Єдиний державний реєстр судових рішень
02.09.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2010 р. Справа № 2а-4338/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рищенко А. Ю. <Текст > при секретаріСоляр О.Ю., < Список > < найм. Пр. >< ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Верхньодніпровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Верхньодніпровського районного центра зайнятості до Комунального підприємства "Житловик" про стягнення заборгованості у розмірі 11898,10 грн, - ВСТАНОВИВ: 02 квітня 2010 року Прокурор Верхньодніпровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Верхньодніпровського районного центру зайнятості звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Житловик» про стягнення заборгованості. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач з 28.10.2003 року зареєстрований у Верхньодніпровському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття. За результатами планової перевірки відповідача, сума недоїмки по несплаченим страховим внескам за період з 01.01.2008 року по 30.09.2009 року, з урахуванням пені становить 11898, 10 грн. В порушення вимог чинного законодавства відповідач суму недоїмки та пені вчасно та в добровільному порядку не сплатив. Просить суд стягнути з Комунального підприємства «Житловик» заборгованість зі сплати внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 11898, 10 грн. на користь Верхньодніпровського районного центру зайнятості. Прокурор та представник позивача позов підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував. Пояснив, що Комунальним підприємством «Житловик» не сплачені страхові внески у звязку з неналежною сплатою населенням платежів за комунальні послуги.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
08.10.2003 року Верхньодніпровською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області було здійснено державну реєстрацію Комунального підприємства «Житловик», ідентифікаційний код юридичної особи 32570366 (а. с. 5-7).
З 28.10.2003 року відповідач зареєстрований у Верхньодніпровському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до п. 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2листопада 2006 року № 1543, Міністерство праці та соціальної політики України (Мінпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінпраці є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зайнятості та трудової міграції, соціального захисту населення, загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - соціального страхування), соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю, оплати, нормування та стимулювання праці, професійної класифікації робіт і професій, умов праці, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, колективно-договірного регулювання соціально-економічних інтересів працівників і роботодавців, розвитку соціального діалогу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Частиною 1 ст. 12 зазначеного Закону України передбачено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
У ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» вказано, що державний нагляд у сфері страхування на випадок безробіття здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Згідно з ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Так, відповідно до даних Акта № 131 «Про результати проведення планової перевірки Комунального підприємства «Житловик» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» від 21.12.2009 року (вибірково) за період з 01.01.2008 року до 30.09.2009 року, перевіркою виявлена недоїмка в сумі 10188, 11 грн., а також встановлено порушення п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». З 01.10.2008 року до 30.09.2009 року заробітна плата видавалась, але страхові внески сплачувались несвоєчасно, тому нарахована пеня в сумі 1709, 99 грн. Отже, загальна сума заборгованості відповідача становить 11898, 10 грн. (а. с. 8-10).
Суд при вирішенні справи встановив, що відповідно до ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 9.7 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339-30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафів чи пені у разі відсутності коштів на рахунках може бути звернено на майно платника відповідно до чинного законодавства.
Рішення №7 від 21.12.2009 року про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу на загальну суму 11898, 10 грн. було вручено керівнику відповідача 28.12.2009 року (а. с. 15-16).
Відповідно до підпункту 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2010 року, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно підпункту 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків також у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Отже, даний розрахунок заборгованості відповідача, згідно Рішення №7 вважається узгодженим з 28.12.2009 року.
У звязку із невиконанням Рішення №7 відповідачу було направлено Претензію №235 від 05.02.2010 року на суму 11898, 10 грн. про необхідність сплати заборгованості зі страхових внесків у розмірі 11898, 10 грн. (а. с. 17-18).
Таким чином, відповідач порушив порядок та строки перерахування страхових внесків, вчасно не виконав зобовязань чинного законодавства.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Верхньодніпровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Верхньодніпровського районного центру зайнятості до Комунального підприємства «Житловик» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Житловик» (51600, м. Верхньодніпровськ, Дніпропетровська обл., вул. Слизькоуха, 36, р/р 26004048244801, Банк АКІБ «Укрсиббанк» МФО 311005, код ЄДРПОУ 32570366) на користь Верхньодніпровського районного центру зайнятості (51600, Дніпропетровська обл., м. Верхньодніпровськ, пл. Щербицького, №2, УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 8050 12, код 24231046, р/р 37172305900063) заборгованість зі сплати внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 11898 (одинадцять тисяч вісімсот девяносто вісім) грн. 10 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >А. Ю. Рищенко
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >