Єдиний державний реєстр судових рішень Копія Справа № 2а-3/10/1170
Категорія статобліку 6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Флоренка О.Ю.
при секретарі Галушко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Світловодського міськрайоного центру зайнятості Кіровоградської області до Державного підприємства "Світловодський завод "Калькулятор" про стягнення штрафу за недотримання законодавства про зайнятість населення в сумі 138940, 48 грн., -
ВСТАНОВИВ:
04 січня 2010 року Світловодський міськрайонний центр зайнятості Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Світловодський завод "Калькулятор", в якій просив стягнути з відповідача штраф за недотримання законодавства про зайнятість населення в сумі 138940,48 грн.
Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 21 жовтня 2009 р. Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Кіровоградського обласного центру зайнятості (далі - Інспекція) в межах її повноважень, проведено перевірку додержання відповідачем законодавства про зайнятість населення та встановлено, що відповідачем порушено вимоги ч.1.п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, звільнені з роботи 10.10.2008 року по п. 1 ст. 40 КЗпП України (накази № 33 та №34 від 10.10.2008 року), а звіт про їх заплановане вивільнення №4 ПН (план) подано 11.08.2009 року, про що складено акт № 255 від 21.10.2009 року. За результатами перевірки був складений акт № 255 від 21.10.2009 р., на підставі якого начальником Інспекції прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 21.10.2009р. №1101-38/14315032, щодо накладення на відповідача штрафу в розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника, що становить 138940,48 грн.
У судовому засіданні представник позивача Косарецьков В.М. (довіреність від 12.05.2009 року № 01-1797) позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задовольнити з підстав, зазначених у ньому.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, про час і місце слухання справи повідомлений належним чином (а.с. 26, 32). За таких умов суд вважає за можливе продовжити розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", міськрайонний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду і уповноважений вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування та своєчасності їх перерахування, представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.
Відповідно до ч. 1 п. 5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування України на випадок безробіття від 24.09.1997 року реєстраційний номер 110110105 (а.с. 7).
З матеріалів справи встановлено, що відповідно до акта контрольного заходу від 21.10.2009 р. №255 Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено перевірку відповідача щодо додержання законодавства про зайнятість населення та встановлено, що відповідачем порушені вимоги ч.1 п.5 ст 20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме : на підприємстві громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, звільнені з роботи 10.10.2008 року по п. 1 ст. 40 КЗпП України відповідно до наказів відповідача № 33 та №34 від 10.10.2008 року (а.с.13-14). Як вбачається із акта перевірки заплановане вивільнення №4 ПН (план) подано 11.08.2009 року (а.с.9-11). Відповідно до довідки відповідача про заробітну плату з жовтень 2007 року по вересень 2008 року даним громадяним виплачено заробітню плату в розмірі 138940,48 грн. (а.с.15).
За результатами перевірки начальником Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Кіровоградського обласного центру зайнятості прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 21.10.2009 р. №1101-38/14315032, щодо накладення на відповідача штрафу в розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника (а.с.12). Зазначене рішення та акт перевірки було направлене відповідачеві разом із листом від 04.11.2009 р. №11- 4018-2009 та отримане ним, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 17). Рішення відповідачем не оскаржувалось.
Згідно ч.1 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», визначено строк у який підприємства, установи, організації мають повідомляти службу зайнятості про вивільнення працівників за п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України, і цей строк має бути не менше ніж за два місяці до дня вивільнення.
У разі порушення строку подання цих даних, згідно ч.2 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Відповідно до пп. «г» п.8 "Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення", інспекції уповноважені застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до зазначених норм та встановлених обставин справи, суд прийшов до висновку, що до відповідача правомірно застосовано економічні санкції за порушення законодавства про зайнятість населення у вигляді штрафу в сумі 138940,48 грн., сума штрафних санкцій ним не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем Ї фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», ст. ст. 12, Закону України «Про загальнообовязкове страхування на випадок безробіття», ст.ст. 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства "Світловодський завод "Калькулятор" (27500 Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. 9 січня, 7, п/р 26006302360345 в ФАКПБ "Національний кредит" МФО 383136) на користь Світловодського міськрайонного центру зайнятості Кіровоградської області (27501 Кіровоградська область, м. Світловодськ, пров. Нагірний, 3, п/р 37175971900012 УДК в Кіровоградській області, МФО 823016) економічні санкції за недотримання законодавства про зайнятість населення у вигляді штрафу в сумі 138940,48 грн., застосовані на підставі рішення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості від 21.10.2009 року №1101-38/14315032.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 19.03.2010 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуО.Ю. Флоренко