Єдиний державний реєстр судових рішень
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/8752/22
пр. № 3/759/24/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2023 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравець В.М., за участю захисника - адвоката Кузьміна Є.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 216953 від 23.05.2022 р., 23.05.2022 р. о 12:30 у м. Києві по просп. Л. Курбаса, 1-А, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Citroen Jumpy, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується висновком від 23.05.2022 р., чим порушив вимоги пп. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. № 1306 (далі - ПДР), за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Кузьміна Є.О. надійшло клопотання від 29.11.2022 р., у якому він просить викликати для допиту в якості свідка лікаря КНП «КМНКЛ «Соціотерапія» ОСОБА_2 та витребувати у КНП «КМНКЛ «Соціотерапія» документи: належним чином засвідчену копію довідки про те, що лікар, який проводив огляд ОСОБА_1 пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно чинного законодавства, належним чином засвідчені копії документів про те, яким саме приладом проводився огляд ОСОБА_1 , належним чином засвідчену довідку про те, чи дозволений цей прилад до використання МОЗ України при проведення лабораторних досліджень чи має він сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, належним чином засвідчену копію акту огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 та зазначити на підставі якої саме методики проводився огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння.
Вищезазначене клопотання захисника задоволено частково та витребувано у КНП «Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерпаія» акт медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який був складений відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерством охорони здоров`я України від 09.11.2015 р. № 1452/735, щодо виявлення стану сп`яніння у ОСОБА_1 , який проводився 23.05.2022 р. о 14:10, на підставі якого було видано висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23.05.2022 р. № 002435; відомості про методику, на підставі якої проводився огляд щодо виявлення стану сп`яніння у ОСОБА_1 , який проводився 23.05.2022 р. о 14:10. В іншій частині клопотанні відмовлено у зв`язку з необґрунтованістю.
В судовому засіданні захисник зазначив, що проведення клінічного огляду Інструкцією № 1452/735 не передбачено. Крім цього, у листі від 17.02.2023 р. № 269 КНП «КМНКЛ «Соціотерапія» вказано, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду, а відтак протокол про адміністративне правопорушення відносно останнього необхідно було скласти за п. 2.5 ПДР, проте працівниками поліції не вірно кваліфіковано дії ОСОБА_1 .
Вислухавши доводи захисника та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Ч. 1 ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За положеннями ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1, ч. 2 та ч. 4 ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції . Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.
Згідно пп. «а» п. 2.9 ПДР, водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
П. 2, п. 3 та п. 4 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 р. № 1452/735 (далі - Інструкція № 1452/735) визначено, що огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
П. 1 -3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р. № 1103 (далі - Порядок № 1103) передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до аб. 1 п. 6 Порядку № 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
П. 2, п. 4, п. 7 - п. 9 та п. 16 розділу III Інструкції № 1452/735 встановлено, що огляд може також проводитися в спеціально обладнаних пересувних пунктах (автомобілях), що належать закладам охорони здоров`я і відповідають установленим МОЗ вимогам. Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп`яніння в обстежуваної особи. Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов`язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп`яніння. Використання в закладах охорони здоров`я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Судом досліджено докази, які містяться в матеріалах справи, а саме:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 216953 від 23.05.2022 р.;
- висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 23.05.2022 р., згідно висновку якого: ОСОБА_3 перебуває у стані сп`яніння внаслідок вживання алкоголю (клінічно) згідно МКХ-10;
- лист від 17.02.2023 р. № 269 КНП «КМНКЛ «Соціотерапія», у якому вказано, що огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння проведено лікарем-наркологом ОСОБА_2 відповідно до процедури огляду, визначеної Інструкцією № 1452/735 у присутності старшого лейтенанта поліції Іванова В.В., який доставив ОСОБА_4 на огляд, у послідовності, визначеній у формі акта медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Лікар-нарколог Воропай О.О. повідомив ОСОБА_1 про процедуру проведення огляду, процедуру обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820, процедуру відбору біологічного середовища (сечі) для лабораторного дослідження та отримав у ОСОБА_1 інформовану добровільну згоду на проведення огляду. Провів огляд зовнішнього вигляду ОСОБА_1 : стано одягу, шкіри, наявність пошкоджень (поранення, забиті місця, точна локалізація, характер пошкодження тощо). Перевірив: поведінку ОСОБА_1 , стан свідомості, орієнтування на місці, у часі та власній особистості, мовну здатність; вегетативно-судинні реакції, дихання; пульс, артеріальний тиск; зіниці, ністагм при погляді вбік; рухову сферу: міміку, ходу; точні рухи; наявність тремтіння повік, язика, пальців рук, запах алкоголю з рота, опитав ОСОБА_1 щодо перенесені травми, про останнє вживання алкоголю або наркотичних речовин чи лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Двічі пропонував ОСОБА_1 пройти обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820. ОСОБА_1 категорично відмовився пройти обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820, про що внесено запис у пункт 18 Акта № 002435. На підставі виявлених у ОСОБА_1 при проведені огляду клінічних ознак алкогольного сп?яніння, які відповідали клінічним ознакам, встановленим у розділі F10.0 глави V Психічні та поведінкові розлади Міжнародної класифікації хвороб 10 перегляду (МКХ-10), лікар-нарколог ОСОБА_2 встановив ОСОБА_1 діагноз «Стан сп?яніння внаслідок вживання алкоголю», з яким в присутності старшого лейтенанта поліції Іванова В.В. ознайомив ОСОБА_5 та запропонував ОСОБА_1 здати біологічне середовище (сечу) на лабораторне дослідження. ОСОБА_1 категорично відмовився здати біологічне середовище (сечу) на лабораторне дослідження, про що внесено запис у пункти 21-24 Акта № 002435. Враховуючи, що відповідно до Інструкції наявність чи відсутність стану сп?яніння в обстежуваної особи встановлюється за результатом огляду на підставі виявлених у обстежуваної особи клінічних ознак алкогольного або наркотичного сп`яніння, а лабораторне дослідження біологічного середовища не встановлює стан сп`яніння, а проводиться з метою виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп`яніння, заключний діагноз «Стан сп`яніння внаслідок вживання алкоголю» лікар-нарколог ОСОБА_2 встановив ОСОБА_1 на підставі виявлених при проведені огляду клінічних ознак алкогольного сп`яніння, які відповідали клінічним ознакам, встановленим у розділі F10.0 глави V Психічні та поведінкові розлади Міжнародної класифікації хвороб 10 перегляду (МКХ-10);
- копія акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 002435 від 23.05.2022 р., у якому вказаний заключний діагноз: стан сп`яніння внаслідок вживання алкоголю клінічно згідно МКХ 10/ F10.0;
- відеозапис, який міститься на компакт-диску, з якого вбачається, що працівник поліції повідомляє, що було зупинено водія ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом Citroen Jumpy, д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Після цього, працівник пропонує ОСОБА_1 пройти огляд на місці за допомогою приладу Драгер або у лікаря у медичному закладі, на що ОСОБА_1 погоджується пройти огляд у медичному закладі. У медичному закладі ОСОБА_1 ухиляється пройти огляд на стан сп`яніння за допомогою приладу «Драгер», тому лікар пропонує останньому здати аналіз сечі, на що ОСОБА_1 відповідає, що не знає, чи зможе здати аналіз сечі. В подальшому, лікар неодноразово пропонує здати ОСОБА_1 аналіз сечі, однак останній не погоджується. Після цього, лікар здійснює огляд ОСОБА_1 , вимірює йому тиск та оформлює матеріали. В подальшому, працівник поліції складає протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та ознайомлює останнього з ним. Крім цього, працівник поліції запитує у ОСОБА_1 , чи потрібен йому висновок, на що ОСОБА_1 повідомляє у грубій формі, що не потрібен. Протягом усього часу перебування у медичному закладі ОСОБА_1 веде себе зухвало, нецензурно висловлюється та проявляє неповагу до працівників поліції.
Таким чином, аналізуючи послідовність дій працівників поліції, вбачається, що у ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп`яніння та останньому запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або у медичному закладі, на що ОСОБА_1 погодився, проте у медичному закладі відмовився проходити огляд за допомогою приладу «Драгер» та відмовився здати аналіз сечі. Лікар-нарколог встановив у ОСОБА_1 стан алкогольного сп`яніння на підставі виявлених при проведені огляду клінічних ознак алкогольного сп`яніння, які відповідали клінічним ознакам, встановленим у розділі F10.0 глави V Психічні та поведінкові розлади Міжнародної класифікації хвороб 10 перегляду (МКХ-10). За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення, що повністю відповідає положенням Інструкції № 1452/735 та Порядку № 1103.
З приводу доводів захисника, що огляд ОСОБА_3 проведено в порушення Інструкції № 1452/735 суд зазначає наступне.
П. 7 - п. 8 розділу III Інструкції № 1452/735 передбачено, що проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов`язкове. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп`яніння.
Таким чином, обов`язковим є проведення лабораторних досліджень лише на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини. В свою чергу, у ОСОБА_3 було встановлено ознаки алкогольного сп`яніння та згідно листа від 17.02.2023 р. № 269 КНП «КМНКЛ «Соціотерапія», огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння проведено лікарем-наркологом ОСОБА_2 відповідно до процедури огляду, визначеної Інструкцією № 1452/735.
Так, лікар-нарколог повідомив ОСОБА_1 про процедуру проведення огляду, процедуру обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820, процедуру відбору біологічного середовища (сечі) для лабораторного дослідження та отримав у ОСОБА_1 інформовану добровільну згоду на проведення огляду. Провів огляд зовнішнього вигляду ОСОБА_1 , перевірив поведінку ОСОБА_1 , стан свідомості, орієнтування на місці, у часі та власній особистості, мовну здатність; вегетативно-судинні реакції, дихання; пульс, артеріальний тиск; зіниці, ністагм при погляді вбік; рухову сферу: міміку, ходу; точні рухи; наявність тремтіння повік, язика, пальців рук, запах алкоголю з рота, опитав ОСОБА_1 щодо перенесені травми, про останнє вживання алкоголю або наркотичних речовин чи лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Двічі пропонував ОСОБА_1 пройти обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820. ОСОБА_1 категорично відмовився пройти обстеження для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту у видихуваному повітрі з використанням технічного засобу Газоаналізатора Drager Alcotest 6820, про що внесено запис у пункт 18 Акта № 002435.
На підставі виявлених у ОСОБА_1 при проведені огляду клінічних ознак алкогольного сп?яніння, які відповідали клінічним ознакам, встановленим у розділі F10.0 глави V Психічні та поведінкові розлади Міжнародної класифікації хвороб 10 перегляду (МКХ-10), лікар-нарколог встановив у ОСОБА_1 діагноз «Стан сп?яніння внаслідок вживання алкоголю», з яким в присутності старшого лейтенанта поліції Іванова В.В. ознайомив ОСОБА_5 та запропонував ОСОБА_1 здати біологічне середовище (сечу) на лабораторне дослідження. ОСОБА_1 категорично відмовився здати біологічне середовище (сечу) на лабораторне дослідження, про що внесено запис у пункти 21-24 Акта № 002435.
З огляду на викладене, доводи захисника про недійсність отриманого результату огляду на стан сп`яніння, проведеного лікарем у медичному закладі є безпідставними.
Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 р., суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Зокрема, в рішенні Європейського суду з прав людини по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 р., яке з урахуванням положень статей8,9 Конституції України, а також статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є частиною національного законодавства, зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обовязки у правовому полі держави.
Європейського суду з прав людини у своїх рішеннях, зокрема, по справам «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002 неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є такими, що доповнюють один одного, повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки, у відповідності до ст.ст. 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також зібрані в порядку, встановленому законом та не викликають у суду сумнівів.
Згідно ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосовує до нього стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000,00 грн.), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст. ст. 7, 23, 24, 27, 40-1, 130, 221, 245, 251 - 252, 276, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000,00 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA698999980313040149000026001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Святош.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37993783, банк отримувача -Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) -899998, рахунок отримувача UA708999980313121206000026009, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Святошинський районний суд міста Києва ) судовий збір у розмірі 536,80 грн.
Згідно ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя В.М. Кравець