Постанова № 10634409, 05.07.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-1464/10/0470
Номер документу
10634409
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

05.07.2010 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 р. Справа № 2а-1464/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПавловського Д.П.

при секретаріШевченко Ю.В.

за участі представника позивачаЧабаненко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЕСВІ Транспорт»про стягнення податкового боргу, -

в с т а н о в и в :

29 січня 2010 р. до суду надійшов даний адміністративний позов, в якому позивач просить звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЕСВІ Транспорт»на користь держави та зарахувати кошти у сумі 340,00 грн. (триста сорок грн. 00 коп.) на р/р 31113029700010 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 14010100, у сумі 521,29 грн. (пятсот двадцять одна грн. 00 коп.) на р/р 31111009700010 - податок на прибуток приватних підприємств, код платежу 14010200 в погашення податкового боргу. Одержувач - Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ (головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській області, МФО 805012.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 29.01.2010 р.

Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила задовольнити позов за викладених у ньому підстав.

Відповідач до судового засідання не зявився. Судова повістка була надіслана на його адресу рекомендованим поштовим відправленням, але повернута на адресу суду з відміткою відділення зв'язку «за зазначеною адресою не знаходиться». Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, без участі представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що борг відповідача перед бюджетом станом на 28.10.2009 становить 861,29 грн., який виник в зв'язку з винесенням Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська податкових повідомлень - рішень № 0007721501/0 від 29.01.2008 р., № 0009121501/0 від 25.03.2008 р., №0042121505/0 від 01.12.2008 р. на підставі яких здійснено нарахування з податку на додану вартість 340 грн., та з податку на прибуток 521,29 грн.

Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська здійснено перевірку своєчасності подання ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт»податкової звітності. Згідно Акту перевірки №465/15-2/32898523 від 29.01.2008 р. встановлено, що ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт»протягом дванадцяти послідовних податкових місяців не надавало податковому органу податкові декларації з податку на додану вартість, які свідчать про відсутність оподаткованих поставок.

30.11.2007 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська анульовано реєстраційне свідоцтво ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт», підприємство виключене з Реєстру платників ПДВ, про що складений акт № 28, який листом № 30538/10/15-2 від 30.11.2007 р. надіслано відповідачу. Відповідач надав пояснювальну записку про втрату реєстраційного свідоцтва платника ПДВ 29.01.2008 р.

Зазначений акт перевірки № 465/15-2/32898523 від 29.01.2008 р. став підставою для винесення податкового повідомлення - рішення № 0007721501/0 від 29.01.2008 р. на суму 170,00 грн.

Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання неподання податкової звітності з податку на додану вартість.

Згідно Акту № 1744/15-2/32898523 від 17.03.2008 р. встановлено, що ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт»несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2007 року. За неподання або затримку подання податкової декларації у строки визначені законодавством передбачена відповідальність відповідно до пп. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181- ІІІ в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Зазначений акт перевірки № 1744/15-2/32898523 від 17.03.2008 р. став підставою для винесення податкового повідомлення - рішення № 0009121501/0 від 25.03.2008 р. на суму 170,00 грн.

Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку з питання неподання податкової звітності з податку на прибуток приватних підприємств.

Згідно Акту № 10375/15-2/32898523 від 18.11.2008 р. встановлено, що відповідачем несвоєчасно подано декларацію з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року. Акт перевірки № 10375/15-2/32898523 від 18.11.2008 р. став підставою для винесення податкового повідомлення - рішення №0042121505/0 від 01.12.2008 на суму 850,00 грн.

Лівобережною МДШ м. Дніпропетровська на адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу - № 1/222 від 09.02.2008 р, та другу податкову вимогу - № 2/550 від 06.05.2008р.

Перша і друга податкові вимоги надіслані на адресу ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт»поштовою кореспонденцією. Однак вимоги були повернуті Лівобережній МДПІ м. Дніпропетровська у зв'язку з незнаходженням відповідача за адресою реєстрації, про що було складено акти № 2060/24/32898523 від 25.03.2008 р. та № 3607/24/32898523 від 22.05.2008 р. Податкові вимоги № 1/222 від 09.02.2008 р. та № 2/550 від 06.05.2008 р. були вивішені на дошці повідомлень.

В зв'язку з непогашенням суми податкового боргу з моменту надіслання відповідачу другої податкової вимоги, на виконання вимог ст. 10 Закону № 2181 Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено рішення № 147 від 22.06.2008 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Згідно листа Дніпропетровського відділення реєстраційно - екзаменаційної роботи № 2 ДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області від 06.05.2009 р. № 14/2РЕР 1847 за ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт»автомототранспортні засоби на правах приватної власності в числі зареєстрованих не значаться.

Відповідно до листа КП «ДМБТІ»від 29.05.2009 р. № 6521 за відповідачем право власності на нерухоме майно не зареєстровано. Відомості про реєстрацію права власності на нерухоме майно відсутні.

Згідно листа інспекції Держтехнагляду від 07.05.2009 р. № 1127-02-11 відсутня інформація про реєстрацію сільськогосподарської техніки за ТОВ «ВЕЕСВІ Транспорт».

У судовому засіданні, також, були досліджені письмові докази: копія довідки Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська про наявність рахунків станом на 14.10.2009 р., копія листа Лівобережної МДПІ М. Дніпропетровська № 30556/10/15-1 від 10.10.2008 р. про запрошення на перевірку з доказами направлення, копія акту № 10374/15-1/32898523 від 18.11.2008 р. про неявку посадових осіб на перевірку, копія акту документальної перевірки № 10375/15-1/32898523 від 18.11.2008 р. з доказами направлення, копія акту № 10847/15-1/32898523 від 01.12.2008 р. щодо неможливості вручення акту перевірки, копія корінця податкового повідомлення - рішення № 00042121505/0 від 01.12.2008 р. з доказом направлення, копія акту № 89/15-1/32898523 від 13.01.2009 р. щодо неможливості вручення податкового повідомлення рішення, копія листа Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська № 6401/10/15-2 від 26.02.2008 р. про запрошення на перевірку з доказами направлення, копія акту щодо неявки посадових осіб № 1724/15-2/32898523 від 17.03.2008 р., копія акту про результати невиїзної документальної перевірки № 1744/15-2/32898523 від 17.03.2008 р. з доказами направлення, копія акту № 2022/15-2/32898523 від 24.03.2008 р. щодо неможливості вручення акту перевірки, копія корінця податкового повідомлення - рішення № 0009121501/0 від 25.03.2008 р. з доказами направлення, копія акту № 2560/15-2/32898523 від 08.04.2008 р. щодо неможливості вручення податкового повідомлення рішення, копія акту перевірки своєчасності подання реєстраційного свідоцтва платника ПДВ № 465/15-2/32898523 від 29.01.2008 р., копія корінця податкового повідомлення - рішення № 0007721501/0 від 29.01.2008 р., копія корінця першої податкової вимоги № 1/222 від 09.02.2008 р. з доказами відправлення, копія акту № 2060/24/32898523 від 25.03.2008 р. про повернення податкової вимоги № 1/222 від 09.02.2008 р., копія корінця другої податкової вимоги № 2/550 від 06.05.2008 р. з доказами відправлення, копія акту № 3607/24/32898523 від 25.03.2008 р. про повернення податкової вимоги № 2/550 від 06.05.2008 р., копія рішення Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська № 147 від 22.06.2008 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, копія листа Дніпропетровського відділення реєстраційно - екземенаційної роботи № 2 ДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області від 06.05.2009 р. № 14/2РЕР-1847, копія листа КП "ДМБТІ" від 29.05.2009 р. № 6521, копія листа інспекції Держтехнагляду від 07.05.2009 р. № 1127-02-11, витяг з облікової картки платника станом на 28.10.2009 р.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно пп.5.3.1. п.5.3. ст. 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Як передбачено пп.4.1.1 п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі ЗУ 2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, відповідно до ст.4 ЗУ №2181-ІІІ, то такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення-рішення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

У відповідності до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. Абз.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а"-"в" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов'язань платники податків несуть у відповідності з законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Статтею 3 Закону України №2181-ІІІ визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов - задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЕСВІ Транспорт» на користь держави 340грн. (триста сорок грн. 00 коп.) на р/р 31113029700010 - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 14010100; 521,29 грн. (пятсот двадцять одна грн. 29 коп.) на р/р 31111009700010 - податок на прибуток приватних підприємств, код платежу 14010200 в погашення податкового боргу. Одержувач - Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ (головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській області, МФО 805012.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

<Список >

<Список >

<Список >Д.П. Павловський

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >