ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2005/10/1770
03 червня 2010 року 10год. 35хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Піддубна Л.П.
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
третьої особи позивача: представник Литвин О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області
доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м.Рівне звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення фінансових санкцій застосованих на згідно постанови №0987 від 21.12.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0595 від 10.08.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0255 від 08.05.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0592 від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0594- від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0593 від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0911 від 09.12.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови №0912 від 09.12.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0143 від 23.02.2010 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови №0144 від 23.02.2010 року - в розмірі 510,00 грн., на загальну суму 7990 (сім тисяч дев"ятсот дев"яносто) грн. 00 коп. з відповідача - субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. На адресу відповідача надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду. Інформацією щодо іншого місцезнаходження відповідача суд не володіє. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача та відповідача на підставі наявних доказів.
Представник третьої особи вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора та представника третьої особи, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №137019 від 17.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 17.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "VOLKSWAGEN LT 35", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм.(а.с.18).
Аналогічні порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовані актами проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76407 від 19.06.2009 року (а.с. 21) та № 140215 від 11.06.2009 року (а.с.25).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с. 17, 20, 26). За результатами розгляду 10 серпня 2009 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови № 0593, № 0594 та № 0592 (а.с. 15, 19, 23). Дані постанови були направлені відповідачу 11.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.16, 22, 24).
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов № 0593, № 0594 та № 0592 від 10.08.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Судом також встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 156104 від 17.11.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 17.11.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "VOLKSWAGEN LT 35", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення: без ліцензійної картки на транспортний засіб та перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.14).
Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксовані актом порушення, розглядатиметься 24.11.2009 року о 10:00 год. (а.с.13). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови №0911 та №0912 від 09.12.2009 року (а.с. 10, 11), які направлені відповідачу 09.12.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.12).
Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанови №0911 від 09.12.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
З постанови №0912 від 09.12.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Крім того, згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 156322 від 03.01.2010 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 03.01.2010 року було проведено перевірку транспортного засобу "VOLKSWAGEN LT 35", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення: без ліцензійної картки на транспортний засіб та перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.9).
Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксовані актом порушення, розглядатиметься 12.01.2010 року о 10:00 год. (а.с.8). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови №0143 та №0144 від 23.02.2010 року (а.с. 5, 6), які направлені відповідачу 23.02.2010 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.7).
З постанови №0143 від 23.02.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
З постанови №0144 від 23.02.2010 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
10.03.2009 року посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер ВК 2949 АС, що належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №114407 від 10.03.2009 року, яким зафіксовано порушення у вигляді здійснення нерегулярних пасажирських перевезень при відсутності у дорожньому листі штампу ДАІ щодо відсутності заперечень та реєстраційного номеру ГАТІ для здійснення нерегулярних перевезень (а.с.30).
Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 07.04.2009 року о 10:00 год. (а.с.29). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0255 від 08.05.2009 року (а.с.27). Дана постанова була направлена відповідачу 08.05.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.28).
Крім того, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанови №0595 від 10.08.2009 року (а.с.31) та №0987 від 21.12.2009 року (а.с.35), які направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с. 32 ,36).
Згідно із абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов №0255 від 08.05.2009 року, №0595 від 10.08.2009 року та №0987 від 21.12.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за невиконання перевізником припису органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 680 грн.
Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
< Текст >Позов задовольнити повністю.
Стягнути суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 до Державного бюджету України на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100, фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт згідно постанови №0987 від 21.12.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0595 від 10.08.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0255 від 08.05.2009 року - в розмірі 680,00 грн., згідно постанови №0592 від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0594- від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0593 від 10.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0911 від 09.12.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови №0912 від 09.12.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови №0143 від 23.02.2010 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови №0144 від 23.02.2010 року - в розмірі 510,00 грн., на загальну суму 7990 (сім тисяч дев"ятсот дев"яносто) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 04.06.10р.