Постанова № 10687997, 17.06.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2010
Номер справи
2а-2120/10/1770
Номер документу
10687997
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-2120/10/1770

17 червня 2010 року 15год. 26хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Друзенко Н.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Рожук Ю.Я.

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився третьої особи позивача: представник Литвин О.С. третьої особи відповідача: представник <Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція в м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області

доСуб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення фінансових санкцій застосованих згідно постанови №0272 в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., згідно постанови №0655 в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., згідно постанови №0740 в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0656 в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0405 в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0657 в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0654 в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0653 в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп.; всього на суму 6630 (шість тисяч шістсот тридцять) грн. 00коп. з відповідача - субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. На адресу відповідача надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду. Інформацією щодо іншого місцезнаходження відповідача суд не володіє. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника позивача та відповідача на підставі наявних доказів.

Представник третьої особи вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора та представника третьої особи, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76126 від 31.03.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Волинській області 31.03.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес-Бенц 313", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення (а.с.33).

Також порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у вигляді надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення, зафіксовано посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві в акті проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 22.06.2009 року (а.с.28).

Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.32,27). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови № 0272 від 14.05.2009 року та № 0655 від 20.08.2009 року (а.с.30,26). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.31,29).

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З постанов № 0272 від 14.05.2009 року та № 0655 від 20.08.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.

Судом також встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №114664 від 05.052009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області 05.05.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Фольксваген", держномер ВК 3044 АВ, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.17).

Крім того, порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм, зафіксовані актами проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №140287 від 22.06.2009 року (а.с. 9), №114958 від 09.07.2009 року (а.с.13), №114867 від 25.06.2009 року (а.с.21) та №114993 від 28.07.2009 року (а.с.25).

Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с. 16,8,12,20,24). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови № 0405 від 03.07.2009 року (а.с.14), № 0654 від 20.08.2009 року (а.с.6), № 0657 від 20.08.2009 року (а.с.10), № 0656 від 20.08.2009 року (а.с.18), № 0740 від 21.09.2009 року (а.с.22). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.15, 7,11,19,23).

Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З постанов № 0405 від 03.07.2009 року, № 0654 від 20.08.2009 року, № 0657 від 20.08.2009 року, № 0656 від 20.08.2009 року, № 0740 від 21.09.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.

Крім того, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 20 серпня 2009 року винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 0653 (а.с.5), з якої вбачається, що за невиконання перевізником припису органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 680 грн.

Згідно із абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови № 0272 від 14.05.2009 року, № 0655 від 20.08.2009 року, № 0405 від 03.07.2009 року, № 0654 від 20.08.2009 року, № 0657 від 20.08.2009 року, № 0656 від 20.08.2009 року, № 0740 від 21.09.2009 року, № 0653 від 20.08.2009 року про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.

За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

< Текст >Позов задовольнити повністю.

Стягнути суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 до Державного бюджету України на р/р 31113106700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100, штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт, згідно постанови №0272 від 14.05.2009 року в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., згідно постанови №0655 від 20.08.2009 року в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., згідно постанови №0740 від 21.09.2009 року в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0656 від 20.08.2009 року в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0405 від 03.07.2009 року в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0657 від 20.08.2009 року в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0654 від 20.08.2009 року в сумі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп., згідно постанови №0653 від 20.08.2009 року в сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп.; всього на суму 6630 (шість тисяч шістсот тридцять) грн. 00коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 18.06.10р.