Єдиний державний реєстр судових рішень < Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2010 року Справа № 2а-7857/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Яковлєва О.В.
при секретарі Дигас В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в ході перевірки 07 серпня 2009р. представниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Кіровоградській області складений акт №110444. На підставі акту начальником РУ Департаменту ДСАТ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 18.08.2009 р. за №110305, яким за порушення вимог п.10 ст.15 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме за здійснення продажу споживачеві алкогольного напою без наявності відповідної ліцензії, на підставі абз.1 п.5 "Порядку застосування фінансових санкцій", передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та у відповідності абз.5 ч.2 ст.17 цього ж Закону, застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 грн.
Суму фінансових санкцій відповідачем в добровільному порядку не сплачено, а тому просить суд стягнути з останнього на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 1700гривень.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Вимоги позову підтримує в повному обсязі, так як зазначена в позові заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце судового засідання, двічі у судове засідання не з'явився, підтвердженням чому є поштові повідомлення. Причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень на позов не надав.
Оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно пп.4 п.1 ч.1 ст.8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року №509-XII, п.6.4 "Положення про Департамент з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України", затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 року №71, до повноважень регіональних управлінь Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України належить право звернення до суду з позовом, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Частиною 1 статті 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового та тютюнових виробів" передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2007 №58 "Про реорганізацію Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів", Указу Президента України від 11.07.2001 №510 "Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 №940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору" та Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10.02.2007 року №71, Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України та його регіональні управління визначенні як державні органи контролю за дотриманням вимог законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
У відповідності до ч.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Згідно абз.5 ч.2 ст.17 вказаного Закону за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Як визначено ч.ч.4, 5 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", п. 11 ч. 1 та ч.2 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", рішення про застосування фінансових санкцій приймаються органом, який видав ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення відповідного органу, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Судом встановлено, що 07 серпня 2009р. року співробітниками РУ Департаменту САТ ДПА у Кіровоградській області здійснено перевірку павільйону відповідача за №48, розташованого за адресою: вул.Кільцева, 63, м.Кіровоград, на предмет дотримання законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, за результатами якої складено акт №110444 від 07.08.2009 року. Як вбачається з акта, в ході перевірки виявлено факт реалізації уповноваженою особою (продавцем) однієї пляшки слабоалкогольного напою, а саме "Джин-апельсин", 0,33 л., вміст спирту етилового 7% - за ціною 4,50 грн., виробник: ЗАТ "Оболонь" м.Київ, вул. Богатирська, 3, дата розливу 27.07.2007 року, адреса виробничих потужностей: вул. Героїв Сталінграда, 3/1, м.Олександрія, Кіровоградська область - без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Крім того, перевіркою виявлено порушення вимог п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»від 06 липня 1995року за №265/95-ВР (із змінами та доповненнями), а саме при здійсненні реалізації товару споживачеві не надано фіскальний (касовий) чек. Перевірка проведена в присутності продавця та ФОП ОСОБА_1, які від пояснень, підпису та отримання акта перевірки відмовились, дозвільних та підтверджуючих особу документів перевіряючим не надали (а.с.3-4). 18 серпня 2009 року на підставі акта №110444 від 07.08.2009 року, рішенням в.о. начальника РУ Департаменту САТ ДПА у Кіровоградській області №110305 за порушення вимог ч.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у відповідності до абз.5 ч.2 ст.17 зазначеного Закону, до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу, у сумі 1700 гривень (а.с.5). 19.08.2009 року відповідачу направлено примірник рішення, яке він не отримав, конверт повернувся з відміткою «у звязку із закінченням терміну зберігання», про що комісією складено акт про невручення рішення та розміщено на дощці обяв. Зазначене рішення відповідачем у встановлений п.13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790 місячний строк не оскаржувалось, штрафні санкції, у сумі 1700 гривень до Державного бюджету України не сплачені.
Таким чином, враховуючи викладене суд приходить до висновку, що нараховані фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 фінансові санкції, у сумі 1700 гривень є обґрунтованими та підлягають стягненню на користь Державного бюджету України.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить компенсувати за рахунок держави.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації - 21081100; р/р 31112106700002; одержувач: УДК у м.Кіровограді; банк одержувача ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО - 823016, код одержувача 24145329) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Повний текст постанови виготовлено 05.04.2010р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.В. Яковлєв