Постанова № 10791810, 13.07.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2010
Номер справи
2а-3685/10/0870
Номер документу
10791810
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2010 року 11:50 Справа № 2а-3685/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Татаринова Д.В.

при секретарі Сандига В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави

в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянськ Запорізької

області, м. Бердянськ Запорізької області

до: Комунального підприємства Бердянської міської ради «Житлосервіс - 3»,

м. Бердянськ Запорізької області

про: стягнення заборгованості,-

за участю представників сторін:

від прокуратури: Шульга О.А., посвідчення № 80 від 10.07.2007;

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився, -

ВСТАНОВИВ:

Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянськ Запорізької області звернувся з адміністративним позовом до Комунального підприємства Бердянської міської ради «Житлосервіс - 3» про стягнення 6257 грн. 42 коп. у рахунок погашення заборгованості зі сплати внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування перед бюджетом управління Пенсійного фонду України в м. Бердянськ Запорізької області, посилаючись на те, що за період з серпня 2009 по квітень 2010 року у підприємства виникла заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 3570 грн. 13 коп. та враховуючи те, що до підприємства застосовано фінансові санкції на підставі п.2,7 ч.9 ст.106 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-ІV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків на загальну суму 2687 грн. 29 коп., просить стягнути борг по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, фінансовим санкціям та пені у сумі 6257 грн. 42 коп., вказуючи, що всі платники незалежно від форм власності та господарювання, а також від обраної системи оподаткування зобовязані нараховувати на суми фактичних витрат на оплату праці та допомоги по тимчасовій непрацездатності страхові внески та сплачувати їх у встановлені строки у повному обсязі.

13.07.2010 від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог за рахунок самостійного нарахування відповідачем внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 316 грн. 80 коп., у звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість в загальній сумі 6574 грн. 22 коп., та клопотання про розгляд справи без участі представника УПФУ в м. Бердянськ Запорізької області.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, надіслав до суду заяву від 13.07.2009 року, в якій позовні вимоги в сумі 6574 грн. 22 коп. визнав у повному обсязі і просить розглянути справу без участі представника відповідача.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Вислухавши пояснення прокурора, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство Бердянської міської ради «Житлосервіс - 3» відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі Закон України № 1058) є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування і зареєстроване в управлінні ПФУ в м. Бердянськ Запорізької області.

За період з серпня 2009 по травень 2010 року відповідачем нараховано страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на загальну суму 6232 грн. 20 коп. За вирахуванням переплати в сумі 105 грн. 79 коп., зменшення суми внесків згідно з актом перевірки № 18 від 26.02.2010 на 6 грн. 48 коп. та сум, частково сплачених в рахунок погашення заборгованості в розмірі 2233 грн., загальна сума заборгованості по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на час розгляду справи складає 3886 грн. 93 коп.

Крім того, за порушення ч. 6 ст. 20 Закону, яка вказує, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, начальником управління до Комунального підприємства Бердянської міської ради «Житлосервіс - 3» застосовано фінансові санкції на підставі п.2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду та винесені Рішення: № 175 від 25.01.2010 штраф на суму 104 грн. 56 коп. та пеня на суму 73 грн.48 коп., № 923 від 27.04.2010 штраф на суму 99 грн. 62 коп. та пеня на суму 89 грн. 19коп., а на підставі п.7 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків винесено Рішення № 690 від 15.03.2010, яким застосовано штрафні санкції в сумі 2320 грн. 44 коп.

Зазначені обставини підтверджується наданими позивачем та дослідженими в судовому засіданні копіями Розрахунків суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за спірний період, карткою особового рахунку платника страхових внесків, яка формується на підставі наданих страхувальником Розрахунків та бази платіжних доручень УПФУ, реєстром платежів, Рішеннями про застосування фінансових санкцій.

Згідно із ст.5 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-ІV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі - Закону №1058-ІV), який набрав чинності з 01.01.2004 р, вказаний Закон регулює відносини, що вникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить йому.

П. 1 ст. 11 Закону №1058-ІV встановлено, що загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях, в обєднаннях громадян, у фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності та інших осіб, включаючи юридичних і фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, придбали спеціальний торговий патент, на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавство.

Згідно з п.1 ст. 14 Закону № 1058- ІV страхувальниками цих осіб є їх роботодавці, які відповідно до ч.1 ст.15 цього Закону є платниками страхових внесків і зобовязані на підставі п.6 ч.2 ст.17 зазначеного Закону нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески.

У ст. 18 Закону № 1058-ІV зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Ставки, механізм справляння та пільги зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування встановлені Законом України від 26 червня 1997 р. № 400/97 ВР «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до п.6 ст.19 Закону №1058- ІV страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат,у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагороди фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до п.6 ст. 20 вищевказаного Закону страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Судом встановлено, що відповідач відповідно до чинного законодавства є платником страхових внесків до пенсійного фонду.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового засідання Комунальне підприємство Бердянської міської ради «Житлосервіс - 3» має загальну несплачену заборгованість по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування перед бюджетом Пенсійного фонду України у сумі 6574 грн. 22 коп., а саме: заборгованість по внесках в сумі 3886 грн. 93 коп., по фінансовим санкціям у сумі 2524 грн. 62 коп. та пені у сумі 162 грн. 67 коп., яка підлягає стягненню з відповідача.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства Бердянської міської ради «Житлосервіс - З» (71100, м. Бердянськ, вул. Дюміна, буд. 103, корп. «А», р/р 26006020230180 в АБ «Бізнес стандарт», МФО 339500, код. ЄДРПОУ 33086069) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянськ Запорізької області (71112, м. Бердянськ, пл. 1 Бердянської Ради, 2, р/р 25602301201083 в ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957, ЄДРПОУ 20508373) 6 574 (шість тисяч п'ятсот сімдесят чотири) гривні 22 копійки.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанову складено у повному обсязі «16» липня 2010 року.

Суддя /підпис/Д.В. Татаринов