Постанова № 11014590, 13.05.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2009
Номер справи
2а-645/09/1870
Номер документу
11014590
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

<Копія >

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2009 р. Справа № 2а-645/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мельникова Р. В.

при секретарі судового засідання - Іваній О.О.

за участю:

прокурора Мороз А.В.

представника позивача Сумцової С.В.

представника відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Суми до приватного виробничо-комерційного підприємства «ІНВА-ФОНД»про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Суми звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить стягнути на користь держави податковий борг з приватного підприємства Приватне виробничо комерційне підприємство «ІНВА ФОНД»в сумі 2040 грн.

У судовому засіданні прокурор позов підтримав у повному обсязі.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі, в його обґрунтування зазначивши наступне.

Відповідача взято на податковий облік в ДПІ м. Суми 01.07.1997.

Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків, закріплений у ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», має податкову заборгованість зі сплати комунального податку в сумі 2040, 00 грн.

У судові засідання відповідач не зявився, свого представника не направив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не подав. Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується реєстраційними відомостями (а.с. 32). Конверти з судовими документами повернулися до суду з поміткою «за даною адресою не значиться».

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Кодексом адміністративного судочинства не врегульовано питання можливості розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є субєктом владних повноважень. Згідно з ч. 7 ст. 9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Таким чином, у звязку з неврегульованістю КАС України питання про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, який не є субєктом владних повноважень, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні»від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року N 1251-XII, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності - юридична особа 19.06.1997, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи (а.с. 6).

ПВКП «НВА-ФОНД»здійснює такі види діяльності: оптова та роздрібна торгівля та інші відповідно до Статуту (а.с. 7-11).

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (далі - Закон), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

ДПІ в м. Суми було проведено невиїзну документальну перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства, про що було складено акт від 29.05.2008 № 5241/152/22979332 (а.с.13).

Перевіркою було встановлено, що ПВКП «ІНВА-ФОНД»не подано податкові розрахунки комунального податку за II - IV квартал 2005 року, І - IV квартал 2006 року, І - IV квартал 2007 року, І квартал 2008 року, чим порушено п. п. "б" 4.1.4 п. 4.1 ст. - Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-Ш "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", абз.З п.п.4.2 п.4 "Положення про комунальний податок", затвердженого рішенням сесії Сумської міської ради від 25.05.2004р. № 812-МР. Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-Ш (із змінами та доповненнями) за встановлені порушення передбачені штрафні санкції.

Посадові особи відповідача для ознайомлення та підписання вказаного акту не зявилися до ДПІ в м. Суми, про що було складено відповідний акт від 29.05.2008 №642/152/22979332 (а.с.12). Також було складено акт від 07.07.2008 № 815/152/22979332 про неможливість вручення акту про результати перевірки (а.с.14).

Відповідно до п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»на відповідача податковою інспекцією були накладені штрафні санкції за порушення податкового законодавства. Відповідно до п.п.17.1.1 вказаного Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі акту перевірки ДПІ в м. Суми було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0014591502/0/50526 від 10.07.2008, відповідно до якого загальна сума податкового зобовязання за платежем «комунальний податок»за штрафними (фінансовими) санкціями складає 2040,00 грн.

Податкове повідомлення-рішення було одержано відповідачем

Вказане підтверджується копією корінця податкового повідомлення-рішення та поштового повідомлення (а.с.16).

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження (п.п.5.3.1. п.5.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

П.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 04.08.2008 № 1/1017, за якою загальна сума податкового боргу за погодженими податковими зобовязаннями станом на 01.08.2008 складає 2040,00 грн. Про це свідчить копія корінця першої податкової вимоги (а.с.18).

Сума податкового боргу відповідача станом на 22.01.2009 становить 2040,00 грн., що підтверджується довідкою про заборгованість ПВКП «ІНВА-ФОНД» (а.с.4).

П.п.3.1.1 п. 3.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми податкового боргу на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача, суду не подано. У звязку з цим суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3,4,5,17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами», ст.ст. 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Суми до приватного виробничо-комерційного підприємства «ІНВА-ФОНД»про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.

Стягнути на користь держави податковий борг з приватного підприємства Приватне виробничо-комерційне підприємство «ІНВА-ФОНД»(ід. код за ЄДРПОУ 22979332, адреса: вул. Д. Коротченка, 37, кв. 211, м. Суми, 40000) в сумі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок грн. 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 18 травня 2009 року.

Суддя <Текст >Р.В. Мельников

<Список ><Дата >

<з оригіналом згідно >

<Суддя ><Довідник >