ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 червня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-15458/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.
при секретарі судового засідання Попові В.С., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
За позовомПрокурора Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва
доЗакритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Воларе»
простягнення заборгованості За участю представників сторін
позивача: Пильгун О.О. (довіреність від 11.01.2010р. №1/10-021)
відповідач: не зявились
прокуратури: : не зявились
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Прокурор Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва з позовом до Закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Воларе» про стягнення податкової заборгованості.
Позивач в обґрунтування заявлених вимог зазначає, що ЗАТ «Авіакомпанія «Воларе»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»і на даний час відповідач має заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 38 863,50 грн.
Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, оскільки кореспонденція, яка скеровувалась судом на адресу відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі - 03148,м.Київ, вул. Верховинця, 12, була повернута поштових відділенням з відміткою «за зазначеною адресою не проживає»(докази наявні в матеріалах справи), тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Закрите акціонерне товариство «Авіакомпанія «Воларе»(далі - відповідач) зареєстроване Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією та перебуває на обліку як платник земельного податку в Державній податковій інспекції у Святошинському районі м. Києва.
ЗАТ «Авіакомпанія «Воларе»було подано до ДПІ у Святошинському районі м.Києва декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2008р., 2009р., якою самостійно задекларовано суму сплати земельного податку в розмірі 39964,03грн.
Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" № 2535-XII від 03.07.1992 року (далі Закон № 2535 - XII), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Обєктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди. Субєктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст. 5 Закону № 2535-ХІІ).
Статтею 13 зазначеного Закону України „Про плату за землю” від 03.07.1992р. № 2535 - XII передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня та до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990 р. із змінами та доповненнями, завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).
Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992р. № 2535 - XII, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.
Відповідно до ч. 3 ст. 14, ст. 17 цього ж Закону, нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, які видають платникові податків до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Земельний податок сплачується рівними частками власниками землі землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами до 15 серпня і 15 листопада, а всіма іншими платниками - щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.
Як вбачається судом з матеріалів справи, сума узгодженого податкового зобовязання по орендній платі за землю, що визначена вищезазначеними деклараціями на 2008р., 2009р., не була в повному обсязі сплачена відповідачем, у звязку з чим у відповідача виник податковий борг .
Відповідно до пункту 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок".
В десятиденний термін, відповідно до абз. 3 п.п.5.3.1 п.5.3, ст.5 вищезазначеного Закону, відповідач податкове зобов'язання не сплатив .
Відповідно до п.5.4 ст.5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.
Згідно ст.16 вищезазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З вищезазначеного Закону, активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 38 863,50 грн., з яких 38677,34 грн. недоїмка та 186,16 грн. пеня.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Прокурора Святошинського району м.Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з закритого акціонерного товариства «Авіакомпанія «Воларе»(03148, м.Київ, вул. Веровинця, 12, ідент.код 24593176) 38 863 (тридцять вісім тисяч вісімсот шістдесят три) грн. 50 коп. орендної плати за землі комунальної власності на користь Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян