ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
61064, м .Харків, вул. Володарського, 46 (1 корпус)
Справа 22-а-1208/07
Категорія – 38Головуючий 1 інстанції – Швед Є.Ю.
Доповідач – Шевцова Н.В.,
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2007 рокум. Харків
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду в складі :
Головуючого – судді Філатова Ю.М.
Суддів Шевцової Н.В., Водолажської Н.С.
за участю секретаря Волошиної Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Харківського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів на постанову господарського суду Харківської області від 06.06.2007 року по справі № АС - 47/ 259-07
за позовом Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Азово – Чорноморська інвестиційна компанія» м. Харків
простягнення 4592,86 грн, -
В С Т А Н О В И Л А :
Прокурор Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азово – Чорноморська інвестиційна компанія» (надалі по тексту відповідач) про стягнення з відповідача 4592,86 грн.
Постановою господарського суду Харківської області від 06.06.2007 року по справі № АС - 47/ 259-07в задоволенні позову Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азово – Чорноморська інвестиційна компанія» м. Харків про стягнення 4592,86 грнвідмовлено.
Позивач не погодившись з постановою суду першої інстанції звернувся із апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права а саме ст.ст.18, 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову, якою позов задовольнити.
Відповідач надав заперечення, в яких посилаючись на ухвалення судом першої інстанції постанову з дотриманням норм матеріального права, просить суд апеляційної інстанції апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Особи, які беруть участь у справі, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явились, про причини не явки суд не повідомили
Перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Фонд України соціального захисту інвалідів діє відповідно затверджених на підставі ст. 10 та ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використанню цих коштів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1767 від 28 грудня 2001 р. та Положення Про Фонд України соціальної захищеності інвалідів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 92 від 18.07.1991 р
Відповідно до даних звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 р. (середньооблікова чисельність та фонд оплати праці) середньорічна заробітна плата на підприємстві на одного працівника складає у 2006 р.- 9185,71 грн.
Згідно звіту відповідача за 2006 р. про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 р. становила 14 осіб, тобто відповідач у 2006 р. повинен був створити 1 робоче місто для працевлаштування інвалідів. Фактично, згідно даних, наданих відповідачем у звіті за 2006р. форма №10-ПІ, розділ 1 “Кількість працівників та фонд оплати праці”, середньооблікова чисельність інвалідів - штатних працівників на підприємстві становить 0 осіб.
Статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", встановлено, що для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Згідно зі ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Згідно ч.3 ст.20 Закону сплату штрафних санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до ч.3 ст.20 Закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Суд 1 інстанції зазначив, що про наявність вакантних місць у т. ч. для працевлаштування інвалідів у звітах по формі 3-ПН відповідач у 2006 р. регулярно повідомляв центр зайнятості населення, що вбачається з листа центру зайнятості, тому суд першої інстанції дійшов висновку, що позовні вимоги позивача, не підлягають задоволенню.
Проте, колегія суддів не може погодитися з такими висновками суду через невідповідність висновків суду обставинам справи, що призвело до прийняття неправильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач звітів по формі 3-ПН у 2006 р. не подавав та не повідомляв центр зайнятості про наявність вільних робочих місць, що підтверджується листом Дзержинського районного центру зайнятості ( № 1335 від 24.05.2007р. (а.с. 35)). Посилання суду першої інстанції на те що відповідач регулярно повідомляв центр зайнятості населення у 2006 р. про наявність вакантних місць у т. ч. для працевлаштування інвалідів спростовується зазначеним листом, докази подання відповідачем звітів по формі 3-ПН у 2006 році, в матеріалах справи відсутні.
Отже висновок суду першої інстанції щодо регулярного повідомлення відповідачем у 2006 році центр зайнятості населення про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів не відповідає обставинам справи .
Керуючись ст. 195, ч.3 ст. 198, ч.3 ст. 202, ч.2 ст. 205, 207 КАС України, колегія суддів,-
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задовольнити.
Постанову господарського суду Харківської області від 06.06.2007 року по справі № АС - 47/ 259-07 - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азово – Чорноморська інвестиційна компанія» м. Харків про стягнення 4592,86 грн. – задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Азово – Чорноморська інвестиційна компанія» ( к.501 м-н Свободи,8 м. Харків,61022 р/р 26506301227 в АКБ «Базис», МФО 351599, код ЄДРПОУ 23915446) на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( кімн.16 поверх 1 ,під 1, Держпром, м. Харків,61022, р/р 31219230700003 УДК у Дзержинському районі МФО 851011 в ГУДКУ у Харківській області, код ЄДРПОУ 24134567) адміністративно – господарські санкції у сумі - 4592,86 грн.
Постанова набирає чинності негайно з моменту її проголошення, та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця після набрання постановою законної сили, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий Ю.М.Філатов
Судді: Н.В. Шевцова
Н.С.Водолажська