Ухвала суду № 10808015, 03.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.08.2010
Номер справи
2а-11370/10/2670
Номер документу
10808015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

03 серпня 2010 року                                                                       № 2а-11370/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Блажівська Н. Є., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

За позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Намар" та

Товариства з обмеженою відповідальністю "Кванта-07" простягнення В С Т А Н О В И В           Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Намар" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Кванта-07" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Намар" (код ЄДРПОУ 33786684) в дохід держави 667 680 грн. 00 коп. за нікчемним правочином за період 4-ий квартал 2009 року за рахунок активів платника податків, в тому числі з усіх рахунків, знайдених державним виконавцем під час виконання судового рішення; стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кванта-07" (код ЄДРПОУ 35087483) в дохід держави 667 680 грн. 00 коп. за нікчемним правочином за рахунок активів платника податків, в тому числі з усіх рахунків, знайдених державним виконавцем під час виконання судового рішення.

          Як випливає зі змісту позовної заяви, оскаржуваний договір купівлі-продажу № КН/03-09 укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Намар" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Кванта-07" 1 березня 2009 року.

          Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

          30 липня 2010 року набрав чинності Закон України «Про судоустрій і статус суддів», пунктом 3.7 Розділу ХІІ «Прикінцеві положення»якого внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Виходячи з принципів теорії держави і права, застосуванню підлягає той закон (норма), який останній регулює суспільно-правові відносини. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є й те, що з прийняттям нового акту, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше.

Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 7 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву (частина 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України).

Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на те, що Позивачем разом із позовною заявою не подано заяву про поновлення строку звернення до суду, в якій би містилося обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду.

Так, будь-які колізійні питання, які виникають в зв’язку із застосуванням Кодексу адміністративного судочинства України стосовно строків звернення до адміністративного суду можуть вирішуватися адміністративним судом при розгляді заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Відтак, в зв’язку з вищевикладеним та, враховуючи те, що Позивачем не подавалася заява про поновлення строку звернення до суду, Суд приходить до висновку про те, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись вимогами статей 99, 100, 107 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В

          1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю "Намар" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Кванта-07" про стягнення коштів за нікчемним правочином –залишити без розгляду.

2. Ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду надіслати Позивачу негайно.

3. Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву (частина 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України).

4. Попередити Позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про залишення позовної заяви без розгляду.

5. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Суддя                                                                       Н. Є. Блажівська