ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
22.07.10 Справа№ 9/89
Господарський суд Львівської області у складі судді Данко Л.С.
При секретарі Козак І.Б.
За участю представників:
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області,
До відповідача: Селянського господарства «Сидор», с.Смереків,
Про стягнення 607грн.78коп.
За участю представників сторін:
Від позивача: Звір Р.П., довіреність № 47/10-0 від 11.08.09р.
Від відповідача: не з”явився.
Представнику роз”яснено права і обов”язки передбачені ст. 22 ГПК України, право відводу судді, ст. 20 ГПК України. Представник подав клопотання про відмову від технічної фіксації судового процесу.
Суть спору: розглядається справа за позовом Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області, до Селянського господарства «Сидор», с.Смереків, про стягнення 607грн.78коп.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задовільнити повністю.
Відповідач, повноважного представника, повторно, в судове засідання не направив, відзиву на позовну заяву не надіслав.
Справа розглядається згідно з ст. 75 ГПК України –за наявними у ній матеріалами.
В ході розгляду заяви встановлено:
Селянське господарство «Сидор»зареєстровано як суб»єкт підприємницької діяльності Розпорядженням Жовківської районної державної адміністрації 06.11.2001 року за № 858 та зареєстрований Статут.
Згідно довідки Львівського обласного управління статистики від 08.11.2001 р. № 4981 відповідача включено до ЄДРПОУ за № 20800783 та згідно довідки ДПІ від 13.11.2001 р. № 1035 Селянське господарство «Сидор»взятий на облік платника податків, тобто відповідач є юридичною особою та платником податків.
Відповідно з договороми б/н від 09.10.1997 р., № 32 від 27.05.1998 р. про надання коштів, виділених для фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 року та на підготовку техніки до проведення весняно-польових роббіт у 1998-1999 роках, які укладені на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 р. № 1003 «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо- зимовий період 1997/98 року», від 26.02.1998р. № 220 "Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році" та від 10.12.1998 р. № 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" через відділення Державного казначейства у Жовківському районі Львівської області надано згідно розпоряджень голови Жовківської РДА від 13.10.97 р. № 315, від 17.04.98 р. № 358, від 17.02.99 р. № 123, рознарядки на видачу коштів управління сільського господарства і продовольства Жовківської РДА сільськогосподарському товаровиробнику фінансову допомогу в сумі 4 420,00 грн. на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/98 року та для підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт у 1998,1999 роках шляхом отоварення бензином та дизпаливом (згідно листа-згоди на централізацію коштів), оплати поданих рахунків на запасні частини, ремонтні матеріали на умовах повернення до 01.10.1998р. та 01.10.1999р.
Станом на 04.01.2010 р. залишилось боргу господарством перед бюджетом в сумі -462,33 грн. основного боргу та 145,45 грн. пені.
Нарахування пені здійснюється з моменту виникнення простроченої заборгованості перед державним бюджетом і передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1995 року №1002 та наказом Міністерства фінансів України від 30 квітня 1996 року №88 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.05.1996 за №247/1272).
Станом на 01.01.2010 р. відповідачу нараховано пеню у розмірі 145,45 грн., яка ним не сплачена. Разом основний податковий борг борг та пеня складає 462,33+145,45=607,78 грн.
/Відповідно до Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та органами державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами затвердженого Наказом Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 р. №74/194 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 20.05.2002 р. №436/6724 для забезпечення повноти надходжень платежів до бюджетів та контролю за погашенням заборгованості за кредитами, залученими державою та згідно з бюджетною класифікацією України ОДПС відповідно до порядку, встановленим чинним законодавством є органом стягнення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками. Відповідно до ст. 1 ЦК України до бюджетних відносин цивільне законодавство (в частині строків позовної давності) не застосовується. Згідно п.4 ст.17 Бюджетного Кодексу України у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників. Статтею 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»визначено, що органи державної податкової служби України органами стягнення заборгованості суб'єктів господарювання перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, а також заборгованості з відсотків за користування позиками, наданими за рахунок коштів, залучених державою, та з плати за надання гарантій та позик, отриманих за рахунок коштів, залучених державою та/або під державні гарантії. Активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу ( ст.З Закону). У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденти, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. У п.п 5.3.1 ст. 5.3 Закону України "Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов"язаними із порушенням податкового законодавства, платник зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом ЗО календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Усупереч нормам чинного законодавстава платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобов'язань. Позивач подав в судовому засіданні копію належним чином завірену акту звірки розрахунків між сторонами, стном на 01.01.08 рік, даний акт підписаний двома сторонами та засвідчений мокрими печатками.
На даний час суми податків та фінансових санкціій відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у термін).
Суд, заслухав пояснення представника позивача, оглянув та дослідив докази по справі, присуджується.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1, 2, 4, 4-3 –4-7, 12, 15, 18, 21, 22, 32 - 34, 36, 43, 44-49, 75, 82 –85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд , -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовільнити повністю.
2. Стягнути з Селянського господарства «Сидор», (80358, Львівська область, Жовківський район, с. Смереків, вул. Св. Трійці,10, код ЄДРПОУ 20800783) в доход Державного бюджету податковий борг на загальну суму 607 грн. 78 коп.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя