Єдиний державний реєстр судових рішень Миколаївський районний суд Одеської області
Справа № 508/737/22
Номер проведження 3/508/602/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2022 року смт.Миколаївка
Суддя Миколаївського районного суду Одеської області Корсаненкова О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від ВПД № 1 Березівського РВП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Веселе Миколаївського району Одеської області, громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , непрацюючого, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченогоч.1ст.130 КУпАП ,
встановила:
ОСОБА_1 22.10.2022 року о 23-10 годині по вул.Центральна в с.Стрюкове, керував транспортним засобом CITROEN VISA ДНЗ НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння, зі згоди водія огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку із застосуванням технічного приладу «ALKOTEST DRAGER 6810», показник складає 1,69 % проміле, тест № 320, відеофіксація проводилась нагрудним відеофіксатором № 028002, чим порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.1ст.130 КУпАП .
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав та пояснив, що вищевказаним транспортним засобом не керував. Вони із співмешканкою були в магазині, де він вживав алкогольні напої. Коли вони зібралися їхати до дому, ОСОБА_1 прогрів автомобіль, після чого за кермо сіла його співмешканка ОСОБА_2 , яка й керувала ним, коли їх зупинили працівники поліції.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне:
Відповідно дост.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимогст.245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зіст.280 КУпАП , при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов`язаний встановити ряд обставин: чи було вчинене адміністративне правопорушення, винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 11 ч. 1ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року, поліція згідно з покладеними на неї завданнями, серед іншого, регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Як передбаченоп.2.5 Правил дорожнього рухуУкраїни водій зобов`язаний на вимогу працівників поліції пройти у встановленому порядку медичне обстеження для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних або токсичних речовин.
Пунктом 2.9 (а) Правил дорожнього рухуводієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин, (б) а також передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у вказаному стані, у хворобливому стані, у стані стомлення або під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу.
У зв`язку з набранням чинності вказаногоЗаконубуло підписано новийнаказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 9 листопада 2015 року № 1452/735. Окрім наведених вищеЗакону та Інструкції №1452/735питання огляду водіїв транспортних засобів на стан сп`яніння також врегульовується:Кодексом України про адміністративні правопорушення;законами України «Про дорожній рух»та «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»;постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду»(в редакції від 28 жовтня 2015 року).
Огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
При цьому, огляд на стан сп`яніння проводиться:поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаряфельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов спеціальну підготовку (тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно дост. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Огляд на стан алкогольного сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Перед проведенням огляду на стан сп`яніння поліцейський інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп`яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. При цьому, не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Відповідальність за ч.1ст. 130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно зіст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З пояснень ОСОБА_1 , доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що 22.10.2022 року він разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 , поїхали на транспортному засобі CITROEN VISA ДНЗ НОМЕР_2 до магазину «Веселе містечко», який розташований по вул.Центральна-Ламброва в с.Стрюкове. Там, вони вживали алкогольні напої разом з нею, а саме він пиво в кількості 0,5 літри, вона рево та підбуль в кількості 0,5 літри. Після чого, близько 23-05 годині вони сіли в автомобіль, де ОСОБА_1 сів за кермо та почав розвертатися по вул.Ламброва. Внаслідок чого, їх зупинили працівники поліції за порушення комендантської години, останній повернув праворуч з вул.Ламброва на вул.Центральна, та його співмешканка пересіла за кермо і проїхала декілька метрів. Потім, вони зупинились та вийшли з автомобіля, де працівниками поліції було запропоновано пройти тест приладом «Драгер», на стан алкогольного сп`яніння, на який вони погодились.
З пояснень ОСОБА_2 , доданих до протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що вона проживає за адресою АДРЕСА_2 , разом зі своїм співмешканцем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Так, 22.10.2022 року вони поїхали на транспортному засобі CITROEN VISA ДНЗ НОМЕР_2 до магазину «Веселе містечко», який розташований по вул.Центральна-Ламброва в с.Стрюкове. Там, вони вживали алкогольні напої разом з ним, де він випив один бокал алкогольного пива, вона близько 100 мл. алкогольного напою «REVO» та 0,5 літри енергетичного напою «PITBUL». Після чого, ОСОБА_1 сів за кермо вищевказаного автомобіля та почав розвертати його, де в цей час під`їхала поліція на службовому автомобілі, але вони не зупинялися та поліція поїхала за ними, розвернулись біля мосту в с.Стрюкове за річкою по вул.Центральна з вул.Ламброва, ОСОБА_2 пересіла за кермо автомобіля. Потім, їх зупинили працівники поліції, та вона вийшла з водійського сидіння.
Згідно із постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії БАД № 665127 від 22.10.2022 року, ОСОБА_1 22.10.2022 року о 23-50 год., керував транспортним засобом CITROEN VISA ДНЗ НОМЕР_2 по вул.Центральна в с.Стрюкове, здійснив рух не маючи полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, внаслідок чого вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.126 КУпАП.
Посилання ОСОБА_1 про те, що він не керував транспортним засобом, а лише прогрів автомобіль, після чого за кермо сіла його співмешканка ОСОБА_2 спростовується відеозаписом 2022-11-02-27-26.mp4, що міститься на DVD-R диску, долученого до матеріалів справи, з якого вбачається, як на перехресті передавтомобілем патрульної поліції розвернувся транспортний засіб CITROEN VISA ДНЗ НОМЕР_2 , за кермом якого перебував ОСОБА_1 . Поки поліцейські розвернулися, наздогнали та зупинили цей автомобіль, із-за керма вийшла вже ОСОБА_2 .
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, окрім вищезазначених письмових пояснень, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 323704 від 22.10.2022 року, тестуванням на алкоголь з результатом 1,69 % проміле, актом огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відеозаписами, доданими до протоколу.
Оцінюючи зібрані у справі докази у їх сукупності, враховуючи всі обставини адміністративної справи, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, судом враховується,характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан і обставини, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність, а також те, що ОСОБА_1 раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним призначити правопорушнику адміністративне покарання у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч.1ст.130 КУпАП .
На підставіст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 , на користь держави підлягає стягненню судовий збір у визначеному законом розмірі.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.130 КУпАП , суддя
постановила:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення за ч.1ст.130 КУпАП у виді штрафу на користь держави (платіжні реквізити: отримувач ГУК в Одеській області/Одеська область/21081300, код за ЄДРПОУ 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача: UA848999980313080149000015001, код платежу 21081300), у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 496,20 гривень (платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК в Одеській обл./смт. Миколаївка/22030101 код за ЄДРПОУ 37607526; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA348999980313121206000015696; код платежу 22030101, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Одеської області.
Строк пред`явлення постанови до виконаннятри місяці.
Постанова набрала законної сили _____ 2022 року.
Суддя Олена КОРСАНЕНКОВА