генеральний директор

____                                        підпис Ю.И. Космачевский

М.П.                                                                      М.П.

Дополнение 1

к п.2.1.1.Договора

о предоставлении транспортных

услуг городским наземным электрическим

транспортом

СОГЛАСОВАНО УТВЕРЖДЕНО

______ ______

«___»______г. «___»______г.

ЗАЯВКА

На объем транспортной работы троллейбусов на 2010 год Номер и название маршрутаВид транспортного сообщенияКоличество подвижного состава на маршруте, ед.Интервал движения, мин.Общий пробег, км. М-т № 1а

“Алушта-Верх. Кутузовка-Рабочий Уголок-Алушта ” 9 ТР;14 ТР 1095 30 109281

М-т № 2а

“Алушта-кольцо-Рабочий Уголок”

9 ТР;14 ТР

Авиант К-12-04 730 30 55675,6

М-т № 59

“Алушта-Запрудное ” 9 ТР; 14 ТР 365 60 96177,48 Дополнение 2 к п. 2.1.7 Договора о предоставлении транспортных услуг наземным электрическим транспортом                     УТВЕРЖДЕНО                     (заказчик)                                         «____»____г.                     

РАСЧЕТНЫЙ ТАРИФ

на транспортные услуги, которые будут предоставляться

КРПП “Крымтроллейбус”в 2010 году

г. Алушта

ПоказательЕдиница

измеренияГод в том числе IIIIIIIV 1. Расходы на заказанные транспортные услуги согласно договору, всего тыс. гривен 6901,4 1711,5 1753 1835,8 1601,1

в том числе: Плановая себестоимость услуг*-II-62741555,91593,61668,91455,6 плановая рентабельность (прибыль)-II-627,4155,6159,4166,9145,5 2. Расчетный объем транспортной работы с договоромтыс. вагоно-(тролейбусо)-километров 374891,5 93403,41 1350224,23 1350211,1 1352140,42 3. Расчетный тариф на транспортные услуги**гривен1,011,011,011,011,01                     4. Стягнути з виконавчого комітету Алуштинської міської ради (пл. Радянська, 1, місто Алушта, АР Крим, 98516, код ЄДРПОУ 04055736) на користь Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" (вул. Київська, 78, місто Сімферополь, АР Крим, 95000, код ЄДРПОУ 03328391, п/р 26006303326586 в філії КЦО ПІБ м. Сімферополя, МФО 324430) судові витрати у сумі 245,50 грн.                     5. Доручити господарському суду Автономної Республіки Крим видати накази.                                                    Головуючий суддя                                                  З.Д. Маслова Судді                                                                                О.Г. Градова                                                                                 М.І. Ткаченко З оигіналом згідно

Гловуючий суддя                                                   З.Д. Маслова