< Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2010 року Справа № 2а-99/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Яковлєва О.В.
при секретарі Дигас В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,Ї
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в ході перевірки 02 грудня 2009р. представниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Кіровоградській області складений акт № 51/32-200/НОМЕР_1. На підставі акту в.о. начальника РУ Департаменту ДСАТ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 07.12.2009 р. за №110347, яким за порушення вимог п.10 ст.15 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008року за №957, а саме за здійснення продажу споживачеві алкогольного напою без наявності відповідної ліцензії та за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими мінімальних встановлених на підставі абз.1 п.5 "Порядку застосування фінансових санкцій", передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у відповідності абз.5 та 11 ст.17 цього ж Закону, застосовано фінансові санкції в розмірі 2700 гривень.
В ході розгляду справи позивачем надано суду заяву про зменшення розміру позовних вимог у звязку із частковою сплатою відповідачем фінансових санкцій в розмірі 1400гривень, а тому просить стягнути з останнього на користь Державного бюджету України, фінансові санкції в розмірі 1300гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Вимоги позову підтримав, з урахуванням часткової сплати відповідачем фінансових санкцій, так як зазначена в заяві про зменшення розміру позовних вимог заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце судового засідання, двічі у судове засідання не з'явився, підтвердженням чому є поштові повідомлення, причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень на позов не надав.
Оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно пп.4 п.1 ч.1 ст.8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-XII, п.6.4 "Положення про Департамент з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 року №71, до повноважень регіональних управлінь Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України належить право звернення до суду з позовом, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Частиною 1 статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового та тютюнових виробів" передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2007 №58 "Про реорганізацію Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів", Указу Президента України від 11.07.2001 №510 "Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 №940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору" та Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 року №71, Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України та його регіональні управління визначенні як державні органи контролю за дотриманням вимог законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
У відповідності до ч.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Згідно абз.5 ч.2 ст.17 вказаного Закону за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
У відповідності до додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008року за №957 мінімальна роздрібна ціна вина у скляній тарі місткістю 0,7л. становить 12гривень.
Абзацем 11 ч.2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995року №481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до субєктів підприємницької діяльності у разі здійснення ними роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000гривень.
Як визначено ч.ч.4, 5 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", п. 11 ч. 1 та ч.2 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", рішення про застосування фінансових санкцій приймаються органом, який видав ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення відповідного органу, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Судом встановлено, що 02 грудня 2009р. співробітниками РУ Департаменту САТ ДПА у Кіровоградській області здійснено перевірку магазину відповідача, розташованого за адресою: вулиця Івана Франка, 7, с. Вербове, Голованівський район, Кіровоградська область, на предмет дотримання законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт №51/32-200/НОМЕР_1 від 02.12.2009 року. Як вбачається з акта, в ході перевірки виявлено факт реалізації уповноваженою особою - продавцем ОСОБА_2 однієї пляшки алкогольного напою, а саме вино ординарне десертне солодке червоне "Кагор Український", 0,7 л., 16% вміст спирту етилового за ціною 11,50 грн. (яка є нижчою мінімальних встановлених), виробленого ТОВ "Вина Лівадії", дата розливу 25.09.2009 року, адреса виробничих потужностей: вул. Заводська, 2д, с.Логовське, Кіровський район, АР Крим. Крім того, при перевірці книги обліку розрахункових операцій встановлено, що за період з 09.06.2009р. по 26.06.2009р. за відсутності відповідної ліцензії здійснено реалізацію: 12.06.2009р.- шампанського за ціною 24,50 грн., 17.06.2009р. горілка за ціною 21,50грн., вино «Лідія»за ціною 17,50грн.; 19.06.2009р.- горілка за ціною 21,50грн.; 20.06.2009р. шампанське за ціною 24,50грн.. Перевірка проведена в присутності уповноваженої особи (продавця) ОСОБА_2, яка зауважень до акта перевірки не мала (а.с.3-4). 07 грудня 2009 року на підставі акта №51/32-200/НОМЕР_1 від 02.12.2009 року, рішенням в.о. начальника РУ Департаменту САТ ДПА у Кіровоградській області №110347 за порушення вимог п.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008року за №957 , у відповідності до абз.5, 11 ч.2 ст.17 зазначеного Закону, до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу, у сумі 1700 грн. та 1000грн. відповідно. 11.12.2009 року відповідачем примірник рішення отримано особисто. Зазначене рішення відповідачем у встановлений п.13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 місячний строк не оскаржувалось, штрафні санкції відповідачем сплачені не в повному обсязі в розмірі 1400 гривень, а тому заборгованість останнього до Державного бюджету України складає 1300гривень.
Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що нараховані фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 фінансові санкції з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, у сумі 1300гривень є обґрунтованими та підлягають стягненню на користь Державного бюджету України.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить компенсувати за рахунок держави.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації - 21081100; р/р 31111106700111; одержувач: УДК у Голованівському районі; банк одержувача ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО - 823016, код одержувача 23228680) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1300 грн. (одна тисяча триста гривень).Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Повний текст постанови виготовлено 05.04.2010р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Яковлєв