ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.07.10Справа №2а-1556/10/11/0170 о 12 годині 35 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій у сумі 490,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 490,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, у звязку з чим прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 490,00грн. Зазначені фінансові санкції відповідачем у добровільному порядку не сплачені.
Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - через засоби масової інформації, про причини неприбуття не повідомив, клопотання про неможливість розгляду справи за його відсутністю та заперечень на позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) зареєстрований, як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 12.01.1998р. ( а.с.11).
Відповідач є платником податків та зборів, знаходиться на облік у ДПІ в м. Сімферополь АР Крим (а.с.12).
На підставі направлень на проведення перевірки № 1022, №1021 від 01.09.2009р. посадовими особами позивача 03.09.2009р. проведена перевірка господарської одиниці - магазину, що знаходиться за адресою: АР Крим, смт. Партеніт, вул Нагорна,15, який належить відповідачу.
За результатами перевірки складений акт № 000636 від 03.09.2009р. (а.с.15-16), яким зафіксовано: проведення розрахункової операції на суму покупки 13,00грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій, не видача розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції; не роздрукування на реєстраторі розрахункових операцій фіскального звітного чеку за 02.09.2009р. (фактично фіскальний чек роздрукований 03.09.2009р.); проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
На підставі викладеного перевіряючи дійшли висновку про порушення відповідачем вимог п.п.1, 2, 9, 11 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР (далі Закон про РРО).
З актом перевірки ознайомлений подавець, заперечень на акт не надав, отримав другий примірник акту перевірки, що підтверджується відміткою та підписом на 4 сторінці акту перевірки ( зворотній бік а.с.16).
За результатами перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00193720303 від 21.09.2009р. на суму 490,00грн.: за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції (порушені вимоги п.1, 2 ст.3 Закону про РРО) фінансова санкція застосована відповідно до п.1 ст.17 цього Закону: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (13,00грн.*5=65,00); за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку (порушено п. 9 статті 3 Закону про РРО) - фінансова санкція застосована згідно п.4. ст. 17 Закону про РРО, у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170,00грн.*2 = 340,00грн.); за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості - фінансова санкція застосована відповідно до п.6 ст.17 цього Закону: у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17,00грн. *5= 85,00). Рішення отримано відповідачем 21.09.2009р. (а.с.13).
Згідно з пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. №509-ХІІ органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Стаття 1 Закону про РРО передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з вимогами статті 3 Закону про РРО, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 статті 3);
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2 статті 3);
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; ( пункт 9 статті 3);
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості ( пункт 11 статті 13).
Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у сумі 490,00грн.
Згідно статті 25 Закону про РРО, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
На час розгляду даної справи у суду відсутні відомості про оскарження відповідачем у встановленому порядку вказаного рішення про застосування фінансових санкцій.
Станом на день розгляду справи відповідачем, у порядку встановленому ч.1 ст. 71 КАС України, не надано доказів сплати фінансових санкцій у сумі 490,00грн.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у сумі 490,00грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 06.07.2010р.
У повному обсязі постанову складено 12.07.2010р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) штрафні (фінансові) санкції за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. №265/95-ВР код платежу 3021080908 (р/р 31114104700002) до держ. бюджета м. Сімферополь, ГУ ГКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026 у сумі 490 (чотириста дев'яноста ) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.