ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2010 року <Текст >Справа № 2а-2420/10/0870
(09 год. 45 хв.)
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді ЩербакаА.А., при секретарі Запара О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя до фізично особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя до фізично особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу зі штрафних санкцій за порушення законодавства про регулювання у сумі 3859грн. 10 коп..
В позові вказано, що станом на 22.03.2010 фізична особа підприємець ОСОБА_1 має борг зі сплати штрафних санкцій за порушення норм обігу готівки та застосування РРО у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг у розмірі 3859 грн. 10 коп. Заборгованість виникла в результаті проведення податковий органом перевірки СПД ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, якою було встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та винесенням рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0000272370 від 20.01.2010 на суму 3859 грн. 10 коп.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі. Надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідач до судового засідання повторно не зявився, про дату час та місце судового розглядку повідомлений належним чином, судова повістка повернулася з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Суд визнав за доцільне розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є фізичною особою субєктом підприємницької діяльності, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована державним реєстратором виконавчого комітету Запорізької міської ради як субєкт підприємницької діяльності, 27.03.2006 взята на облік у ДПІ в Заводському районі 29.03.2006 року за №2279 і є платником загальнообовязкових податків і зборів (відповідно до даних довідки №140 від 29.03.2006).
04 січня 2010 року співробітниками Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя було проведено перевірку за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, за результатами якої був складений акт №0002/08/25/25/НОМЕР_1 від 04.01.2010. Перевіркою встановлене порушення п. 1, п. 2, п. 9, п. 11, п.12, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995, а саме не проведення через РРО грошових коштів, не забезпечення щоденного друку фіскального звітного чеку, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі готівкових коштів, зазначених у звіті РРО; порушення порядку попереднього програмування товару; порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх зберігання та реалізації, а також ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98-96 від 23.03.1996, а саме відсутність торгового патенту.
На підставі акта перевірки, на підставі ст. ст. 17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», , відповідно до вимог пп. 7.1, п. 7 Наказу ДПА України «Про затвердження порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень рішень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій» від 21.06.2001 року, ДПІ у Заводському районі було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0000272370 від 20.01.2010 року, яке було отримане відповідачем особисто, про що свідчить підпис у корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (копія знаходиться у матеріалах справи.
Відповідно до пояснень представника позивача, рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій відповідачем оскаржене не було, тому сума заборгованості вважається узгодженою.
Відповідно до ст.. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Статтею 17 Закону у п.1 визначена відповідальність за порушення, а саме,за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1)у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
Також, відповідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 До суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 22. Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Таким чином, суд приходить до висновку що податковим органом вірно розрахований розмір штрафної санкції, визначеної у рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000272370 від 20.01.2010.
Відповідно до довідки про стан заборгованості та розрахунку заборгованості відповідачем частково сплачені штрафні санкції, а саме 09.02.2010-200 грн., 18.02.2010 200 грн., 10.03.2010 500 грн. Таким чином, загальна заборгованість СПД ОСОБА_1 зі штрафних санкцій, визначених рішенням №0000272370 від 20.01.2010 складає 3859 грн. 10 коп.
Згідно з положеннями ст.. 15 закону, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Стаття 25 зазначеного закону встановлює, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Стаття 238 Господарського кодексу України передбачає застосування до субєктів господарювання адміністративно-господарських санкцій за порушення, встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності.
Відповідно до підпункту 11, статті 11 Закону України «Про державну податкову службу України», органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах встановлених законами України.
Згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, вимоги позивача, щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є обґрунтованими.
На підставі викладено, ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69009 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Заводського району м. Запоріжжя (р/р 34129999700004 код платежу 99999999, ЄДРПОУ 34677136, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області) 3 859гр. 10коп. (три тисячі вісімсот пятдесят дев'ять гривень десять копійок) заборгованості зі штрафних санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повне рішення виготовлено 18 червня 2010 року.
Суддя (підпис) А.А. Щербак