Рішення № 10757996, 05.08.2010, Господарський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
05.08.2010
Номер справи
п-18/21-9/81
Номер документу
10757996
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 77-96-83

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2010 р. Справа № П-18/21-9/81

Господарський суд Івано-Франківської області у складі суду: судді Фанди Оксани Михайлівни при секретарі судового засідання Поліводі Сергію Володимировичу розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Прокурора Тисменицького району, вул. К. Левицького, 4, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400 в інтересах держави в особі Тисменицької районної державної адміністрації, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400

до відповідача 1: Товариства з обмеженою. відповідальністю "Івано-Франківський автошлях", вул. Польова, 8, м. Івано-Франківськ, 76000

до відповідача 2: Вільшаницької сільської ради, вул. Осередок, 95, с. Вільшаниця, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77440

до відповідача 3: Тисменицького комунального підприємства "Капітальне будівництво", вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400

Третя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління державного казначейства України в Івано-Франківській області, вул. Дністровська, 14, м. Івано-Франківськ, 76018

про визнання недійсним з моменту укладення договору підряду та стягнення 162 183, 50 грн.

За участю представників сторін:

Від позивача: Григоришин Віталій Васильович - спеціаліст I-ї категорії юридичного відділу, (довіреність № 187/01-035/245 від 17.05.2010 року)

Від відповідача 2: Бажалук Дмитро Васильович - сільський голова, (посвідчення № 11)

Від відповідача 1: Мартинюк Василь Миколайович - керівник, (паспорт серія СС № 232387 від 08.02.1997 року)

Від третьої особи: Маланюк Оксана Василівна - головний спеціаліст юридичного відділу, (довіреність № 14-08/90 від 11.01.2010 року; паспорт серія СС № 006650 від 05.03.1996 року)

Від відповідача 3: Середюк Тихон Семенович - директор, (паспорт серія СС № 654422 від 05.11.1998 року)

Від прокуратури представники не з'явилися.

Заявлено вимогу про визнання недійсним договору підряду від 22.08.08 року № 41, укладеного між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією, а також про стягнення з ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях" 162 183, 50 грн. залишку отриманих авансових коштів згідно Договору підряду від 22.08.08 року № 41, укладеного між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією в користь Тисменицької районної державної адміністрації.

Прокуратура повноважного представника в судове засідання не направила, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового слухання справи, про що свідчать повідомлення про вручення судового відправлення, копії яких наявні в матеріалах справи. Явка представника прокуратури не визнавалась судом обов"язковою. В обгрунтування заявлених позовних вимог прокуратура в позовній заяві зазначила наступне.

З метою ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року та на виконання Постанови КМУ від 02.08.08 року № 689 між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією було укладено договір підряду № 41 від 22.08.08 року, предметом якого є відновлення проїзної частини автомобільної дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця Тисменицького району.

Відповідно до абз. 3 п.п. 3 п. 2 вказаної Постанови субвенція спрямовується на відновлення вулиць, доріг, мостів та інших об"єктів дорожнього господарства, що перебувають у комунальній власності.

До Тисменицької райдержадміністрації Вільшанською сільською радою було подано Акт обстеження частини дороги асфальтної, пошкодженої повінню по вул. Шевченка від 26.07.08 року та Дефектний акт на відновлення завданих стихією збитків від 27.07.08 року. На підставі чого, розпорядженням голови Тисменицької РДА від 27.08.08 року № 609/101-р до переліку об"єктів, пошкоджених внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року було включено проїзну частину автомобільної дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця та укладено вищевказаний договір.

В ході чергового виїзду працівників Тисменицької РДА на місце проведення робіт за договором було виявлено, що дана дорога знаходиться при в"їзді до с. Вільшаниця та не належить до комунальної власності, що надалі підтвердилось листом філії "Тисменицького райавтодору" від 24.12.08 року № 775/01-024/262.

Дорога на вул. Шевченка в с. Вільшаниця Тисменицького району С-091312 (А/д Снятин-Тязів) - Вільшаниця (на відновлення якої укладено договір) є дорогою загального користування місцевого районного значення Івано-Франківської області, що підтверджується розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 12.09.06 року № 530.

Оскільки дана дорога не перебуває в комунальній власності, а в державній, фінансування робіт по даному договору суперечить п. 18 Порядку та буде нецільовим використанням коштів. Вказаний договір було укладено із порушенням вимог законодавства, чим завдано державі збитків у сумі 162 183, 50 грн. Дана сума являє собою залишок отриманих ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях" авансових коштів за Договором.

Ст. 207, 208 ГК України, п. 8 ст. 7 БК України.

          Представник позивача Тисменицької районної державної адміністрації в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених прокуратурою, та просив суд позов задоволити. Представником позивача подано суду письмові пояснення та зазначено, що договір підряду не відповідає вимогам закону, оскільки він був укладений в порушення вимог Постанови КМУ № 689. Договір повинен бути визнаний недійсним в цілому, оскільки останній не міг бути вчинений без включення до правочину окремої частини, яка не відповідає вимогам закону. В спірному договорі не можливо замінити джерело фінансування, оскільки однією із сторін є районна державна адміністрація, яка перерахувала ТзОВ «Івано-Франківський Автошлях»кошти для виконання певних робіт згідно з постановою КМУ № 689.

Представник відповідача 1 ТзОВ "Івано-Франківський автошлях" позовні вимоги заперечив та просив суд в позові відмовити. В обґрунтування заперечень представник відповідача 1 зазначив, що договором підряду № 41 від 22.08.08 року передбачено відновлення проїзної частини автодороги по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця. Зокрема, погодженим Замовником кошторисом передбачено укладку труб безнапірних круглих, діаметром умовного проходу 800 мм в кількості 200 шт. Ціна договору складає 364982 грн. Замовником згідно умов договору перераховано аванс в розмірі 182491 грн.

Для виконання робіт по укладці труб по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця 12.09.08 року ТзОВ «Івано-Франківський Автошлях»уклало договір субпідряду (вартість робіт по договору складає 239750 грн.) з ДП «Івано-Франківське СУ-612», згідно якого субпідряднику перераховано 161822 грн. для закупівлі вищезазначених труб. В даний час закуплено 120 труб, які відвантажено на об»єкт в с. Вільшаниця.

По договору підряду ТзОВ «Івано-Франківський Автошлях»виконало наступні роботи: 1) влаштування одношарової основи товщиною 15 см із щебеню фракції 20-40 мм на суму 42057 грн., про що замовником підписано акт приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2008 року, вартість підрядних робіт підтверджено замовником Вільшанецькою сільською радою та погоджено технаглядом КП «Капітальне будівництво»; 2) закуплено труби безнапірні круглі, діаметром проходу 800 мм в кількості 120 шт. і поставлено на об»єкт, про що замовником підписано акт приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2008 року на суму 89709, 60 грн., вартість підрядних робіт підтверджено замовником ляхом підписання довідки про вартість виконаних підрядних робіт та витрат за жовтень 2008 року. Таким чином, твердження позивача про те, що виконувались роботи не передбачені кошторисом є необґрунтованими, оскільки довідки про виконання підрядних робіт повністю відповідають кошторисам, які погоджені з замовником.

          Договір підряду № 41 від 22.08.08 року не укладався на підставі державного замовлення, а тому не повинен відповідати жодному державному замовленню. З договору жодним чином не випливає, що він укладався на виконання постанови КМУ № 689 і що згідно цієї постанови відбувається фінансування робіт. Натомість, в договорі передбачено, що виконання робіт фінансується в межах виділених державним бюджетом коштів.

          Спільне розпорядження голови Тисменицької РДА та голови районної ради № 609/101-р, яким включено зазначену вулицю до переліку об»єктів, пошкоджених внаслідок стихійного лиха від 27.08.08 року ніким не скасовувалось та не визнавалось нечинним, а тому підстави для подання позову відсутні.

Крім того, як зазначив представник відповідача 1, твердження прокурора про те, що дорога є державною, а не комунальною безпідставні.

          Представник відповідача 2 Вільшаницької сільської ради позовні вимоги заперечив та просив суд в позові відмовити. В обґрунтування заперечень представник відповідача 2 зазначив, що згідно відношень, які подавала сільська рада Тисменицькій райдержадміністрації і Тисменицькому райавтодору у травні 2008 року по ремонту дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця, отримано відповіді першого заступника голови райдержадміністрації від 28.05.08 року та начальника філії Тисменицький райавтодор від 30.05.08 року, в яких зазначено, що ремонт вищезазначеної дороги може бути проведено за кошти від податку з власників транспортних засобів, які залишаються в бюджеті сільської ради та кошти на ремонт сільських вулиць райавтодору не виділяються. Тобто, з вказаної відповіді випливало, що дорога є комунальною, а райавтодор ремонтує державні, і тому кошти на ремонт комунальних доріг йому не виділялись.

          26.07.08 року комісією проведено обстеження дороги, про що складено відповідний акт та розроблено зведений кошторис на суму 364982 грн.

          Зазначені документи були зареєстровані і подані в відділ надзвичайних ситуацій Тисменицької райдержадміністрації і на підставі яких Кабінетом Міністрів України виділено кошти на ремонт вищезазначеної дороги на суму згідно кошторису в розмірі 364982 грн.

Вільшаницька сільська рада вказує на те, що згідно договору підряду № 41 від 22.08.08 року виконано роботи на суму 138000 грн., надалі фінансування було припинено. Ремонт дороги частково проведений за кошти сільської ради. З Державного бюджету виділено кошти в сумі 364982 грн.

          Представник відповідача 3 Тисменицького комунального підприємства "Капітальне будівництво" позовні вимоги заперечив в повному обсязі, просив суд в позові відмовити, письмових заперечень по суті спору не подав. В обґрунтування заперечень представник відповідача 3 зазначив, що відсутні правові підстави для визнання недійсним договору підряду від 22.08.08 року № 41.

Представник третьої особи на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головного управління державного казначейства України в Івано-Франківській області позовні вимоги підтримав та просив суд позов задоволити, оскільки проведеною Контрольно-ревізійним управлінням в Івано-Франківській області зустрічною перевіркою у Вільшанській сільській раді встановлено, що згідно даних бухгалтерського обліку Вільшаницької сільської ради ні на балансовому, ні на позабалансовому рахунку не рахуються дороги комунальної власності.

          Внаслідок чого в порушення абз. 2, 3 п.п. 3 пункту 2, 18 Постанови КМУ № 689, п. 8 ст. 7 Бюджетного кодексу України, п. 22 «Поярдку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ»від 22.02.02 року № 228 в серпні 2008 року до Генерального плану подолання наслідків стихії було зайво включено вартість робіт по відновленню проїзної частини автомобільної дороги по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця на суму 364982 грн. як дороги, що не перебуває у комунальній власності. Внаслідок чого зайво завщено потребу в бюджетних коштах місцевого бюджету, які мали би проводитись із державного бюджету на суму 364982 грн.

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, дослідивши та надавши оцінку усім поданим у справу доказам у їх сукупності, суд встановив наступне.

Внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня було пошкоджено частину автодороги по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця, Тисменицького району, Івано-Франківської області.

          Згідно відношень, які подавала Вільшаницька сільська рада Тисменицькій райдержадміністрації і Тисменицькому райавтодору у травні 2008 року по ремонту дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця, отримано відповіді першого заступника голови райдержадміністрації від 28.05.08 року та начальника філії Тисменицький райавтодор від 30.05.08 року, в яких зазначено, що ремонт вищезазначеної дороги може бути проведено за кошти від податку з власників транспортних засобів, які залишаються в бюджеті сільської ради та кошти на ремонт сільських вулиць райавтодору не виділяються.

          26.07.08 року комісією із представників громадськості та депутата Вільшаницької сільської ради проведено обстеження дороги, про що складено відповідний акт, де зазначено, що дорога відноситься до комунальної власності.

          Згідно дефектного акту, затвердженого 27.07.08 року головою Вільшаницької сільської ради, було визначено обсяги виконання робіт по відновленню проїзної частини автодороги вулиці Шевченка, а саме: 1) виправлення профілю основи без добавлення нового матеріалу в кількості 7200 кв. м.; 2) улаштування вирівнюю чого шару основи з піщано-гравійної суміші –1160 куб. м; 3) улаштування покриття товщиною 5 см з гарячої асфальтно-бетонної суміші 1320 кв. м. Інших робіт зазначеним актом не було передбачено. Вартість цих робіт згідно актів обстеження, дефектного акту, локального кошторису та зведеного кошторисного розрахунку вартості проїзної частини автомобільної дороги по вул.. Шевченка, затвердженого головою Вільшаницької сільської ради, становила 364982 грн.

До Тисменицької райдержадміністрації Вільшанською сільською радою було подано Акт обстеження частини дороги асфальтної, пошкодженої повінню по вул. Шевченка від 26.07.08 року та Дефектний акт на відновлення завданих стихією збитків від 27.07.08 року.

На підставі поданих Вільшаницькою сільською радою акту обстеження пошкодженої повінню частини дороги асфальтної по вул.. Шевченка від 26.07.08 року, дефектного акту на відновлення проїзної частини автомобільної дороги по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця від 27.07.08 року, зведеного та локального кошторисів розрахунку вартості відновлення даного об»єкту від 27.07.08 року та листу голови Вільшаницької сільської ради на ім.»я голови Тисменицької районної державної адміністрації від 29.07.08 року № 95 згідно п. 2, 18 «Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року», затвердженого постановою КМУ № 689 від 02.02.08 року, було укладено договір підряду № 41 від 22.08.08 року між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією, предметом якого є відновлення проїзної частини автомобільної дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця Тисменицького району. Вищевказані документи підтверджують, що дорога по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця відноситься до об»єктів комунальної власності.

В подальшому розпорядженням від 28.08.08 року № 609/101-р Тисменицької РДА на виконання постанови КМУ від 02.08.08 року № 689 було затверджено Перелік об»єктів із зазначеними сумами збитків та розміри відшкодування зазначених збитків за рахунок субвенції, яка виділяється з Державного бюджету. До даного переліку було внесено і відновлення проїзної частини автодороги по вул.. Шевченка в с. Вільшаниця із сумою збитків та сумою відшкодування зазначених збитків за рахунок субвенції в розмірі 364982 грн. Даний об»єкт був внесений до розділу «Дороги місцевого значення».

Відповідно до абз. 3 п.п. 3 п. 2 вищевказаного Порядку субвенція спрямовується на відновлення вулиць, доріг, мостів та інших об»єктів дорожнього господарства, що перебувають у комунальній власності.

Однак, автомобільна дорога по вул. Шевченка в с. Вільшаниця відноситься до доріг загального користування місцевого значення, оскільки є складовою автодороги Снятин-Тузів-Вільшаниця км 1+600, що підтверджується розпорядженням Івано-Франківської облдержадміністрації від 12.09.06 року № 530, а також листом від 31.12.08 року № 02/330 філії «Тисменицький райавтодор»Дочірнього підприємства ДАК «Автомобільні дороги України». Тобто. Зазначена дорога відноситься до об»єктів державної, а не комунальної власності, а тому витрати на її ремонт не повинні були проводитись за рахунок субвенції з Державного бюджету.

          Проведеною Контрольно-ревізійним управлінням в Івано-Франківській області зустрічною перевіркою у Вільшанській сільській раді встановлено, що згідно даних бухгалтерського обліку Вільшаницької сільської ради ні на балансовому, ні на позабалансовому рахунку не рахуються дороги комунальної власності.

Як зазначалось вище 22.08.08 року за № 41 між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією було укладено договір підряду, відповідно до умов якого замовником виконання робіт по відновленню проїзної частини автомобільної дороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця є Вільшаницька сільська рада, виконавцем робіт –ТзОВ «Івано-Франківський автошлях», платником –Тисменицька районна державна адміністрація, а Тисменицьке комунальне підприємство «Капітальне будівництво»здійснює технагляд. Даним договором було передбачено, що платник до початку виконання робіт виплачує аванс у розмірі 50 % від загальної ціни робіт, яка визначена в розмірі 364982 грн.

          На виконання умови договору про авансування робіт позивачем у справі було перераховано платіжним дорученням від 28.08.08 року № 104 на рахунок ТзОВ «Івано-Франківський автошлях»182491 грн.

          Судом встановлено, що 20307 грн. із перерахованих позивачем 182491 грн. є оплатою за виконані роботи по іншому об»єкту –відновленню проїзної частини по вул. І. Франка в с. Старі Криво тули згідно акта № 1 від 12.12.08 року.

          Згідно наявних у матеріалах справи актів виконаних робіт та довідок про вартість виконаних робіт по ремонту вул.. Шевченка в с. Вільшаниця «ТзОВ «Івано-Франківський автошлях»були виконані роботи по влаштуванню одношарової основи товщиною 15 см і щебеню фракції 20-40 мм на суму 42057 грн., при цьому у дану суму ввійшла і вартість використаних матеріалів на суму 27748, 69 грн.

Як вбачається з матеріалів справи локальні та зведені кошториси не містять даних про необхідність проведення робіт по відновленню проїзної частини з використанням труб безнапірних, круглих з діаметром проходу 800 мм. Однак, вартість труб та додаткові витрати, пов»язані з їх доставкою, що становить 89709, 60 грн., була включена в акт виконаних робіт. При цьому, суд звертає увагу на наявність листа Міністерства регіонального розвитку та будівництва від 29.10.08 року № 9/6-949, де зазначено, що обсяги робіт по об”єктах та їх вартість визначаються на підставі дефектних актів та проектно-кошторисної документації, які за необхідності можуть уточнюватись в процесі будівництва. Судом встановлено, що до проектно-кошторисної документації в межах вартості робіт по відновленню дороги була також включена вартість укладки труб, відповідно і вартість самих труб, їх доставка і інше, що пов"язане з вкладанням труб.

Суду не подано доказів використання решти коштів в сумі 30417, 40 грн., отриманих як авансовий платіж ( 182491 грн. –20307грн. –42057 грн. –89709, 60 грн. = 30417, 40 грн.) на безпосереднє виконання робіт по договору № 41. Отже, використання коштів в сумі 30 417, 40 грн., що перераховані субпідряднику ДП “Івано-Франківське СУ-612” документально не підтверджені.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Приписи ст. 203 ЦК України встановлюють, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

Відповідно до приписів п. 9, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.11.09 року № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними»          згідно зі статтею 217 ЦК правочин не може бути визнаний недійсним у цілому, якщо закону не відповідають лише його окремі частини й обставини справи свідчать про те, що він був би вчинений і без включення недійсної частини. У цьому разі відповідно до статті 217 ЦК суд може визнати недійсною частину правочину, з'ясувавши думку сторін правочину. Якщо у недійсній частині правочин був виконаний однією зі сторін, суд визначає наслідки його недійсності залежно від підстав, з яких він визнаний недійсним.

Відповідно до приписів абз. 4 п. 7, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.11.09 року № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними»виконання чи невиконання сторонами зобов'язань, які виникли з правочину, має значення лише для визначення наслідків його недійсності, а не для визнання правочину недійсним.

Оскільки договір підряду № 41 від 22.08.08 року на виконання робіт по відновленню проїзної частини автодороги по вул. Шевченка в с. Вільшаниця з використанням коштів державного бюджету укладено в порушення вимог постанови КМУ № 689 від 02.08.08 року «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року», то він є недійсним з припиненням його дії на майбутнє, оскільки частина робіт та вартість матеріалів на загальну суму 131 766, 60 грн. була виконана відповідачем 1. Як зазначалось вище 20307 грн. із перерахованих позивачем 182491 грн. є оплатою за виконані роботи по іншому об»єкту –відновленню проїзної частини по вул. І. Франка в с. Старі Криво тули згідно акта № 1 від 12.12.08 року. Тобто, враховуючи те, що 30 417, 40 грн., перерахованих на відновлення проїзної частини документально не підтверджені, суд дійшов висновку про необхідність стягнення цієї суми з відповідача 1. При цьому, судом також врахована неможливість визнання договору в частині, оскільки останній не міг бути вчинений без включення до правочину окремої частини, а саме: в спірному договорі неможливо замінити джерело фінансування, оскільки однією зі сторін є районна державна адміністрація (платник), яка перерахувала підряднику кошти для виконання робіт.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог в частині. Позов слід задовольнити частково. Договір підряду № 41 від 22.08.08 року підлягає визнанню недійсним, а з відповідача 1 ТЗОВ "Івано-Франківський автошлях" слід стягнути на користь позивача Тисменицької районної державної адміністрації 30 417, 40 грн.

Судові витрати підлягаю відшкодуванню з відповідачів Вільшаницької сільської ради та позивача Тисменицької районної державної адміністрації в доход Державного бюджету України відповідно до ч. 2 ст. 49 ГПК України з урахуванням тієї обставини, що саме сільська рада та райдержадміністрація (із учасників угоди) зобов"язані були знати про належність дороги, тобто фактично з їх вини виник спір.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 203, 215 ЦК України, ст.ст. 49, 82-84, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов Прокурора Тисменицького району в інтересах держави в особі Тисменицької районної державної адміністрації до відповідача 1: Товариства з обмеженою. відповідальністю "Івано-Франківський автошлях" до відповідача 2: Вільшаницької сільської ради до відповідача 3: Тисменицького комунального підприємства "Капітальне будівництво" nретя особа на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління державного казначейства України в Івано-Франківській області про визнання недійсним договору підряду від 22.08.08 року № 41, укладеного між Вільшаницькою сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією, а також про стягнення з ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях" 162 183, 50 грн. залишку отриманих авансових коштів згідно Договору підряду від 22.08.08 року № 41, укладеного між Вільшанською сільською радою, ТзОВ "Івано-Франківський Автошлях", Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво" та Тисменицькою районною державною адміністрацією в користь Тисменицької районної державної адміністрації задовольнити частково.

Визнати недійсним договору підряду від 22.08.08 року № 41, укладений між відповідачем 2 Вільшаницькою сільською радою, вул. Осередок, 95, с. Вільшаниця, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77440, відповідачем 1Товариством з обмеженою. відповідальністю "Івано-Франківський автошлях", вул. Польова, 8, м. Івано-Франківськ, 76000 ( код ЄДРПОУ 0539211), відповідачем 3 Тисменицьким комунальним підприємством "Капітальне будівництво", вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400 (код ЄДРПОУ 00726671) та позивачем Тисменицькою районною державною адміністрацією, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400.

Стягнути з відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Івано-Франківський автошлях", вул. Польова, 8, м. Івано-Франківськ, 76000 ( код ЄДРПОУ 0539211) на користь позивача Тисменицької районної державної адміністрації, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400 (код ЄДРПОУ 20563188): 30 417, 40 грн. (тридцять тисяч чотириста сімнадцять грн. 40 коп.) - залишку отриманих авансових коштів згідно Договору підряду від 22.08.08 року № 41.

Наказ видати позивачу після набрання рішенням законної сили.

Стягнути з відповідача 2 Вільшаницької сільської ради, вул. Осередок, 95, с. Вільшаниця, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77440 (код ЄДРПОУ 04356188) в дохід Державного бюджету України: 194, 59 грн. ( сто дев"яноста чотири грн. 59 коп.) - витрат по сплаті державного мита.

Наказ видати Тисменицькій оДПІ, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400.

Стягнути відповідача 2 Вільшаницької сільської ради, вул. Осередок, 95, с. Вільшаниця, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77440 (код ЄДРПОУ 04356188) в дохід Державного бюджету України: 118 грн. ( сто вісімнадцять грн.) - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати ВДВС у Тисменицькому районі, вул. Левинського, 4, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400.

Стягнути з позивача Тисменицької районної державної адміністрації, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400 (код ЄДРПОУ 20563188) в дохід Державного бюджету України: 194, 59 грн. ( сто дев"яноста чотири грн. 59 коп.) - витрат по сплаті державного мита.

Наказ видати Тисменицькій оДПІ, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, івано-Франківська область, 77400.

Стягнути з позивача Тисменицької районної державної адміністрації, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77400 (ко ЄДРПОУ 20563188)в дохід Державного бюджету України: 118 грн. ( сто вісімнадцять грн.) - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати Тисменицькій оДПІ, вул. Галицька, 17, м. Тисмениця, івано-Франківська область, 77400.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

                                        рішення виготовлено та підписано 09.08.10 року

Виготовлено в АС "Діловодство суду" Олейняш Е. М.

09.08.10 року