Постанова № 10566847, 16.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.07.2010
Номер справи
2а-7704/10/2670
Номер документу
10566847
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 липня 2010 року 15:28 № 2а-7704/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Латишевій Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоальянс»

до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва

про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення

за участю представників сторін:

від позивача: Реви О.Є., Кучевої С.В., представників

від відповідача: Гаркуши К.Р., представника

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено ступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Енергоальянс» з позовом про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень №0001082320/0 від 01.12.2009 року, №0001082320/1 від 30.01.2010 року, №0001082320/2 від 15.04.2010 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, на думку позивача, неправомірно донараховано позивачу штрафні (фінансові) санкції з податку шляхом внесення змін до рішення відповідача про результати розгляду скарги, після подання та розгляду скарг позивача ДПА у м.Києві та ДПА України.

Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на те, що застосування штрафних санкцій за несвоєчасну справу податку прямо передбачено нормами Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Співробітниками Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва було проведено виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергоальянс»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 по 31.03.2009 років.

За результатами перевірки було складено Акт № 2258/23-622-30552806 від 22.07.2009 р. (далі акт перевірки) та прийнято податкове повідомлення - рішення №0000622320/0 та податкове повідомлення №0000632320/0, за якими ДПІ у Дніпровському районі міста Києва було донараховано суму податку на прибуток у розмірі 30969,00 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію по податку на прибуток у розмірі 14086,00 грн., а також донараховано суму податку на додану вартість у розмірі 22966,00 грн., та застосовано штрафну (фінансову) санкцію по податку на додану вартість у розмірі 11483,00 грн.

Зазначені податкові повідомлення рішення було оскаржено позивачем в адміністративному порядку. Рішенням про результати розгляду первинної скарги позивача, прийнятого відповідачем, №20737/10/25-014 від 13.10.2009 року скаргу було залишено без задоволення, а податкові повідомлення-рішення №0000622320/0 та повідомлення-рішення №0000632320/0 від 06.08.09 року - без змін.

На підставі Рішення про результати розгляду первинної скарги №20737/10/25-014 від 13.10.2009 року, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва були прийняті податкові повідомленні-рішення №0000622320/1 від 19.10.09 щодо донарахування податку на прибуток у розмірі 30969,00 грн., та застосування штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток у розмірі 14086,00 грн. та повідомлення-рішення №0000622320/1 від 19.10.09 року щодо донарахування податку на додану вартість у розмірі 22966,00 грн., та застосування штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість у розмірі 11483,00 грн.

За результатами подальшого адміністративного оскарження, рішеннями ДПА у м.Києві та ДПА України скарги позивача також було залишено без задоволення.

Вищезазначені повідомлення рішення відповідачем не оскаржуються, суми донарахованих податкових зобовязань сплачені позивачем добровільно.

30.11.2009 року відповідачем прийнято рішення № 24862/10/25-014 «Про внесення змін до рішення про результати розгляду первинної скарги №20737/10/25-014 від 13.10.2009 року», яким були внесені зміни до абзацу 13 на стор. 3 рішення, та зокрема, донараховано (збільшено) суму штрафної санкції по податку на прибуток на 16236,00 грн.

У зазначеному рішенні від 30.11.3009р. мотивом даного донарахування наведено те, що позивачем було завищено валові витрати у 2008 році, у звязку з чим підлягають застосуванню штрафні санкції.

Судом вбачається, що рішення про результати розгляду первинної скарги №20737/10/25-014 від 13.10.2009 року не містить оцінки доводів позивача щодо штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток.

Натомість, рішення відповідача від 30.11.2009р. саме такий розрахунок містить.

Отже, рішенням № 24862/10/25-014 «Про внесення змін до рішення про результати розгляду первинної скарги №20737/10/25-014 від 13.10.2009 року фактично було доповнено попереднє рішення, на підставі чого і винесено оспорювані повідомлення рішення.

Позивачем не оспорюється правомірність застосування штрафних санкцій з податку на прибуток та вірність їх арифметичного розрахунку.

Позивач оспорює податкові повідомлення рішення №0001082320/0 від 01.12.2009 року, №0001082320/1 від 30.01.2010 року, №0001082320/2 від 15.04.2010 року з тих підстав, що застосування штрафних санкцій, на думку позивача, є безпідставним, з огляду на відсутність повноважень відповідача на застосування штрафних санкцій додатково до вже прийнятих рішень.

З зазначеною позицією позивача суд не погоджується, виходячи з наступного.

Згідно з підпунктом 17.1.3 статті пункту 17 .1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Отже, зазначеною нормою Закону прямо передбачено можливість донарахування сум штрафних санкцій у разі нарахування податкового зобовязання за минулі періоди.

Підставою для нарахування сум штрафних санкцій, в даному випадку, є висновки акту перевірки про виявлення заниження позивачем сум податкового зобовязання, та визначення актом певних періодів, в яких таке заниження відбулося.

Зазначені висновки позивачем не заперечуються.

Судом вбачається, що норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»не встановлюють обмеження прав податкового органу щодо донарахування сум штрафних санкцій у звязку з оскарженням податкових повідомлень рішень в адміністративному порядку, натомість, норми вищезазначеного підпункту 17.1.3 прямо передбачають здійснення такого донарахування.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.К. Каракашьян