Постанова № 10743029, 05.08.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2010
Номер справи
2а-18000/10/0570
Номер документу
10743029
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 серпня 2010 р. справа № 2а-18000/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Галатіної О.О.

при секретарі< Призвище секретаря >

Мичак О.С.

за участю представника позивача Сніменка О.І.

відповідачне зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Краматорську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Краматорську звернулась до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, посилаючись на наявність за відповідачем податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями з земельного податку на загальну суму 16674,54 грн.

Позивач посилається на пп. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Просить стягнути суму заборгованості у загальному розмірі 16674,54 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про дату і місце судового засідання, в звязку з чим вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно пункту 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та пункту 1.16 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон) державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції (підпункт 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Аналіз зазначених норм законодавства свідчить, що Державна податкова інспекція у м. Краматорську, звернувшись до суду з позовом про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків, реалізувала свої владні управлінські функції і виступила як субєкт владних повноважень.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку у державній податковій інспекції у м. Краматорську.

Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

У відповідності до ст. 17 вказаного Закону податкове зобов'язання з земельного податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» має заборгованість з земельного податку у сумі 16674,54 грн., яка виникла на підставі податкових розрахунків земельного податку, що подані відповідачем до податкового органу, який складається з: 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за березень 2009 року терміном сплати 30.04.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за квітень 2009 року терміном сплати 01.06.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за травень 2009 року терміном сплати 30.06.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за червень 2009 року терміном сплати 30.07.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за липень 2009 року терміном сплати 31.08.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за серпень 2009 року терміном сплати 30.09.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за вересень 2009 року терміном сплати 30.10.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за жовтень 2009 року терміном сплати 30.11.09; 1052,08 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1347 за листопад 2009 року терміном сплати 30.12.09; 1052,02 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 26.01.09 № 1547 за грудень 2009року терміном сплати 01.02.10; 1114,00 грн. податковий розрахунок земельного податку від 27.01.10 № 1703 за січень 2010 року терміном сплати 02.03.10; 1114,00 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 27.01.10 № 1703 за лютий 2010 року терміном сплати 30.03.10; 1114,00 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 27.01.10 № 1703 за березень 2010 року терміном сплати 30.04.10; 1114,00 грн. - податковий розрахунок земельного податку від 27.01.10 № 1703 за квітень 2010 року терміном сплати 31.05.10; 305,60 грн. - уточнюючий податковий розрахунок земельного податку від 20.05.10 № 1837 терміном сплати 31.05.10.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 5.3.1. цієї ж статті визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими з огляду на приписи ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Крім того, позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 18.03.09 № 0000611503/0/1376 та від 18.03.09 № 0000621503/0/1376, згідно з якими до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 91,31 грн. та 349,32 грн. відповідно, які отримані відповідачем особисто, що підтверджується підписом представника на корінцях зазначених рішень та не оскаржені відповідачем у порядку, встановленому пунктом 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Підставою для визначення сум штрафу став підпункт 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» за затримку граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобовязань.

Визначаючи правомірність нарахування позивачем штрафу за затримку граничних строків сплати податкових зобовязань, слід взяти до уваги положення підпункту 17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» який передбачає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Враховуючи, що матеріалами справи доводиться допущення відповідачем затримки граничних строків сплати узгоджених сум податкових зобовязань, застосування податковим органом до відповідача штрафних санкцій податковими повідомленнями-рішеннями від 18.03.09 року № 0000611503/0/1376 та від 18.03.09 року № 0000621503/0/1376/0 є правомірним.

З метою погашення податкового боргу позивачем 06.04.2009 року виставлена перша податкова вимога № 1/183 та 15.05.2009 року виставлена друга податкова вимога № 2/264 згідно Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», які належним чином вручені відповідачу.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Таким чином, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути податковий борг з земельного податку у сумі 16674,54 грн.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у м. Краматорську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Проммаш» (ЄДРПОУ 23027177, адреса: вул. Румянцева, б.6, м. Краматорськ) податковий борг з земельного податку у сумі 16674,54 (шістнадцять тисяч шістсот сімдесят чотири грн. пятдесят чотири коп.) грн. в рахунок місцевого бюджету м. Краматорська на р/р 33210811700059, код платежу 50 13050100, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті в одному примірнику

Суддя Галатіна О.О.