Постанова № 10542014, 26.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2010
Номер справи
2а-5426/10/1270
Номер документу
10542014
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2010 року Справа № 2а-5426/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд У складі

Головуючого судді Чиркіна С.М.,

При секретарі: Лисенко Є.М.

За участю:

Прокурора-заявника: Сайтарли І.М., посвідчення № 972 від 15 квітня 2010 року

Представника позивача : Гриненко І.С. (довіреність № 16-П/10 від 01.04.2010 року)

Представника відповідача: не зявився,

розглянувши матеріали за адміністративним позовом прокурора Біловодського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Білокуракинський елеватор» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 850,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

09 липня 2010 року прокурор Біловодського району Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( далі позивач) про стягнення з товариства «Білокуракинський елеватор» (далі відповідач) суми штрафної санкції у розмірі 850,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відкрите акціонерне товариство «Білокуракинський елеватор» порушило вимоги ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.07 за № 97/13364, а саме річну інформацію за 2008 рік в зазначений термін до Луганського теруправління ДКЦПФР надано не було. Такі дії ВАТ «Білокуракинський елеватор» підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.7 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»( зі змінами, внесеними згідно із Законом №801 від 24.12.2008 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів») неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У звязку з чим, керуючись ст.ст.9,11,12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 17.07.2009 р. начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова № 307-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суму штрафу в Держбюджет.

У звязку з чим прокурор - заявник просив стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 850,00 грн.

Прокурор заявник у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив задовольнити позов та стягнути з ВАТ «Білокуракинський елеватор» суму штрафної санкції у розмірі 850,00 грн. у звязку з порушенням ним вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином( а.с.19), причини не явки суду не відомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення прокурора-заявника, представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

Відповідач зареєстрований в якості юридичної особи, яка зобовязана у відповідності до вимог статті 40 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3480-IV «Про цінні папери та фондовий ринок», Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за № 97/13364 надавати регулярну квартальну інформацію шляхом її подання до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

В судовому засіданні встановлено, що 26 червня 2009 року на адресу відповідача Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку направлено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 26 червня 2009 року у відношенні відкритого акціонерного товариства «Білокуракінський елеватор», в якій пропонувалося керівнику або повноважному представнику з належним чином оформленою довіреністю зявитися для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання пояснень 07 липня 2009 року до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (а. с. 6-7).

07 липня 2009 року уповноваженою особою Комісії складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 307-ЛУ, в якому зазначенні порушення відкритим акціонерним товариством «Білокуракінський елеватор» вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та вимоги гл.7 розділу Положення в частині розкриття регулярної річної інформації шляхом подання до Комісії (а. с. 7).

Представник ВАТ «Білокуракинський елеватор» на підписанні акту не зявився, неявка кваліфікована як відмова від підписання акту (а.с.7).

Вищезазначений акт та постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів були направлені відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції ( а.с.6, 9).

Пункт 7 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Постановою № 307 ЛУ від 17.07.2009 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України, за порушення вимог законодавства про цінні папери (а. с. 10).

Постанова № 307 - ЛУ від 17.07.2009 направлялася відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а. с.11-12).

З пояснень позивача убачається, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Позивачу розяснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.

Письмових доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора Біловодського району Луганської області в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Білокуракинський елеватор» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 850,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Білокуракинський елеватор" на р/р 31111106700118 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046834, код бюджетної класифікації 21081100 суму штрафної санкції у розмірі 850,00 грн.(вісімсот п'ятдесят гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію постанови направити відповідачу.

СуддяЧиркін С.М.