Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 травня 2010 року 10:24 № 2а-3780/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Універсал менеджмент Україна"
простягнення штрафних санкцій в розмірі 35 070,00грн.
за участю представників сторін:
Від позивача:Купельський О.М. (дов.від 21.01.10р. №184/9/10-214)
Від відповідача: не зяв.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 26.05.10 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позовних вимог.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги заявлені про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 35070,00грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі та зазначив, що за відповідачем обліковується борг на загальну суму 35070,00 грн. штрафні санкції за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Ухвалою суду від 11.03.20110 р. відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
В судове засідання представник відповідача не прибув, заперечення на позовну заяву не надіслав, про причину та поважність неявки в попереднє засідання суд не повідомив, заяви та клопотання до суд не подавав.
Згідно ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, відповідно до ст. 128 КАС України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Універсал менеджмент Україна»(надалі відповідач) зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією.
Як свідчать матеріали справи та встановлено судом, відповідач»має заборгованість перед бюджетом у розмірі 35070,00 грн., яка виникла з наступних підстав:
Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі міста Києва було проведено перевірку відокремленого підрозділу (кафе-піцерія, розташованого за адресою: м.Київ, вул. Лугова, 12) з питань дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За наслідками перевірки встановлено порушення:
- п.9, п.13 ст.3, ст.7 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.09р.
- пп..2.6. п.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.04р. №637.
За результатами перевірки складений Акт № 0596/26/59/23/35135421 від 27.04.2009 р. та винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.2009р. №0005982305, №0005972305 про сплату застосованих штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог положення „Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" від 15.12.2004р. №63 затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637, (далі-Положення №637), Закону України від 12.06.1995р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункові операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі-Закон № 265).
Відповідач не погоджувався із вказаними рішеннями та звернувся зі скаргою до Державної податкової адміністрації м.Києва, якою просив скасувати зазначені рішення, з підстав того, що вони не відповідають вимогам чинного законодавства.
За розглядом зазначеної скарги, ДПА в м. Києві скасовує рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 12.05.09р. №0005972305 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340,00 грн., залишає без змін рішення ДПІ у Шевченківському районі м. Києва від 12.05.09р. №0005982305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.
Щодо рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.09р. №0005982305.
Як вбачається з акту перевірки при дослідженні книги ОРО встановлено, що при роботі 02.04.2009р. денний виторг склав 714,00 грн. (Z-звіт №1), 20.04.2009р. виторг склав 1100,00 грн. (Z-звіт №19), 21.04.2009р. денний виторг склав 1056,00 грн. (Z-звіт №20), 22.04.2009р. денний виторг склав 785,00 грн. (Z-звіт №21), 23.04.20 виторг склав 854,45 грн. (Z- звіт №22), 24.04.2009р. денний виторг склав 657,55 грн. (Z-звіт №23), 25.04.2009р. денний виторг склав 924,00 грн. (Z-звіт №24), 26.04.2009р. денний виторг склав 839,00 грн. (Z-звіт №25), відповідні записи про облік готівки за вищезазначені дані розділі 2 «Облік руху готівки та сум розрахунків»книги ОРО відсутні. Таким чина 6930,00 грн. не оприбуткована відповідно до вимог Положення №637.
Згідно з рішенням позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.2009р. №0005982305 за не оприбуткування готівки у книзі ОРО, до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 34650,00 грн. (6930,00 грн.х5).
Згідно з п.2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно ( у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використання РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК)
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Згідно з п.4.1 Положення №637 для забезпечення здійснення розрахунків готівкою підприємства повинні мати касу (приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків), а усі надходження і видачу готівки в національній валюті відображати у касовій книзі (п.4.2 Положення).
Відповідно до п.1 Указу Президента від 12.06.1995р. №436/95 „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" до юридичних с форм власності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки-у п'яти- кратному розмірі не оприбуткованої суми.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач не заперечує наявність факту відсутності обліку вказаних готівкових коштів у книзі ОРО у день їх фактичного надходження, при цьому зазначає, що вказані готівкові кошти оприбутковані тільки через РРО.
Таким чином враховуючи те, що факт не оприбуткування вказаних готівкових коштів в книзі ОРО підтверджується книгою ОРО, поясненнями посадових осіб вказаного субєкта. господарювання, та згідно з вимогами Положення №637 оприбуткуванням готівки у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
Таким чином, штрафні (фінансові) санкції у розмірі 34650,00 грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.09р. №0005982305 на думку суду застосовані відповідно до вимог чинного законодавства.
Щодо рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.2009р. №0005972305.
В акті перевірки зазначено, що на що на місці проведення розрахунків (господарській одиниці) відсутнє реєстраційне посвідчення на РРО, довідка про опломбування РРО та довідка про реєстрацію книги ОРО, в книзі ОРО відсутній Z-звіт РРО. Не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО, сума невідповідності складає 16,00 грн. А саме, до акту перевірки доданий денний звіт згідно з якими сума готівкових коштів, яка зазначена у вказаному звіті складає: 145,00 грн. та опис готівкових коштів на місці проведення розрахунків згідно з яким сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 129,00 грн.
Згідно з рішенням позивача про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.05.2009р. №0005972305 за порушення п9, п.13 ст.3, ст.7 Закону №265, на підставі п2, п.4 ст.17, ст.22 Закону №265, до вказаного суб'єкта господарювання застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 760,00 грн. (17,00 грн.*20+17,00 грн.*20+16,00 грн*5).
Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону №265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4 статті 17 Закону №265 визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 22 Закону № 265 передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 7 Закону №265 визначено, що порядок реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), встановлюється Державною податковою адміністрацією України.
Пунктом 2 статті 17 Закону №265 передбачено, що у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи, у скарзі відповідач заперечує висновки акту перевірки, та надає до скарги відповідне реєстраційне посвідчення на РРО, та довідку про опломбування РРО.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що підставою застосування штрафної (фінансової) санкції згідно з п.2 ст.17 Закону №265 є висновки позивача, а саме: відсутності на місці проведення розрахунків (господарській одиниці) реєстраційного посвідчення на РРО, довідки про опломбування РРО та довідки про реєстрацію книги ОРО.
Однак, п.2 ст.17 Закону №265 не передбачає настання відповідальності за наведені порушення, зокрема вказана норма передбачає застосування фінансових санкцій за використання при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Разом з тим, в акті перевірки відображено, що РРО зареєстрованих, фіскальний режим роботи РРО забезпечено, наявність та цілісність пломб РРО збережено, що відповідно вказує на відсутність в акті перевірки складу порушення за наявності якого на підставі п.2 ст.17 Закону України настає відповідальність.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 340,00 грн. в рішенні позивача від 12.05.09р. № 0005972305, відповідно до п.2 ст.17 Закону №265 не відповідає вимогам чинного законодавства.
За таких підстав за виявлені порушення за:
- незабезпечення зберігання в КОРО фіскальних звітних чеків та на місці проведення розрахунків відсутності реєстраційного посвідчення РРО, довідки про опломбування. Також встановленого, що на місці проведення розрахунку суми готівкових коштів не відповідає сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО. Різниця становить 16грн., чим порушено пункт 9, 13 статті 3, ст.7 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.
- неоприбуткування готівкових коштів у сумі 6930 грн., порушено п.п. 2.6 п. 2 Положення "Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (надалі по тексту Положення).
Відповідальність передбачена абз. 3 п. 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95р. № 436/95 у п'ятикратному розмірі несвоєчасно оприбуткованої суми.
Відповідальність за виявлені порушення передбачена пунктом 2, 4 статті 17, ст. 22 вищевказаного Закону і складає: 340 грн. (фінансові санкції) +340 грн. (фінансові санкції) + 16грн. х 5 = 760грн. Всього: 6930 грн. x 5 34650,00 грн. (фінансові санкції).
Крім того, станом на день розгляду справи штрафні (фінансові) санкції не сплачені.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що позивачем надано необхідні докази та доведені обставини наявності існуючої заборгованості.
Відповідно ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки позивач довів правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача в розмірі 35070,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Окружний адміністративний суд м. Києва прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги в повному обсязі та стягнути з ТОВ «Універсал менеджмент Україна»суму заборгованості перед бюджетом у розмірі 35070,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал менеджмент Україна»(код ЄДРПОУ35135421) 01004, м. Київ, вул. Терещінківська, 21а, на користь Державного бюджету України (р/р 34219379700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м.Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 21080900) штрафні санкції на загальну суму 35070,00 грн. (тридцять пять тисяч сімдесят грн. 00 коп.)
3.Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя І.А. Качур