УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-4457/10/1070
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2010 року м. Київ
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Музиченко А.В., при секретарі судового засідання Коваленко О.О., за участю представників
позивача - Воловенка О.М. (довіреність від 14.09.2009 року № 2777/10/10 120), відповідача: - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Приватного підприємства «Буд-Тех-Сервіс», про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Васильківська обєднана державна податкової інспекції Київської області звернулась до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Буд-Тех-Сервіс» про припинення юридичної особи.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач господарської діяльності не здійснює, до Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області податкову звітність з будь-якого податкового платежу не подає більше одного року, на запрошення податкового органу не реагує, відсутній за зареєстрованим місцезнаходженням, фактичне місцезнаходження або адреса, за якою можливо здійснювати звязок з відповідачем, не встановлено, тому до відповідача слід застосувати адміністративно-господарську санкцію у вигляді припинення юридичної особи.
Сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду. У судове засідання зявився представник позивача, позовні вимоги підтримав, представник відповідача в судове засідання не зявився.
Судові повідомлення направлялися відповідачу за адресою його місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, однак усі повідомлення повернулися до суду з позначкою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 №755-IV).
Відповідно до статті 16 Закону № 755-IV єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, про місцезнаходження юридичної особи адресу органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно зі статтею 18 Закону № 755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними, а в силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Приватне підприємство «Буд-Тех-Сервіс» є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 080930 від 13.09.2005 року, ідентифікаційний код 33801592, про що зроблений запис про державну реєстрацію № 13331020000000418 ) .
Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 02.03.2010 року № 97, відповідач 16.09.2005 року узятий на облік в Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області за № 3240.
Факт відсутності Приватного підприємства «Буд-Тех-Сервіс» за адресою місцезнаходження ( 08637, Київська область, Васильківський район, с. Погреби, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 3 ) підтверджується судовим повідомленням у цій справі, що повернулося до суду з позначкою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Відповідно до частини другої статті 38 Закону № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Пунктом сімнадцятим статті 11 Закону України «Про державну податкову службу» органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Системний аналіз норм Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» доводить, що терміни «припинення юридичної особи» і «скасування державної реєстрації» є тотожними поняттями, адже одні й ті ж правові наслідки ліквідація юридичної особи.
Згідно довідки № 719 від 30.03.2010 року відповідач податкової заборгованості не має.
За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Частиною першою статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» встановлено, що суд, який постановив рішення про припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, який в силу пункту пятнадцятого статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших витрат, повязаних з розглядом справи суду не надано, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Юридичну особу Приватного підприємства «Буд-Тех-Сервіс» (ідентифікаційний код 33801592, місцезнаходження 08637, Київська область, Васильківський район, с. Погреби, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 3) припинити.
Копію постанови після набрання нею законної сили надіслати сторонам по справі та державному реєстратору Виконавчому комітету Васильківської міської ради Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи Приватного підприємства «Буд-Тех-Сервіс» (ідентифікаційний код 33801592, місцезнаходження 08637, Київська область, Васильківський район, с. Погреби, вул. 40-річчя Перемоги, буд. 3) у встановленому законом порядку.
Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст.. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.В. Музиченко
Повний текст постанови виготовлено 04.06.2010 року.