Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 липня 2010 року Справа № 2а-3441/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
суддіУшаков Т.С.
при секретарі Фенічевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної держвної податкової інспекції у м. Луганську до Приватного підприємства «Луганьтопсервіс», третя особа: Начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради державний реєстратор, про припинення юридичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Ленінської міжрайонної держвної податкової інспекції у м. Луганську до Приватного підприємства «Луганьтопсервіс», третя особа: Начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради державний реєстратор, про визнання недійсним запису про державну реєстрацію, припинення юридичної особи.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20 липня 2010 року було закрито провадження у справі Ленінської міжрайонної держвної податкової інспекції у м.Луганську до Приватного підприємства «Луганьтопсервіс», третя особа: Начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради державний реєстратор, про визнання недійсним запису про державну реєстрацію, припинення юридичної особи, в частині позовних вимог про визнання недійсним запису від 26.03.2003 року №1382120 0000 001641 про державну реєстрацію Приватного підприємства «Луганьтопсервіс», у звязку з тим, що дані позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позов.
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не зявилися, причин неявки суду не повідомили, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлялися належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Луганьтопсервіс» 10.11.2004 року як юридична особа зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради, № 1382120 0000 001641, ідентифікаційний код 32419088, за адресою: м. Луганськ, кв. 50 років Оборони Луганська, 3/36.
Відповідач як платник податків знаходиться на обліку в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську.
Відповідно до статті 33 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Згідно ч. 2 ст. 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно з пунктом 17 статті 11 Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-XII «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Зазначені повноваження органів державної податкової служби щодо звернення до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності слід розуміти як право на позов про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця на підставі Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», оскільки відповідно до прикінцевих положень зазначеного Закону, який набрав чинності з 01 липня 2004 року, закони та нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому закону.
Таким чином, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду з позовами про припинення юридичної особи.
Згідно довідки Ленінської міжрайонної державної податкової інспеції у м. Луганську від 20.07.2010 року № 31468/10 станом на 20.07.2010 року Приватне підприємство «Луганьтопсервіс» подавало до податкової інспекції декларацію з податку на прибуток 07.05.2009 року, декларацію з ПДВ 20.01.2010 року.
З викладеного слід, що відповідач своєчасно подає органам державної податкової служби податкові декларацій, документи фінансової звітності.
Як вбачається із позовної заяви, Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську не вбачає наявності порушень при здійсненні державної реєстрації Приватного підприємства «Луганьтопсервіс» з боку Управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради. Всі дії реєструючим органом вчинені відповідно до вимог, передбачених Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003р. №755.
Оскільки під час судового розгляду справи не знайшли свого підтвердження обставини щодо недійсності запису про проведення державної реєстрації Приватного підприємства «Луганьтопсервіс» через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, суд не знаходить підстав для припинення юридичної особи відповідача з цих підстав. Відповідачем не надано жодного доказу, який би міг бути підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи відповідача.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки відсутні підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, встановлені ч. 2 ст. 38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні позовних вимог Ленінської міжрайонної держвної податкової інспекції у м. Луганську до Приватного підприємства «Луганьтопсервіс», третя особа: Начальник управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради державний реєстратор, про припинення юридичної особи.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови виготовлено 26 липня 2010 року.
Суддя
Ушаков Т.С.