ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 травня 2010 року 13:57 № 2а-2200/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до Оболонської районної у м.Києві державної адміністрації
прозобов'язання вчинити певні дії
За участю представників:
від позивача : ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідача: Сергієнко І.І.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 19.05.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації про зобовязання провести державну реєстрацію змін до установчих документів Приватного підприємства «Пласт-ОК»(код ЄДРПОУ 33346959) наступним чином:
- змінити власника 100% часток в статутному капіталі ПП «Пласт-ОК»ОСОБА_1 на власника 100% часток в статутному капіталі ПП «Пласт-ОК»ОСОБА_4;
- змінити директора ПП «Пласт-ОК»ОСОБА_1 на директора ПП «Пласт-ОК»ОСОБА_4;
- змінити місцезнаходження ПП «Пласт-ОК»АДРЕСА_2на місцезнаходження АДРЕСА_1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач неправомірно відмовив в проведенні реєстрації змін до установчих документів Приватного підприємства «Пласт-ОК»на підставі факту відступлення частки у статутному фонді підприємства громадянці ОСОБА_4, який на думку позивача оформлений належним чином і юридичного визнання не потребує.
Відповідач позов не визнав та зазначив, що у державного реєстратора Оболонської районної у м. Києві державної реєстрації відсутні законні підстави у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ПП «Пласт-ОК»оскільки до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців документів, необхідних для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Пласт-ОК»у звязку зі зміною засновника (власника) не надходили.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
09.02.2005 року Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією проведено державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства «Пласт-ОК»(код 33346959) за адресою: 04214, АДРЕСА_2, про що видане свідоцтво НОМЕР_2.
13.03.2008р. позивачем, як директором та єдиним засновником та власноком часток статутного фонду Приватного підприємства «Пласт-ОК»було прийнято рішення про відступлення 100% частки у статному фонді підприємства на користь громадянки ОСОБА_4.
Крім того, Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Борисенко М.В. засвідчено справжність підпису ОСОБА_1 на заяві від 14.03.2008р. до компетентних органів та ПП «Пласт-ОК»про відступлення належної йому частки у статутному фонді (капіталі) ПП «Пласт-ОК»на користь ОСОБА_4, паспорт НОМЕР_1, виданого Южноукраїнським МВ УМВС України в Миколаївській області 05.09.1995р., яка мешкає в АДРЕСА_1.
Також, наказом №18К від 14.03.2008р. позивача було звільнено з посади директора ПП «Пласт-ОК»за власним бажанням.
В звязку з надходженням на адресу позивача листів та претензій з вимогами сплатити борги ПП «Пласт-ОК», ОСОБА_1 звернувся до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації з вимогою внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Відповідач у своїх запереченнях зазначає, що Державний реєстратор у своїй діяльності керується Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" і для здійснення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна надати необхідні документи, перелік яких чітко визначений ст. 29 названого Закону.
Крім того відповідач вказує, що станом на 19.05.2010р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відсутня інформація щодо будь-якої відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Пласт-ОК»(код 33346959). Згідно даних ЄРД єдиним власником підприємства вважається ОСОБА_1. Крім того, документи, необхідні для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Пласт-ОК»у звязку зі зміною засновника (власника) до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців не надходили.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд не погоджується з доводами позивача та бере до уваги наступне.
Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб встановлено статтею 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).
Згідно з пунктом 1 ст. 24 цього Закону засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинна особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:
заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи (форма № 1, зареєстрована наказом Держпідприємництва України «Про затвердження форм реєстраційних карток»від 20.04.2007 р. № 54);
примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи;
два примірники установчих документів;
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи (копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку).
У разі подання документів особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, крім її паспорта надається документ, що засвідчує її повноваження на представництво інтересів.
Відповідно до частини першої цієї статті державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи без розгляду, зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою ст. 27 цього Закону, а саме:
невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, поданих для проведення державної реєстрації юридичної особи;
невідповідність установчих документів вимогам частини третьої ст. 8 цього Закону, згідно з якою установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені ;
порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема:
наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи;
невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі;
наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої ст. 35 цього Закону, а саме: проведення державної реєстрації юридичної особи, засновником (учасником) якої є юридична особа, щодо якої прийнято рішення щодо припинення;
наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;
використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно із частиною першою статті 17 Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору юридичними особами.
Відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців вважаються достовірними, доки до них не внесено відповідних змін.
Зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів ЄДР в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» (п. 3 ст. 4 Закону).
Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи у звязку із зміною складу засновників (учасників) юридична особа повинна надати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи згідно пп. 1,3 ст. 29 Закону .
Відмова у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи відбувається згідно ст. 30 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців». Підстави для відмови у проведенні зазначеної реєстраційної дії заносяться до ЄДР.
До відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Оболонської районної у м. Києві державної реєстрації документи, необхідні для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Пласт-ОК» у звязку зі зміною засновника (власника) не надходили, що підтверджується витягом з ЄДР та копією реєстраційної справи ПП «Пласт-ОК»наданої відповідачем.
Позивач зворотне не довів, доказів в обґрунтування позовних вимог не надав.
Як вбачається з матеріалів справи, позовної заяви та доданих документів, позивачем у відповідності до частини першої ст. 104 КАС України ніде не вказано які його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин порушено з боку відповідача, чи мали місце які-небудь порушення у публічно-правових відносинах прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів позивача з боку Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації, та в чому саме полягають такі порушення у публічно-правових відносинах
Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач надав суду належні докази щодо правомірності заявлених вимог. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
В адміністративному позові відмовити.
Постанова відповідно до вимог ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.О. Григорович