Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2-а-4423/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Мишенко В.В. Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" липня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Бєлової Л.В.
суддів: Данилової М.В.
Бистрик Г.М.
при секретарі:Комісаренко В.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року у справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області про стягнення економічних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області економічних санкцій у розмірі 10257 грн. 30 коп.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити, мотивуючи свої вимоги тим, що судом порушено норми матеріального права.
Заслухавши в судовому засіданні суддю доповідача, пояснення зявившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 202 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду першої інстанції та приймає нову постанову, якщо суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Судом першої інстанції встановлено, що головним державним інспектором Лихолай Г.Є. та старшим державним інспектором Лисенко І.А. Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області проведено планову перевірку державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області з питань правильності формування, встановлення та застосування тарифів на платні послуги щодо дотримання Закону України «Про ціни та ціноутворення»та чинного законодавства в галузі карантину рослин.
Перевіркою правильності формування, встановлення та застосування тарифів на платні послуги встановлено, що державною інспекцією з карантину рослин по Черкаській області в окремих випадках стягувалась плата за послуги у разі переміщення зерна, визначені пунктами 2,7,8 (видача карантинних сертифікатів, огляд обєктів регулювання, інспектування обєктів регулювання) переліку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 578 від 25.06.2008 року та справлялась плата за видачу карантинних сертифікатів в повному обсязі, а не в розмірі 50 % від вартості даної послуги, що є порушенням постанов Кабінету міністрів України № 61 від 04.02.2009 року та № 716 від 01.07.2009 року. Внаслідок чого, за період з 04.03.2009 р. по 27.07.2009 р. державною інспекцією з карантину рослин по Черкаській області отримано необґрунтованої виручки на суму 3419 грн. 10 коп., що підтверджується розрахунком суми необґрунтовано отриманої виручки. Розрахунок суми необґрунтовано отриманої виручки відповідача складено на підставі рахунків на оплату: № ЧКЦ1 00012 від 04.03.2009 р., № ЧКЦ1 00013 від 04.03.2009 р., № ЧКЦ2 00144 від 23.06.2009 р., та № ЧКЧК 00223 від 27.07.2009 року.
За результатами вказаної перевірки складено акт № 1781 від 29.07.2009 р. На підставі акту позивачем винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 03.08.2009 р. № 112 на загальну суму 10257 грн. 30 коп., в т.ч. штраф 6838 грн. 20 коп.
Позов заявлено про стягнення економічних санкцій, але суд першої інстанції при розгляді цієї справи розглядав питання про правомірність прийнятого рішення про застосування економічних за порушення державної дисципліни цін від 03.08.2009 р. № 112, хоча такі позовні вимоги не заявлялись.
Порядок оскарження рішень про застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій, прийнятих органами державного контролю за цінами передбачений Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України 03.12.2001 р. № 298/519.
Відповідно до п.4 Інструкції, скарги на рішення про застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій, прийняті органами державного контролю за цінами, можуть направлятись керівникам цих органів або Державній інспекції з контролю за цінами. У разі незгоди з прийнятим рішенням спір про визнання його недійсним вирішується Господарським судом.
В матеріалах справи відомості про оскарження рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 03.08.2009 р. № 112 відсутні.
За вказаних обставин, колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову про стягнення економічних санкцій.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що порушення норм матеріального та процесуального права призвели до неправильного вирішення справи, тому постанова Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови по справі, якою необхідно задовольнити позов Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області про стягнення економічних санкцій
Керуючись ст. ст. 160, 198, 202, 207 КАС України, суд
Постановив:
Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року - задовольнити.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 жовтня 2009 року - скасувати
Прийняти нову постанову, якою позов Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області про стягнення економічних санкцій задовольнити.
Стягнути з Державної інспекції з карантину рослин по Черкаській області економічні санкції в сумі 10257,30 грн. у дохід держави на код 21081100, одержувач коштів - УДК в м. Черкаси, р/р 31114106700002 в ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код 22809222.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанову може бути оскаржено в касаційному поряд ку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом одного місяця піс ля набрання постановою законної сили.
Постанову складено в повному обсязі - 23.07.2010 р.
Головуючий суддя Бєлова Л.В.
Судді: