ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2010 року 09 год. 43 хв. Справа № 2а-2393/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЛазаренко М.С.
при секретаріГончаренко Н.А.
за участю представників
від позивача: Жмурко Т.І. (дов.№261/10/32-115 від 22.02.2010)
від відповідача: не зявився
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області
до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_3
про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., посилаючись на те, що відповідачем було порушено вимоги ст.. 15 Закону України від 19.12.1995р. №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу сприту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити та надав відповідні пояснення.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв та заперечень до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа-підприємець 06.12.2005р. Виконавчим комітетом Запорізької міської ради, про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за №21030000000016621.
10 червня 2009 року працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Запорізькій області, проведено перевірку господарської одиниці кафе «Аут», що розташований за адресою вул.. 40 років Радянської України, 11, м. Запоріжжя, та належить СПД ПП ОСОБА_3, за результатами якої складено Акт №080380 від 10.06.2009р.
В ході перевірки встановлено факт реалізації 50 грам коньяку «Шустов» за ціною 8 грн. 00 коп. без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що підтверджено особистими поясненнями співробітника кафе ОСОБА_4
Таким чином, в ході перевірки податковим органом встановлені порушення вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, відповідальність за яке передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у виді застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
11 червня 2009 року начальником регіонального управління, на підставі вищезазначеного акту перевірки прийнято рішення № 080412/0828-32 про застосування до ПП ОСОБА_3. фінансових санкцій. Вказаним рішення до відповідача застосовано фінансові санкції на суму 1700 грн.
Відповідач в добровільному порядку суму фінансових санкцій не сплатив, тому Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося до суду про їх стягнення.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно з п.п. 8, 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ, податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481-95/ВР від 19 грудня 1995 року (далі за текстом Закон № 481).
Статтею 17 Закону № 481 передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензій 200 відсотків вартості отриманої партій товарів, але неменше 1700 гривень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481 визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджений Постановою КМУ № 790 від 02 червня 2003 року (надалі за текстом Порядок).
Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Рішенням начальника Регіонального управління № 080412/0812-32 від 11 червня 2009 року до ПП ОСОБА_3 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., яке було надіслано рекомендованим листом, яке отримане 22.06.2009р. особисто відповідачем.
Доказів на підтвердження сплати визначених податковим органом фінансових санкцій відповідачем суду не надано. Відповідачем рішення контролюючого органу не оскаржувалось.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги, що податковим органом проведена перевірка ПП ОСОБА_3 та винесено рішення про застосування фінансових санкцій відповідно до вимог податкового законодавства України, відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржувалось, то вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 суму фінансових санкцій у розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн. 00 коп. на р/р 31116106700007, МФО 813-15, ОКПО 34677145, код бюджетної класифікації 21081100, ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач держбюджет Орджонікідзевського району м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову в повному обсязі буде виготовлено відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України.
Суддя (підпис) М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 15 червня 2010 року.