Справа №2- 1067/2010 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
25.06.2010 року Алуштинський міський суд АРК в складі:
Головуючого судді: В.В.Хотянової
при секретарі: Мельниковій А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Алушті цивільну справу за позовом
прокурора міста Алушти в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди у сумі 4127 грн 25 коп,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Алушти в інтересах держави в особі Алуштинського міського центру зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди у сумі 4127 грн 25 коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 в Алуштинському МЦЗ був зареєстрований 02.12.2008 року у якості шукаючого роботу. 09.12.2008 року йому на підставі заяви був присвоєний статус безробітного у відповідності з п. 17 Положення про порядок реєстрації,Ю перереєстрації на ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови надання матеріальної допомоги по безробіттю на період професійної підготовки і перепідготовки, затвердженого постановою КМУ від 27.04.1998 року № 578, а також призначена допомога по безробіттю у відповідності з п.1 ст. 23 і ст..22 Закону України «Про загальнообов*язковке державне соціальне страхування на випадок безробіття».
У день присвоєння статусу безробітного ОСОБА_1 сховав відомості про те, що він являвся одержувачем пенсії, так як підписав заяву на присвоєння статусу безробітного, у якому зазначено що пенсію на день присвоєння статусу безробітного не одержує. Згідно з п.г ч. 2 Закону України «Про зайнятість населення» не можуть бути визнані безробітними громадянами, що мають право на пенсію відповілн6о до законодавства України.
Проте за наслідками звірки з УПФУ в м.Алушті встановлено, що ОСОБА_1 придбав право на отримання пільгової пенсії з 06.02.2009 року в період знаходження на обліку як безробітного з 09.12.2008 року до 27.04.2009 року.
29.05.2009 року ОСОБА_1 подав заяву про зняття з обліку з 27.04.2009 року, але нарахування були проведені до 08.05.2009 року, внаслідок чого виникла переплата допомоги з безробіття з 27.04.2009 року до 08.05.2009 року. Переплата допомоги з безробіття в сумі 634 грн 79 коп утримана по відомості № 235 від 02.06.2009 року згідно службової записки № 17 від 29.05.2009 року.
Таким чином ОСОБА_1 зобов*язаний повернути отриману облудним шляхом допомогу по безробіттю за період з 06.02 до 26.04.2009 року у сумі 4127 грн 25 коп.
У судовому засіданні прокурор, представник позивача позов підтримали.
ОСОБА_1 позов не визнав, пояснив, що він не згоден з сумою незаконно отриманої допомоги, так як позивачі не надали ніяких доказів того, що зазначена сума у розмірі 4127 грн 25 коп ним отримана.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 121 Конституції України та резолютивної частини Рішення Конституційного суду України від 08.04.1999 р. на прокуратуру покладено здійснення представництва інтересів держави в судах у випадках, передбачених законом. Прокурори та їх заступники вправі звертатися в суди з позовними заявами винятково в інтересах держави в особі органів державної влади або органів місцевого самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади.
Статтею 361 Закону України „Про прокуратуру ” передбачено, що прокурор у випадку порушення або загрози порушення економічних, політичних і інших державних інтересів внаслідок протиправної діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, які здійснюються у взаєминах між ними або з державою, має право здійснювати представництво інтересів держави в суді. Одною з форм представництва являється звернення в суд с заявою про захист прав юридичних осіб у випадку, коли інтереси держави порушуються.
Прокурор самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві, у чому виражається порушення інтересів держави або в чому існує погроза інтересам держави, і ця заява, згідно ст. 45 ЦПК України, є підставою для порушення справи в суді.
Алуштинський міський центр зайнятості (МЦЗ) забезпечує комплексне вирішення питань зайнятості населення м. Алушти. Страхові внески в Фонд державного соціального страхування на випадок безробіття, централізовано акумулюються із рахунку Фонду і направляються Алуштинському МЦЗ для здійснення заходів по реалізації державної політики зайнятості населення, забезпечуючи зайнятість працездатного населення і матеріальну допомогу громадянам у випадку безробіття, надання безоплатних послуг пов’язаних з забезпеченням зайнятості населення, його соціального захисту від безробіття.
Застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні на підставі п.п. 2.3 ст. 36 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ”, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
ОСОБА_1 в Алуштинському МЦЗ був зареєстрований 02.12.2008 року у якості шукаючого роботу. 09.12.2008 року йому на підставі заяви був присвоєний статус безробітного у відповідності з п. 17 Положення про порядок реєстрації, перереєстрації на ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови надання матеріальної допомоги по безробіттю на період професійної підготовки і перепідготовки, затвердженого постановою КМУ від 27.04.1998 року № 578, а також призначена допомога по безробіттю у відповідності з п.1 ст. 23 і ст..22 Закону України «Про загальнообов*язковке державне соціальне страхування на випадок безробіття».
У день присвоєння статусу безробітного ОСОБА_1 сховав відомості про те, що він являвся одержувачем пенсії, так як підписав заяву на присвоєння статусу безробітного, у якому зазначено що пенсію на день присвоєння статусу безробітного не одержує. Згідно з п.г ч. 2 Закону України «Про зайнятість населення» не можуть бути визнані безробітними громадянами, що мають право на пенсію відповілн6о до законодавства України (а.с.13, 14).
Проте за наслідками звірки з УПФУ в м.Алушті встановлено, що ОСОБА_1 придбав право на отримання пільгової пенсії з 06.02.2009 року в період знаходження на обліку як безробітного з 09.12.2008 року до 27.04.2009 року(а.с.7).
29.05.2009 року ОСОБА_1 подав заяву (а.с.12) про зняття з обліку з 27.04.2009 року, але нарахування були проведені до 08.05.2009 року, внаслідок чого виникла переплата допомоги з безробіття з 27.04.2009 року до 08.05.2009 року. Переплата допомоги з безробіття в сумі 634 грн 79 коп утримана по відомості № 235 від 02.06.2009 року згідно службової записки № 17 від 29.05.2009 року.
Таким чином ОСОБА_1 зобов*язаний повернути незаконно отриману допомогу по безробіттю за період з 06.02 до 26.04.2009 року у сумі 4127 грн 25 коп.
Розмір незаконної отриманої допомоги підтверджується розрахунком заборгованості ( а.с.6) , наданими у судовому засіданні представником позивача помісячними розрахунками , копіями платіжних доручень за березень, квітень, травень, червень липень 2009 року, відомостями виплат допомоги по безробіттю за зазначений період . З урахуванням наданих позивачем доказів на підтвердження своїх позовних вимог щодо розміру незаконної отриманої відповідачем суми допомоги по безробіттю , суд не приймає до уваги заперечення на позов відповідача.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 36 Закону України «Про загальнообов*язковке державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 1166 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов прокурора задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Алуштинського міського центру зайнятості (р/с Алуштинського МЦЗ № 37170001000401 ОКПО 20708557 МФО 824026 УГК в АР Крим м. Сімферополь) незаконно отриману допомогу в сумі 4127 грн 25 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 н а користь держави судовий збір у розмірі 51 грн, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Алуштинський міський суд, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Апеляційного суду АРК або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: