Постанова № 10542825, 30.09.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.09.2009
Номер справи
2а-3566/09/2670
Номер документу
10542825
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 вересня 2009 року 14:40 № 2а-3566/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С. при секретарі Шумейко О.І., за участю представника позивача Пильгун О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

доСубєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 простягнення заборгованості в розмірі 40716 грн. 86 коп.

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (далі - ДПІ у Святошинському районі міста Києва) звернулась до суду з позовом про стягнення з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (далі СПД фізична особа ОСОБА_2.) заборгованості у розмірі 40716,86 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем була проведена планова виїзна документальна перевірка СПД фізичної особи ОСОБА_2, за результатами якої визначена податкова заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати податків, зборів, обовязкових платежів.

Позивач стверджує, що ним було вжито передбачених Законом «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21грудня 2000 року № 2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому позивач, посилаючись на пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач під час судового засідання заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на необізнаність в галузі порядку нарахування, сплати податків, зборів та обовязкових платежів. Також відповідач зазначив, що йому були невідомі наслідки недотримання строків сплати недоїмки та штрафних (фінансових) санкцій зі сплати податків, зборів, обовязкових платежів, нарахованих податковими органами.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, зясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

Субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_2 зареєстрована Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 27.11.2002року; ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Відповідно до п.1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4грудня 1990 року № 509-XII (далі Закон № 509-XII) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Позивачем була проведена планова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, за період з 01.01.2005 року по 31.12.2007 року. За результатами перевірки був складений Акт № 42/17-405/НОМЕР_1 від 23.04.2007р. (далі Акт перевірки), яким встановлені наступні порушення:

- ст. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 3 липня 1998 року № 727/98 (далі - Указ № 727/98) в звязку з тим, що відповідачем не ведеться книга обліку доходів та витрат (не надана для перевірки);

- ст. 1 Указу № 727/98 внаслідок заниження виручки від реалізації продукції за 2005рік на 6978,66 грн.;

- ст. 2 Указу № 727/98 в звязку із заниженням розміру єдиного податку на 700,00грн., що підлягає до сплати;

- п.п. 8.1.1. п. 8.1. ст. 8 та п.п. «а»п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22 травня 2003 року № 889-IV(далі Закон № 889-IV) відповідач при виплаті доходу на користь платників податку з доходів фізичних осіб не нараховував, не утримував та не сплачував до бюджету податок з доходів фізичних осіб у розмірі 2961,45 грн.;

- п.п. 7.4.1., 7.4.5 п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі Закон № 168/97-ВР) - внаслідок завищення суми податкового кредиту на суму 20652,00 грн. в звязку із включенням до податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку, не підтвердженої податковими накладними, та зарахуванням до складу податкового кредиту суми податку, сплаченні за придбання товару, який не передбачено для використання в оподатковуваних операціях;

- п.п. 7.7.1 п. 7.7. ст. 7 Закону № 168/97-ВР внаслідок заниження суми податку на додану вартість у розмірі 20652,00 грн., що підлягає сплаті до бюджету.

Таким чином, за результатами перевірки було донараховано податок на додану вартість на загальну суму 30978,00 грн., у тому числі недоїмка 20652,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 10326,00 грн.; податок з доходів фізичних осіб на загальну суму 8884,35 грн., у тому числі недоїмка 2961,45 грн., штрафні (фінансові) санкції 5922,90 грн.; єдиний податок на суму 700 грн.

Право на апеляційне оскарження рішень податкових органів щодо нарахування недоїмки та штрафних (фінансових) санкцій по сплаті податків, зборів та інших обовязкових платежів відповідач не використав.

Згідно з п. 6.1, п.п. 6.2.1, 6.2.3, 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

ДПІ у Святошинському районі міста Києва були винесені перша податкова вимога від 03.06.2008 р. № 1/827, яка не отримана відповідачем та була розміщена на дошці податкових оголошень згідно з актом № 35/24-035 від 08.08.2008 р., та друга податкова вимога від 05.11.2008 р. №2/2602, яка була отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до облікової картки станом на 24.01.2009 р. податковий борг відповідача склав за податком з доходів фізичних осіб (найманих працівників) у розмірі 8884,35 грн., у тому числі недоїмка 2961,45 грн., штрафні (фінансові) санкції 5922,90 грн.

Згідно з розрахунком заборгованості, наданого позивачем, податковий борг відповідача з податку на додану вартість станом на 30.12.2008 р. склав у розмірі 31173,16 грн., у тому числі недоїмка з урахуванням штрафних санкцій у розмірі 30981,08 грн., пеня за 2008 рік 192,08 грн.; та з єдиного податку у розмірі 659,35 грн., у тому числі недоїмка - 640,87 грн., пеня 18,48 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає розмір податкового боргу відповідача встановленим та узгодженим з відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми податкового боргу на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача суду не подано.

З урахуванням наведеного суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 31173 грн. 16 коп. на розрахунковий рахунок 31110029700009, код платежу 14010100, заборгованість по податку з доходів найманих працівників у розмірі 8884 грн. 35 коп. на розрахунковий рахунок 33218800700009, код платежу 11010101 та боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 659 грн. 35 коп. на розрахунковий рахунок 34210379700009, код платежу 16050200, одержувач УДК у Святошинському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077945, банк ГУ ДКУ у м. Києві, МФО820019.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено та підписано 29 жовтня 2009 року.

Суддя Мазур А.С.