Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2149/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шевякова І.С.,
при секретарі Мушук В.В.,
за участю:
представника позивача - Даниленко Я.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення штрафної санкції, -
В С Т А Н О В И В:
19 травня 2010 року Лубенська об'єднана державна податкова інспекціязвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення штрафної санкції
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що Суб"єкт підприємницької діяьності - фізична особа ОСОБА_2 23.09.2003 зареєстрований як суб"єкт підприємницької діяльності - фізична особа та перебуває на обліку в Пирятинському відділенні Лубенської ОДПІ і являється платником податків на підставі встановлених Законом України "Про систему оподаткування" .
На час розгляду справи заборгованість відповідача складає 2270 грн.00 коп..
Враховуючи, що в досудовому порядку до боржника були застосовані заходи примусового стягнення боргу, на які останній ніяким чином не відреагував, вимушений звернутися до суду із зазначеним позовом.
Представник позивача в судове засідання з»явився, уточнив свої позовні вимоги, а саме: прохав стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 1700 грн.00 коп. та 570 грн. 00 коп .
Представник відповідача у судове засідання не зявився, будучи належним чином повідомленим про день та час розгляду справи, не повідомивши про поважні причини неявки.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з»ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об»єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.01.2010 працівника Лубенської об"єднаної державної податкової інспекції проведено перевірку суб»єкта господарювання фізичної особи ОСОБА_2 , а саме: кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В ході проведення перевірки податковим органом встановлено порушення п.п. 1,6,10 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та статті 15 Закону України "про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ., а саме:
- проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій на повну суму проведених розрахунків на суму 12,00 грн. (1 пляшка слабоалкогольного напою "SHAKE" по 8,00 грн, одну чашку кофе "Якобс" по 4,00 грн);
- незабезпечено зберігання протягом встановленого терміну книги обліку розрахункових операцій до реєстратора розрахункових операцій та контрольних стрічок до нього;
- на момент перевірки відсутнє реєстраційне посвідчення до реєстратора розрахункових операцій, довідка про опломбування РРО (надане в ході перевірки), довідка про реєстрацію КОРО;
- зберігання алкогольних напоїв в місцях зберігання алкогольних напоїв не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв в сумі 40,00 грн. (10 пляшок слабоалкогольного напою "SHAKE" (0,33 л) 7% спиту етилового по ціні 4,00 грн.).
За результатами перевірки складено акт №0023/16/18/23/НОМЕР_1 від 29.01.2010 на підставі якого податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення №0000112331 та №0000102331 від 11.02.2010 про застосування штрафних санкцій.
Дані рішення направлено з повідомленням про вручення та отримано відповідачем 25.02.2010.
Про оскарження зазначених рішеннь про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку відповідач суду не повідомив.
Відповідно до пунктів 1 та 2 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня
Відповідно статті 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. .
Відповідно до частин п"ятої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб"єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій сума штрафу - стягується у судовому порядку. Якщо протягом 30 днів суб"єкт господарювання не сплатив суму штрафу до державного бюджету та неоскаржив рішення про застосування фінансових санкцій, орган державної податкової служби, який прийняв рішення про застосування фінансових санкцій звртається до суду з відповідним позовом.
Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На час розгляду справи штрафні санкції в сумі 1700 грн.00 та 570 грн.00коп. в добровільному порядку відповідачем не сплачені і тому підлягають примусовому стягненню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафної санкції - задовольнити.
Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на р/р 311161066700379, одержувач: держбюджет у Пирятинському районі, код одержувача: 34698810, банк одержувача: ГУДК у Полтавський області, МФО 831019 штрафні санкції за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів в сумі 1700 грн.00 коп. ( одна тисяча сімсот гривень. 00 копійок).
Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на р/р 31118104700379, одержувач: держбюджет у Пирятинському районі, код одержувача: 34698810, банк одержувача: ГУДК у Полтавський області, МФО 831019 штрафні санкції за порушення законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 570 грн.00 коп. ( п"ятсот сімдесят гривень. 00 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 25.08.2010
СуддяІ.С. Шевяков