ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2010 року 17:08 Справа № 2а-2614/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької області
до:Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Дніпробуд», м. Мелітополь Запорізької області
про: стягнення податкового боргу,
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув;
від відповідача: не прибув, -
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області до товариства з обмеженою відповідальністю торгівельний будинок «Дніпробуд», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету м. Мелітополя заборгованість з податку на прибуток у розмірі 340 гривень та заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 1184,90 гривень.
В позові вказано, що відповідач, згідно даних особової картки платника податків та наданого розрахунку, має податковий борг у розмірі 1 524,90 гривень з податку на додану вартість та податку на прибуток.
Заборгованість виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 11.09.2009 №0002601501/0, від 02.12.2009 №0003291501/0, від 27.08.2009 №0002191502/0, від 15.09.2009 №0002341502/0, від 14.10.2009 №0002651502/0, від 11.12.2009 №0003141502/0, від 12.02.2010 №0000201502/0 прийнятих за актами перевірок №1092/151/34749125 від 04.09.2009, №1380/151/34749125 від 23.11.2009, №1019/16/34749125 від 20.08.2009, №1104/16/34749125 від 04.09.2009, №1222/16/34749125 від 05.10.2009, №1476/16/34749125 від 04.12.2009, №76/16/34749125 від 02.02.2010 з питання своєчасності подання податкової звітності.
На день подання позову, ДПІ прийнято усі встановлені діючим законодавством заходи щодо погашення заборгованості, однак Відповідачем вона не погашена, активи для її погашення відсутні, за місцезнаходженням відповідач відсутній.
Представник позивача до судового засідання не прибув, надіслав суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями на адресу зазначену у відповідному державному реєстрі. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що у відповідача існує податковий борг у розмірі 1 524,90 гривні з податку на додану вартість та у розмірі 340 гривень з податку на прибуток, що підтверджується довідкою про заборгованість ТОВ ТБ «Дніпробуд» наданою Мелітопольською ОДПІ Запорізької області.
04.09.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності відповідача, про що складено акт перевірки від 04.09.2009 №1092/151/34749125, перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334 від 28.12.1994, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 11.09.2009 №0002601501/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на прибуток підприємств у розмірі 170 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
23.11.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності відповідача, про що складено акт перевірки від 23.11.2009 №1380/151/34749125, перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334 від 28.12.1994, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 02.12.2009 №0003291501/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на прибуток підприємств у розмірі 170 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
20.08.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області складено акт про порушення податкового законодавства №1019/16/34749125, актом встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 27.08.2009 №0002191502/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 170 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
У звязку з відсутністю підприємства відповідача за юридичною адресою податкове повідомлення-рішення від 27.08.2009 №0002191502/0 поміщене на дошку оголошень податкових повідомлень-рішень, що підтверджується відповідним актом № 1085/16 від 01.09.2009 в матеріалах справи.
04.09.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області складено акт про порушення податкового законодавства №1104/16/34749125, актом встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 15.09.2009 №0002341502/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 170 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
У звязку з відсутністю підприємства відповідача за юридичною адресою податкове повідомлення-рішення від 15.09.2009 №0002341502/0 поміщене на дошку оголошень податкових повідомлень-рішень, що підтверджується відповідним актом № 1142/16 від 18.09.2009 в матеріалах справи.
05.10.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області складено акт про порушення податкового законодавства №1222/16/34749125, актом встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 14.10.2009 №0002651502/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 170 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
У звязку з відсутністю підприємства відповідача за юридичною адресою податкове повідомлення-рішення від 14.10.2009 №0002651502/0 поміщене на дошку оголошень податкових повідомлень-рішень, що підтверджується відповідним актом № 1284/16 від 19.10.2009 в матеріалах справи.
04.12.2009 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області складено акт про порушення податкового законодавства №1476/16/34749125, актом встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на додану вартість за вересень жовтень 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 11.12.2009 №0003141502/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 340 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
У звязку з відсутністю підприємства відповідача за юридичною адресою податкове повідомлення-рішення від 11.12.2009 №0003141502/0 поміщене на дошку оголошень податкових повідомлень-рішень, що підтверджується відповідним актом № 1593 від 16.12.2009 в матеріалах справи.
02.02.2010 фахівцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області складено акт про порушення податкового законодавства №76/16/34749125, актом встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000, а саме не подання (несвоєчасне подання) декларації з податку на додану вартість за листопад грудень 2009 року.
За результатами перевірки прийнято відповідне податкове повідомлення-рішення від 12.02.2009 №0000201502/0, яким ТОВ ТБ «Дніпробуд» визначено суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 340 гривень, що підтверджується копією податкового повідомлення-рішення в матеріалах справи.
У звязку з заборгованістю ТОВ ТБ «Дніпробуд» Мелітопольською ОДПІ Запорізької області направлено відповідачу податкові вимоги, перша податкова вимога № 1/520 від 16.09.2009. Після першої вимоги, в встановлені законодавством строки, відповідачу була направлена друга податкова вимога №2/612 від 04.11.2009, які були повернута з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає», про що складено відповідні акти №311/24 від 02.10.2009 та №355/24 від 11.11.2009 в звязку з чим податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень, перша податкова вимога 02.10.2009, друга 11.11.2009.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В адміністративному чи судовому порядку відповідач згадані вище податкові повідомлення-рішення відповідач не оскаржував, що підтверджується матеріалами справи, тому податкове зобовязання є узгодженим.
11.01.2010 начальником Мелітопольської ОДПІ Запорізької області прийняте рішення № 80/24-010 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків ТОВ ТБ «Дніпробуд» в рахунок погашення його податкового боргу, що підтверджується копією зазначеного рішення в матеріалах справи.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25.06.1991, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25.06.1991 відповідальність за правильність обчислення, своєчасність плати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законодавства України.
Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Пунктом 1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 встановлено, що податкове зобов'язання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 цього Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, податковий борг у розмірі 1594,90 гривні є узгодженим та підлягає стягненню з відповідача до бюджету.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає встановленим факт наявності у відповідача податкового боргу у визначеній податковим органом сумі.
Відповідачем не спростовано правильність розрахунку його податкової заборгованості, а саме несплата податків у розмірі заявленому до стягнення.
При відсутності сплати податкового боргу, згідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 передбачає, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 не сплачено в повному обсязі суму податкового боргу по податку на прибуток, по комунальному податку та по податку на додану вартість.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнить у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Дніпробуд» (код ЄДРПОУ 34749125) на користь Державного бюджету м. Мелітополя Запорізької області (р/р 31111009700013, код платежу 11021000, ЄДРПОУ 34676932, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) 340 (триста сорок) гривень заборгованості з податку на прибуток.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Дніпробуд» (код ЄДРПОУ 34749125) на користь Державного бюджету м. Мелітополя Запорізької області (р/р 31113029700013, код платежу 14010100, ЄДРПОУ 34676932, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) 1 184 (одна тисяча сто вісімдесят чотири) гривні 90 копійок заборгованості з податку на додану вартість.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову складено у повному обсязі «12» липня 2010 року.
Суддя/підпис/Д.В. Татаринов