Справа № 2-а- 4580/09/2270/5/
ПОСТАНОВА
Іменем України
«17 » червня 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді - Лабань Г.В. при секретарі: Козак Ю.В. з участю представника позивача: Лісовика В.В. з участю представника відповідача: Марчука Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом: №2-а-4580/09/2270/5/ Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області до Відкритого акціонерного товариства « Нетішинхарчпром» про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області № 620 від 29.12.2008 року, -
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що проведеною перевіркою додержання державної дисципліни цін Відкритим акціонерним товариством « Нетішинхарчпром » встановлено необґрунтоване одержання виручки внаслідок підвищення граничного рівня рентабельності виробництва хліба та хлібобулочних виробів із борошна пшеничного вищого сорту в розмірі 6 відсотків.
Тим самим було порушено вимоги п.1.2. розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 28.08.2007 року № 272/2007-р «Про запровадження державного регулювання цін на виробництво борошна, хліба та хлібобулочних виробів».
На підставі виявленого порушення Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення від 29.12.2008 року за № 620 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та стягнення необгрунтовано отриманої виручки в сумі 934, 56 грн. та штрафу в сумі 1869, 12 грн.
В добровільному порядку відповідач не сплатив штрафних санкцій, а тому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по економічних санкціях в сумі 2803 грн.68 коп.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач з'явився в судове засідання, заперечив проти задоволення позовних вимог надав суду доповнення до заперечення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд визнає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові та службові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 8 Закону України від 3 грудня 2000 року № 507-ХІІ «Про ціни і ціноутворення» Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів. В разі надмірного зростання цін, раніше виведених з-під контролю за рішенням Кабінету Міністрів України, виконавчих комітетів обласних, міських (міст республіканського підпорядкування) Рад, допускається тимчасове повернення до державного регулювання цін і тарифів.
Державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються на ресурси, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, на товари і послуги, що мають вирішальне соціальне значення, а також на продукцію, товари і послуги, виробництво яких зосереджено на підприємствах, що займають монопольне (домінуюче) становище на ринку ( ст. 9 Закону № 507-ХІІ).
Необгрунтовано отримана виручка в сумі 934, 56 грн. 00 коп. внаслідок підвищення граничного рівня рентабельності виробництва хліба та хлібобулочних виробів із борошна пшеничного вищого сорту в розмірі 6 відсотків.
В силу ст. 14 Закону № 507-ХІІ вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області, приймаючи рішення № 620 від 29 грудня 2008 року про вилучення в дохід державного бюджету необгрунтовано отриманої виручки в сумі 934, 56 грн. та стягнення штрафу в сумі 1869, 12 грн., діяла в межах своєї компетенції та у відповідності з законодавчими актами України, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 14 Закону України ""Про ціни і ціноутворення", ст. ст. 104-106, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства « Нетішинхарчпром» ( що знаходиться за адресою: 30100, м. Нетішин, вул. Лісова, 38 свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОІ № 182049, ІДЕНТ. № 04270601) в дохід державного бюджету код 21081100 р/р 31117106700004 в ГУДКУ у Хмельницькій області код 235656218 МФО 815013 суму порушення - 934, 56 грн. та штрафу в сумі - 1869, 12 грн., всього - 2803, 68 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення , а у разі складання постанови у не повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.