Постанова № 10524848, 22.07.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2010
Номер справи
2а-3404/10/2370
Номер документу
10524848
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-3404/10/2370 22.07.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,

при секретарі Ільченко С.М.,

за участю представників сторін:

від позивача Шевченко А.Л., довіреність від 12.01.2010р.

від відповідача Куценко С.С., довіреність від 07.05.2010р. №20-06/356

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до Чигиринського технікуму Уманського державного аграрного університету про стягнення економічних санкцій,

встановив:

Державна інспекція з контролю за цінами у Черкаській області звернулася до суду з позовом до Чигиринського технікуму Уманського державного аграрного університету про стягнення економічних санкцій в сумі 6678,72грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що за результатами проведеної планової перевірки відповідача з питань формування, встановлення та застосування тарифів на платні послуги, що надаються навчальними закладами, було встановлено порушення відповідачем державної дисципліни цін, що стало підставою для застосування економічних санкцій в сумі 6678,72грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та доданих документах.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позов в повному обсязі та пояснив, що наявність факту порушення відповідачем не заперечується і на даний час приписи по усуненню порушень виконано.

В якості свідка у судовому засіданні було допитано головного бухгалтера технікуму ОСОБА_3, яка пояснила, що після складання акта проведеної перевірки, інспектором, який здійснював перевірку, було рекомендовано в порядку підтвердження сплати економічних санкцій надати державній інспекції з контролю за цінами в Черкаській області лист про зменшення фінансування з бюджету на зазначену суму, що і було зроблено. Свідок також пояснила, що якби інспектором було вказано про необхідність сплатити кошти в погашення застосованих економічних санкцій, санкції було б сплачено по закінченню перевірки.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Чигиринський технікум є відокремленим структурним підрозділом Уманського державного аграрного університету, провадить освітню діяльність, повязану із здобуттям підготовки фахівців для потреб агропромислового комплексу, інших галузей державного і недержавного секторів економіки.

Державна інспекція з контролю за цінами у Черкаській області є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є регулювання та сприяння ефективному веденню економічної діяльності, що у розумінні положень статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідає ознакам суб'єкта владних повноважень.

Законодавство України про ціноутворення складається з Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03.12.1990р. №507-ХІІ (далі Закон №507-ХІІ) та інших актів законодавства України, що видаються відповідно до цього Закону.

Стаття 4 Закону №507-ХІІ визначає повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, зокрема визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).

Відповідно до ст.13 Закону №507-XII та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. №1819, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

У звязку з чим позивачу надано право проводити перевірки документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, а також одержувати необхідні довідки, приймати рішення про застосування передбачених чинним законодавством економічних санкцій за порушення порядку встановлення і застосування цін.

Як вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом було здійснено перевірку Чигиринського технікуму Уманського державного аграрного університету, про що складено акт від 07.08.2009р. №1959. Висновками зазначеного акта перевірки встановлено порушення нарахування плати для мешканців гуртожитків за послуги теплопостачання. На підставі зазначених висновків державною комісією з цін Черкаської області рішенням від 11 серпня 2009р. за №117 було застосовано до Чигиринського технікуму Уманського державного аграрного університету економічні санкції в сумі 6678,72грн.

Згідно наданих відповідачем документів, перевіркою встановлено, що адміністрація технікуму в порушення розділу 6 постанови Ради Міністрів УРСР від 03.06.1986р. №208 «Про затвердження примірного положення про гуртожитки», за послуги теплопостачання нараховувала плату за тарифами для бюджетних установ згідно виставлених рахунків ГП «Чигиринські теплові мережі»але гуртожитки, відповідно до Державного класифікатора будівель і споруд, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000р. №507 відносяться до житлових будівель, тому нарахування плати за послуги теплопостачання має відбуватися за тарифами як «для населення». За таких обставин, в ході перевірки встановлено, що за період з 01.11.2008р. по 01.04.2009р. сума зайво нарахованих коштів склала 21655,99грн., необґрунтовано отримана виручка склала 2226,24грн.

Відповідно до ст. 14 Закону №507-ХІІ вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду. Особи, винні в порушенні порядку встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Згідно п.3.4, п.3.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, що затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519 (далі по тексту Інструкція) рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій може прийматися Державною інспекцією з контролю за цінами, державними інспекціями з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі також на підставі матеріалів перевірок, здійснених іншими контрольними органами. Один примірник рішення, а також претензія направляються для виконання суб'єкту господарювання - порушнику. Одночасно керівництву суб'єкта господарювання - порушника направляються приписи (вимоги) щодо усунення виявлених порушень законодавства про порядок установлення і застосування цін.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачу 12.08.2009р. була направлена претензія щодо перерахування економічних санкцій на загальну суму 6678,72грн. а також вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства про порядок встановлення і застосування цін.

Як встановлено в ході судового розгляду, відповідачем були виконані вимоги державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області щодо встановлення і застосування цін (тарифів), проте на час вирішення спору економічні санкції в порядку передбаченому для їх сплати відповідачем сплачено не було.

Отже, приймаючи до уваги визнання відповідачем факту порушення державної дисципліни цін, суми економічних санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України, оскільки згідно п. 3.5 Інструкції, рішення вважається виконаним і знімається з контролю після одержання відповідної інформації про зарахування сум економічних санкцій за належністю.

Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими вимоги державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області про стягнення з відповідача економічних санкцій в сумі 6678,72грн..

На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області задовольнити повністю.

Стягнути з Чигиринського технікуму Уманського державного аграрного університету (20900, Черкаська область, м.Чигирин, вул. Замкова,86, Код ЄДРПОУ 00729089) у дохід Державного бюджету України через державну інспекцію з контролю за цінами в Черкаській області (18000, вул..Смілянська, 131, Код ЄДРПОУ 22791597) економічні санкції в сумі 6678 (шість тисяч шістсот сімдесят вісім) гривень 72 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з дотриманням вимог, передбачених ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяН.Ю. Гриньковська