ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3206/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Клочка К.І.,
при секретарі Міщенко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській областідо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
02 липня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській області (надалі позивач, РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області)звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач) про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн, застосованих до відповідача рішенням РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області від 23.03.2010 у звязку з порушенням вимог частини 30 статті 15 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР (надалі Закон №481/95-ВР).
В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що за результатами планової виїзної перевірки з питань одержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, проведеної 19.03.2010, встановлено факт зберігання відповідачем алкогольних напоїв у місці зберігання, не віднесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання (надалі Єдиний реєстр), на загальну суму 860,20 грн.
В судовому засіданні 20.07.2010 представник позивача підтримав вимоги позовної заяви, просив суд їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовими повідомленнями.
Відповідно до положень частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне.
Частиною першою статті 16 Закону №481/95-ВР встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Відповідно до пункту 6.4 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 №71, регіональні управління у межах своєї компетенції здійснюють такі основні функції: контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Так, 19.03.2010 на підставі вищезазначеної норми Закону №481/95-ВР, наказу начальника РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області від 16.03.2010 №151 та направлення №130 від 16.03.2010, старшим держаним податковим ревізором-інспектором відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Дідько І.В. та старшим держаним податковим ревізором-інспектром відділу ліцензування роздрібної торгівлі та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Гурин О.Г. проведено планову виїзну перевірку щодо дотримання вимог Закону №481/95-ВР при здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (надалі - перевірка) відповідачем за місцем здійснення торгівельної діяльності магазин «Випічка», розташованого по вул. Уютній, 28, м. Полтава.
Відповідно до положень частини 30 статті 15 Закону №481/95-ВР, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого субєкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
У розумінні статті 1 №481/95-ВР місце зберігання - це місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Єдиний державний реєстр місць зберігання це перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
В ході перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв в місці зберігання не віднесеного до Єдиного реєстру на загальну суму 860,20 грн, про що складено відповідний опис.
За результатами перевірки перевіряючими РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області складено акт №157/16-32-03/2639205985 від 19.03.2010.
Відповідно до положень статті 17 Закону №481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництв а і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Відповідно до абзацу десятого частини другої статті 17 вищезазначеного Закону за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання невнесених до Єдиного реєстру до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700,00 грн. За зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700,00 грн.
Відповідно до опису продукції, складеного перевіряючими РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області 19.03.2010, на місці зберігання товару встановлено наявність алкогольної продукції, невнесеної до Єдиного реєстру на суму вартості товару 860,20 грн.
На підставі акту №157/16-32-03/2639205985 від 19.03.2010 РУ Державного контролю САТ ДПА України в Полтавській області прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, субєкту підприємницької діяльності надано можливість виконати рішення про застосування штрафних фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання.
Частиною шостою статті 17 Закону №481/95-ВР, дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Як встановлено в ході судового розгляду справи відповідач не скористався своїм правом, визначеним вищевказаною нормою Закону, дії позивача не оскаржив.
Суму застосованих фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн відповідач у добровільному порядку не погасив.
Відповідно до частини пятої статті 17 Закону №481/95-ВР, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, свідоцтво про державну реєстрацію №25880170000010113 від 26.07.2001. ідентифікаційний номер НОМЕР_1 фінансову санкцію у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 (нуль) копійок до державного бюджету (код ЄДРПОУ УДК 34698804 ГУДКУ у Полтавській області, р/р31115106700002, код б/к 21081100, символу 106 МФО 831019 "Адміністративні штрафи та санкції").
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 17 серпня 2010 року.
СуддяК.І. Клочко