ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.07.10Справа №2а-6889/10/11/0170 о 17 годині 26 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., за участю
представника позивача Шиліна В.С., довіреність від 16.04.2010р.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 стягнення фінансових санкцій у сумі 680,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у звязку з чим прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 680,00грн. Зазначені фінансові санкції відповідачем у добровільному порядку не сплачені.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, на задоволенні позову наполягав.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, про причини неявки суду не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 01.06.2010р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Заслухавши представника позивача, розглянувши надані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1) 04.09.2008р. зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради як фізична особа підприємець (а.с.7).
Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік у ДПІ в м. Сімферополі районі АР Крим (а.с.8).
На підставі направлень на проведення перевірки № 481/23-3 та 480/23-3 від 16.12.2009р.(а.с.11) посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 21.12.2009р. проведена перевірка відділу у магазині, що знаходиться за адресою: АР Крим, вул. Б,куна,15, м. Сімферополь, який належить відповідачу.
За результатами перевірки складений акт № 002928 від 21.12.2009р., яким зафіксовано роздрукування фіскального звітного чеку за 26.07.2009р. - 27.07.2009р. та не роздрукування фіскального звітного чеку за 17.08.2009р. (а.с.12-13).
На підставі викладеного, перевіряючи дійшли висновку про порушення відповідачем вимог п.9 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (далі Закон про РРО). Акт підписаний продавцем ОСОБА_3 без зауважень.
За результатами перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0025892303 від 30.12.2009р. на суму 680,00грн. (а.с.10). У зв'язку з неможливістю вручення рішення, посадовими особами позивача складений акт № 814д/23-3 від 08.02.2010р. про розміщення рішення про застосування фінансових санкцій № 0025892303 від 30.12.2009р. на суму 680,00грн. на дошці оголошень (а.с.9).
Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з пунктом 4 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції на підставі п.4. ст.17 Закону про РРО у сумі 680,00грн. (340,00*2).
Відповідачем у порядку визначеному ч. 1 ст.71 КАС України не надано доказів сплати фінансових санкцій у сумі 680,00грн.
Згідно статті 25 Закону про РРО, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у сумі 680,00грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 06.07.2010р.
У повному обсязі постанову складено 12.07.2010р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1 ) заборгованість зі сплати фінансових санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у сумі 680 ( шістсот вісімдесят ) гривень 00 копійок, код платежу 3021080908 (р/р 31114104700002 у держ.бюджет м. Сімферополя ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.