Постанова № 10748295, 13.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.07.2010
Номер справи
2а-6301/10/2670
Номер документу
10748295
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 липня 2010 року 15:02 № 2а-6301/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва

до ОСОБА_1

простягнення штрафних санкцій в розмірі 11 030,00грн.

за участю представників сторін:

за участю представника позивача Приліпко А.Д.,

представник відповідача в судове засідання не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій на суму 11030,00 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.07.2010 року в 15 год. 02 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій на суму 11030,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що після проведеної перевірки встановлено порушення відповідачем п.13 ст3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

За виявлене порушення позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002801705 від 05.11.09р., в сумі 3400,00 грн. та №0002791705 від 05.11.09р. в сумі 7630,00 грн., які на думку позивача є правомірними.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень щодо заявлених позовних вимог суду не надав. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, докази про що наявні в матеріалах справи.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Субєкт підприємницької діяльності фізична особа зареєстрований Деснянською районною державною адміністрацією м. Києва 18.02.2004 р. Взятий па податковий облік в ДПІ у Деснянському районі м. Києва СПД-ФО взята 20.04.2004 р. №23915.

Як вбачається з матеріалів справи , позивачем проведено планову виїзну документальну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. Перевірка проводилась з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р.

Перевіркою встановлено порушення п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995р. Відповідно до п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстратори розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№265/95-ВР від 06.07.1995р. відповідно до якого, застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення іі без використання розрахункової книжки.

В перевіряє мий період відповідачем не проведено розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій або з використанням розрахункової книжки та не оприбуткованої готівки на загальну суму 1526 грн. (1526 грн.* 5 = 7630 грн.).

Згідно показникам контрольних стрічок «Звіт артикулів»за період з 05.09.2009 р. по 13.09.2009 р. відповідач здійснював реалізацію алкогольних та тютюнових виробів без ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами чим порушив ч. 10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.95р.

Відповідно до абз.5 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.95р. за виявлене порушення до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 200 відсотків отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. В зв'язку з чим було застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700 грн. за кожну відсутню ліцензію. (1700 грн.* 2 = 3400 грн.)

Крім того, за результатами перевірки складений акт від 23.10.2009р. № 7054/17-05/НОМЕР_1 на підставі якого позивачем винесено:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002801705 від 05.11.2009р., яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 3400,00 грн. за відсутність ліцензії.

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002791705 від 05.11.2009 р., яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 7630,00 грн. за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій або з використанням розрахункової книжки та не оприбуткування готівки.

Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем отримано 10.11.2009 р.

Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Контроль за сплатою платежів відповідно до вищенаведеного закону та нарахування штрафних (фінансових) санкцій покладено на органи державної податкової служби.

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції визначені статтями 17-24 Закону №265.

Відповідно до статті 25 Закону № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.95р., який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України..

Відповідно до ст. 17 Закону за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі здійснення реалізації алкогольних та тютюнових виробів без ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольної та тютюнової виробами, а саме 200 відсотків отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Згідно довідки №2561/9/24-138 від 13.04.10р. заборгованість перед бюджетом до не сплачена і складає 11030,00 грн.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування податкового боргу у відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусового стягнення в заборгованості в розмірі 11030,00 грн. з СПД - ФО ОСОБА_1

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (ін.номер2183805320), 02222, АДРЕСА_1 штрафні санкції в сумі 7630,00 (сім тисяч шістсот тридцять грн.. 00 коп.) на р/р 31115104700004 в УДК у Деснянському районі ГУДКУ у м.Києві, ідентифікаційний номер 26077891, код платежу 3021080900, банк: ГУ УДК у м.Києві, МФО 820019, та штрафні санкції в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.) на р/р 31113106700004 в УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м.Києві, ідентифікаційний номер 26077891, код платежу 3021081111, банк: ГУ УДК у м.Києві, МФО 820019.

3.Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст. 185- 187 КАС України.

Суддя І.А. Качур