Постанова № 10986507, 13.07.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2010
Номер справи
2-а-2500/10/1070
Номер документу
10986507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 липня 2010 р. №2-а-2500/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань № 1003

час прийняття постанови : 11 год. 20 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Пономаренко Б.В.

за участю представника позивача не зявився

представника відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Житлово-комунального виробничого підприємства «Фурсівське» про стягнення до Державного бюджету України необґрунтовано одержаної

виручки та штрафу в розмірі 8831 грн. 58 коп. ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в Київській області, звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача - Житлово-комунального виробничого підприємства «Фурсівське», в якому просить стягнути до Державного бюджету України необґрунтовано одержану виручку та штраф в розмірі 8831 грн. 58 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області при перевірці Житлово-комунального виробничого підприємства було встановлено, що відповідач за період з 01.06.2009 року по 31.07.2009 року при формуванні тарифу на водовідведення здійснено подвійне включення у вартість послуг податку на додану вартість, в результаті чого необґрунтовано одержано загальну суму виручки 844 грн. 38 коп. Також відповідачем безпідставно в період з 01.06.2009 року по 31.07.2009 року застосовувались тарифи на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення побутових відходів, до яких включено фонд заробітної плати паспортиста, в результаті чого споживачам нараховано до сплати зайвих коштів у розмірі 2099, 48 грн. Враховуючи відсотки проплати споживачами за надані послуги, загальна сума зайво нарахованих коштів склала 2943 грн. 86 коп.

Таким чином, відповідачем порушено вимоги ст. 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пп. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженої Постановою КМУ від 12.07.2006 року №959, Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.2006 року №1010, Постанови КМУ від 27.02.2007 року №297 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» та Наказу Міністерства економіки України від 07.03.2007 року №67.

За результатами перевірки 25.08.2009 року позивачем було прийнято Рішення №148 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 8831 грн. 58 коп. Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив, тому позивач звернувся до суду .

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 13.07.2010 року представник позивача Покрепа Ю.В. надано суду клопотання, в якому зазначено, що вона просить розглядати справу у відсутності представника Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про розгляд справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, відповідач явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Житлово-комунальне виробниче підприємство «Фурсівське» 22.09.2000 року зареєстровано як юридичну особу, що підтверджується Довідкою АБ №138361 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) від 12.06.2008 року

З 21.05.2009 року по 12.06.2009 року співробітниками Державної інспекції з контролю за цінами у Київській області проведено перевірку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги водопостачання, водовідведення та вивезення сміття в ЖКВП «Фурсівське» за період з 01.06.2007 року по 31.05.2009 року.

Перевіркою встановлено наступне:

1) тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення, вивезення сміття не відповідають вимогам Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого Постановою КМУ від 12.07.2006 року№959, Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.2006 року №1010.

2). З 01.12.2007 року по час проведення перевірки застосовуються тарифи на послуги з водовідведення та вивезення побутових відходів без висновків Державної інспекції з контролю за цінами щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат на житлово-комунальні послуги, чим порушено вимоги Постанови КМУ від 27.02.2007 року №297 «Про внесення змін до деяких Постанов КМУ» та Наказу Міністерства економіки України від 07.03.2007 року №67.

3). При розрахунку тарифу на послуги водовідведення, затвердженого рішенням Фурсівської сільської ради «Про затвердження нових тарифів на відведення каналізаційних стоків, вивезення та утилізацію побутового сміття» від 03.12.2006 року до калькуляції включено статтю витрат на послуги, які надаються КП «КОР «Білоцерківодоканал» на суму 52332, 48 грн. з урахуванням податку на додану вартість. В наслідок чого відбулося подвійне включення ПДВ у розмірі 8722, 08 грн. у вартість тарифу на послуги водовідведення. ЖКВП «Фурсівське» порушено вимоги пп. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженої Постановою КМУ від 12.07.2006 року №959, в результаті чого за період з 01.12.2007 року по 31.05.2009 року необґрунтовано отримано виручку в сумі 8914, 02 грн.

4) Штатним розкладом ЖКВП «Фурсівське» передбачено та є в наявності посада паспортиста. Відповідно до посадової інструкції обовязками паспортиста є: прийом документів для реєстрації, зняття з реєстрації, заміна прізвища, отримання паспорта вперше, вклеювання фото при досягнення 25, 45 років, обмін паспорта в звязку з непридатністю до користування, консультації по окремим питанням паспортизації , що не відносяться до наданих послуг з водопостачання , водовідведення та вивезення сміття. Фонд заробітної плати паспортиста за період з 01.06.2007 року по 31.05.2009 року склав 25613 грн. 71 коп., який було включено до тарифу на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення побутових відходів Враховуючи середній відсоток проплати 95 % споживачами послуг по водопостачанню, водовідведенню та вивезенню сміття за період з 01.062007 року по 31.05.2009 року зайво нараховано кошти в сумі 24333, 02 грн. Перерахунки плати за послуги по водопостачанню, водовідведенню та вивезенню сміття проведені не були, що призвело до порушення пп. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

У звязку з виявленими порушеннями 18.06.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами було винесено припис №129 щодо усунення виявлених порушень порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів.

З 19.08. 2009 р. по 21.08.2009 р. співробітниками Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області було проведено перевірку Житлово-комунального виробничого підприємства «Фурсівське» за період червня, липня 2009 року з питань виконання припису №129 від 18.06.2009 року, перевірка проведено в присутності головного бухгалтера підприємства.

Перевіркою було встановлено, що відповідачем не було виконано припис №129 від 18.06.2009 року за результатами перевірки від 12.06.2009 року (Акт №207) , не здійснено перерахунки споживачам. У продовження попереднього порушення, здійснено подвійне включення у вартість послуги податок на додану вартість, у результаті чого за період з 01.06.2009 року по 31.07.2009 року отримано необґрунтовано виручку в сумі 844, 38 грн. Також безпідставно до тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення та вивезення побутових відходів включено фонд заробітної плати паспортиста, в результаті чого за період з 01.06.2009 року по 31.07.2009 року споживачам нараховано до сплати зайвих коштів у розмірі 2099, 48 грн. Враховуючи відсотки проплати споживачами за надані послуги, загальна сума зайво нарахованих коштів склала 2943грн. 86 коп.

Отже, перевіркою було встановлено, що відповідачем було порушено пп. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженої Постановою КМУ від 12.07.2006 року №959, Порядок формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого Постановою КМУ від 26.07.2006 року №1010, Постанови КМУ від 27.02.2007 року №297 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» та Наказу Міністерства економіки України від 07.03.2007 року №67«Про затвердження порядку надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання гарячої води, послуги з вивезення твердих побутових відводів, а також технічного обслуговування ліфтів».

За результатами перевірки було складено Акт №293 від 21 серпня 2009 року (а.с 6- а.с.9).

На підставі матеріалів перевірки позивачем було прийнято рішення від 25 серпня 2009 року №148 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.10), яким у відповідача за порушення вимог вимоги ст. 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пп. 3 п.2 ст. 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженої Постановою КМУ від 12.07.2006 року №959, вирішено вилучити в доход державного бюджету необґрунтовано одержану суму виручки 2943 грн. 86 коп. та штрафу в сумі 5887 грн. 72 коп.

Відповідно до вимог ст 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року №507 ХІІ зі змінами та доповненнями, вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно з п. 1.3., п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238, відповідно до Закону України “Про ціни і ціноутворення” необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки за належністю; Підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання субєктами господарювання необгрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення № 148 від 25 серпня 2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін було отримано відповідачем 1 вересня 2009 року. Доказів оскарження вказаного рішення у судовому порядку відповідачем не надано, сума виручки та штраф, визначені рішення відповідачем до Державного бюджету України не сплачені.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області до Житлово-комунального виробничого підприємства «Фурсівське» про стягнення до Державного бюджету України необґрунтовано одержаної виручки та штрафу в розмірі 8831 грн. 58 коп. - задовольнити.

Стягнути з Житлово-комунального виробничого підприємства «Фурсівське» (09150, Київська область, Білоцерківський район, с. Фурси, пров. Обручева, 2, ідентифікаційний номер 31100835) до Державного бюджету України (УДК у Білоцерківському районі, Київської області, код бюджетної класифікації 21081100, р/р 31117106700043, банк одержувача УДК у Київській області, МФО 821018, код ЗКПО 23570409) - 8831 (вісім тисяч вісімсот тридцять одну) грн. 58 коп.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 16 липня 2010 року.