ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 липня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-1558/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьян С.К., при секретарі Попові В.С., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
доВідкритого акціонерного товариства «Укрресурси»
простягнення штрафних санкцій в розмірі 17 000,00 грн.
за участю представників сторін:
від прокурора: Солдатова Г.С., представника,
від позивача: не зявився,
від відповідача: не зявився.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Печерського району м.Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення штрафних санкцій за неподання квартальної інформації у сумі 17000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ВАТ «Укрресурси»порушило вимоги ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 2 розд. 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06. №1591.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач в судові засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про розгляд даної справи належним чином за адресою відповідача, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців: 01601, м. Київ, пров. Музейний,12 , тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ :
Прокуратурою Печерському району м. Києва проведено перевірку додержання Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" суб'єктами підприємництва.
Враховуючи вищезазначене, уповноваженою особою було складено акт №575-КУ від 03.09.09р., яким встановлено, що ВАТ «Укрресурси» порушило вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 2 глави 3 розділу 4 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за № 97/13364 (далі - Положення), а саме: неподання у термін, визначений чинним законодавством, ВАТ «Укрресурси»регулярної квартальної інформації за 1 квартал 2009 року до територіальною управління Комісії в м. Києві за місцезнаходженням товариства в електронній та паперовій формах.
Відповідно до ст. 40 закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 3 розд. 6 Положення, строк подання до Комісії річної інформації не пізніше 01 червня року, наступного за звітним (строк подання річної інформації за 1 квартал 2009р. до 27.04.09р., а відповідачем в свою чергу надано 18.08.09р. за вх.10147/04-02, що свідчить про ненадання регулярної річної інформації за 1 квартал 2009 р.).
Постановою начальника територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №512-КУ від 11.09.2009р. (далі Постанова) накладено штраф у розмірі 17 000 грн. за порушення законодавства про цінні папери відповідачем.
Відповідно до приписів ст. 11 Закону України “Про державне регулювання на ринку цінних паперів в України”, за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації передбачена відповідальність юридичних осіб.
Судом встановлено, що відповідачем Постанова не оскаржувалась, на день розгляду справи не виконана і штраф до бюджету не сплачений.
Згідно п. 2 ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина та держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь якій стадії адміністративного процесу.
Несплата штрафних санкцій відповідачем призводить до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.
Необхідність захисту інтересів держави, в тому числі шляхом представництва її інтересів в суді, покладено на органи прокуратури України відповідно до статті 121 Конституції України.
Згідно зі статтею 9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Частиною другою названої правової норми встановлено, що уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів.
Таким чином, Постанова про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №512-КУ від 11.09.2009р. винесена у відповідності до законодавства України, є чинною та підлягає виконанню.
Відповідно до пункту другого розділу ХV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, які затверджені наказом Комісії від 09.01.97 р. № 2 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27.01.97 № 10/1814 (далі Правила), постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови.
Відповідно до пункту 2 розділу ХVIII Правил, відповідач зобовязаний був перерахувати нарахований згідно з постановою №512-КУ від 11.09.2009р. штраф протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Відповідач не оскаржував у встановлений законодавством термін постанову №№512-КУ від 11.09.2009р та на день винесення рішення по справі не виконав її вимоги.
Відповідно до ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та пункту 2 розділу ХVIII ст.19.4 Правил, у разі несплати штрафу відповідачем у встановлений термін, штраф стягується у судовому порядку.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Заступника прокурора Печерського району м.Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Укрресурси»(код 00036044, м.Київ, пров. Музейний, 12) 17 000 (сімнадцять тисяч ) грн. штрафу (код 21081100, балансовий рахунок 3111, символ банку 106 на рахунки, відкриті в управлінні Державного казначейства).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян