Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 167/636/22
Номер провадження 3/167/360/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2022 року місто Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Н.В. Шептицька, розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу поліцейської діяльності № 1 ( місто Рожище) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Краматорськ Донецької області та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, не одруженого, засудженого вироком Маневицького районного суду Волинської області від 25 вересня 2018 року за частиною 3 статті 185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 ( три) роки 3 ( три) місяці, звільнений умовно-достроково з місць позбавлення волі 12.04.2021 року із невідбутим строком покарання 8 місяців 23 днів.
-за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі КУпАП),
в с т а н о в и в:
08.11.2022 року до Рожищенського районного суду Волинської області надійшли матеріали стосовно ОСОБА_2 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 187 КУпАП: справа № 167/636/22, провадження № 3/167/360/22; справа № 167/637/22, провадження № 3/167/361/22; справа № 167/639/22, провадження № 3/167/362/22; справа № 167/640/22, провадження № 3/167/363/22; справа № 167/641/22, провадження № 3/167/364/22; справа№ 167/564/22, провадження № 3/167/373/22.
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об`єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( пункти 21-22 рішення у справі « Надточій проти України», пункт 33 рішення у справі « Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об`єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до частини 1 статті 334КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Враховуючи вищенаведене, доходжу висновку, що вищезазначені справи повинні бути об`єднані в одне провадження, та за результатами їх розгляду має бути прийнято одне рішення, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 надійшли на адресу Рожищенського районного суду Волинської області 08.11.2022 року та постанова по жодному з них ще не приймалась.
Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що адміністративні протоколи складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення підлягають об`єднанню в одне провадження.
Керуючись статтею 36 КУпАП, суддя
п о с т а н о в и в:
Об`єднати адміністративні матеріали: справа № 167/636/22, провадження № 3/167/360/22; справа № 167/637/22, провадження № 3/167/361/22; справа № 167/639/22, провадження № 3/167/362/22; справа № 167/640/22, провадження № 3/167/363/22; справа № 167/641/22, провадження № 3/167/364/22, справа№ 167/564/22, провадження № 3/167/373/22 відносно ОСОБА_1 , в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний унікальний номер № 167/636/22.
Об`єднанану справу № 167/636/22 про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 187КУпАП, відносно ОСОБА_1 - призначити до судового розгляду на 08.11.2022 року о 15 год 00 хвилин.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Рожищенського районного суду
Волинської області Н.В. Шептицька