ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 червня 2010 року 10:03 № 2а-15459/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.
при секретарі судового засідання Попові В.С., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
За позовомПрокуратури Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва
доВідкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод»
простягнення заборгованості За участю представників сторін
позивача: Пльгун О. О. (довіреність від 11.01.2010р. №1/10-021)
відповідач: не зявились
прокуратури: не зявились
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Прокуратура Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод»про стягнення податкової заборгованості.
Позивач в обґрунтування заявлених вимог зазначає, що ВАТ «Київський санітарно-технічний завод»є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»і на даний час відповідач має заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) сумі 227 382,56 грн.
Відповідач заперечень проти позову не надав.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство «Київський санітарно-технічний завод»(далі - відповідач) перебуває на обліку як платник податків та зареєстрований платником земельного податку в Державній податковій інспекції у Святошинському районі м.Києва.
ВАТ «Київський санітарно-технічний завод»було подано до ДПІ у Святошинському районі м.Києва декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2008р. та 2009р., якою самостійно задекларовано суму сплати земельного податку в розмірі 408953,58 грн.
Згідно ст.2 Закону України "Про плату за землю" № 2535-XII від 03.07.1992 року (далі Закон № 2535 - XII), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Обєктом плати за землю є ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди. Субєктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар (ст. 5 Закону № 2535-ХІІ).
Статтею 13 зазначеного Закону № 2535 - XII передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990 р. із змінами та доповненнями, завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).
Згідно ст. 27 Закону № 2535-ХІІ., контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями.
Відповідно до пункту 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу.
Згідно ст.16 вищезазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу.
Як вбачається судом з матеріалів справи, сума узгодженого податкового зобовязання по орендній платі за землю, що визначена в вищезазначеній податковій декларації, не була сплачена відповідачем, у звязку з чим у відповідача виник податковий борг з сплати земельного податку в розмірі 227382,56 грн., з яких 219766,89 недоїмка та 7615,67грн. пеня.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Згідно з п.п. 16.4.1. п.16.4. ст.16 згаданого Закону, за прострочення встановлених строків сплати, в тому числі не утриманого у джерела виплати або утриманого не повністю, стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми недоплати.
На вимогу абзацу першого п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", з моменту виникнення податкового боргу відповідачу було направлено першу податкову вимогу 1/2911 від 05.11.08р. на суму 42260,43 грн. та другу податкову вимогу № 2/10 від 10.01.09р. на суму 101009,22 грн., які були отриманні представником відповідача згідно поштового повідомлення про вручення 01.12.08р. та 23.01.09р.
Податкові вимоги оскаржені не були, сума податкового боргу залишилась не сплачена.
В звязку з наявністю податкового боргу, ДПІ у Святошинському районі м.Києва було прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З вищезазначеного Закону, активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, податковий борг відповідача перед бюджетом (з урахування заяви про уточнення розміру позовних вимог) становить 227 382,56 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Прокуратури Святошинського району м.Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва задовольнити повністю.
2.Стягнути з товариства відкритого акціонерного товариства «Київський санітарно-технічний завод»(03146, м.Київ, вул. Сімї Сосніних, 7, ідент.код 01412450) 227 382 (двісті двадцять сім тисяч триста вісімдесят дві ) грн. 56 коп. орендної плати за землі комунальної власності на користь Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян