ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2198/10/1670
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шевякова І.С.,
при секретарі Мушук В.В.,
за участю:
представника позивача - Іщерякова В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській областідо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
20 травня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Полтавській областізвернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій.
Представник позивача в судове засідання з»явився, підтримавши позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з»явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до абзацу 6 пункту 1 статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на ДПА України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та державні податкові інспекції в містах з районним поділом покладено виконання такої функції, як проведення роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Статтею 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Судом встановлено, що 17.02.2010 працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Полтавській області на підставі направлення від 05.02.2010 р. №40 та наказу "Про проведення перевірки" від 05.02.2010 за № 51 було проведено перевірку господарської одиниці магазину, що належить Фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 . та знаходиться за адресою: м. Полтава вул. В.Козака,18а .
Під час проведення перевірки було виявлено порушення:
частини тридцятої статті 15 Закону України « Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме - зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеному до Єдиного реєстру, на загальну суму 6894 грн. 60 коп.
При перевірці було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, на загальну суму 6894, 60 грн. з них алкогольних напоїв на суму 4029,10 грн. та тютюнових виробів на суму 2865, 50 грн.
Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що зберігання алкогольних напоїів та тютюнових виробів повинно здійснюватися в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб»єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
За наслідками перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Полтавській області було складено акт № 71/16-32-03/2487103831 від 17.02.2010. Продавець ОСОБА_3 після ознайомлення зі змістом акта перевірки відмовився від підпису даного акту, про що було складено акт № 91/16-32-03/2487103831.про відмову підписання матеріалів перевірки .
18.02.2010 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Полтавській області за № 960/10/32-345 відповідачеві направлено другий примірник акту перевірки та акт відмови від підписання матеріалів перевірки, що підтверджується в свою чергу повідомленням про вручення поштового відправлення від 15.03.2010.
18.03.2010 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Полтавській області запропоновано відповідачеві 29.03.2010 з"явитися на засідання комісії по розгляду матеріалів вказаної перевірки. Факт вручення даного листа 23.03.2010 підтверджується особистим підписом бухгалтера ОСОБА_4
Відповідно до частини 1 статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Пункт 2.12. Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України визначає одним із завдань департаменту застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Згідно із статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, позивач 15.04. 2010 року відповідно до вимог абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та на підставі акту № 71/16-32-03/2487103831 від 17.02.2010. прийняв рішення №160676 застосувавши до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафну санкцію в сумі 6894 грн. 60 коп.
26.04.2010 рішення про застосування фінансових санкцій вручено суб»єкту підприємницької діяльності, що підтверджується повернутим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 15.04.2010 року № 160676 у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржувалося.
На час звернення позивача до суду фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 штрафні санкції сумі 6894 грн. 60 коп. не сплачено.
Відповідно до ч.1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ід.код - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31115106700002 код б/к 21081100, симв. 106 ГУДКУ в Полтавській області, ЄДРПОУ 34698804, МФО 831019) штрафні (фінансові) санкції у сумі 6 894,60 грн. (шість тисяч вісімсот дев"яносто чотири гривні шістдесят копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 09.08.2010.
СуддяІ.С. Шевяков