Постанова № 10482041, 15.07.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2010
Номер справи
2а-2279/10/2370
Номер документу
10482041
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-2279/10/2370 15.07.2010 р. м. Черкаси

09 год. 25 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гаращенка В.В.,

при секретарі Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Гощенко О.В. за довіреністю;

відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області звернулось до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн.

Позивач стверджує, що під час перевірки павільйону, розташованого за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Жовтневої Революції, 97, виявлено, що відповідач здійснював роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами без придбання відповідних ліцензій та зберігання алкогольних напоїв в місці, не внесеному до Єдиного реєстру.

За таких обставин 16 лютого 2010 року прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400 грн.

Оскільки сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити повністю.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець з 15.03.2005 року, про що державним реєстратором виконавчого комітету Уманської міської ради Черкаської області зроблено запис за № 2 025 000 0000 001127 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року № 509-XII (далі «Закон № 509-XII»).

Статтею 11 Закону № 509-XII визначені права органів державної податкової служби, одним з яких є право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно ч. 7 ст. 11-1 Закону № 509-XII позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Підпунктом 1.1 пункту 1 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 лютого 2007 року №71 (далі «Положення»), визначено, що Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів функціонує, як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

За змістом пп. 2 п. 2 Положення одним з основних завдань Департаменту є здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Керуючись вказаними нормативними актами, 28 січня 2010 року працівниками позивача проведена перевірка павільйону, розташованого за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Жовтневої Революції, 97, в якому здійснює підприємницьку діяльність відповідач.

За результатами перевірки складено акт від 28.01.2010 року за № 0010/32-2/НОМЕР_1, згідно якого відповідач 28.01.2010 року здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами за зазначеною вище адресою без наявності відповідних ліцензій, а також зберігав алкогольні напої в місці, що не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.

Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі «Закон № 481/95-BP»).

Пункт 10 статті 15 Закону № 481/95-BP встановлює, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Пункт 30 статті 15 Закону № 481/95-BP встановлює, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання. До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

В акті перевірки ФОП ОСОБА_2 від 28.01.2010 року зазначено, що відповідач із заявами та відповідними документами на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного реєстру не звертався.

Відповідальність за порушення норм Закону № 481/95-BP визначена статтею 17 цього Закону. За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Зокрема, абзацами 5 та 9 зазначеної статті встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону № 481/95-BP рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Враховуючи факти, викладені в акті перевірки та з огляду на зазначені вище норми Закону № 481/95-BP позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 230322-2323-0011 від 16 лютого 2010 року, згідно якого до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в розмірі 3400 грн., яке направлено рекомендованим листом на адресу відповідача.

Дане рішення направлено відповідачу, проте повернулось «за закінченням терміну зберігання»та було розміщене на дошці оголошень регіонального управління, про що складено відповідний акт від 23.03.2010 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону № 481/95-BP у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Згідно довідки, наданої Уманською обєднаною державною податковою інспекцією № 11634/15-121 від 06.05.2010 року відповідачем фінансова санкція до Державного бюджету не сплачена.

Беручи до уваги, що фінансову санкцію у розмірі 3400 грн. відповідач не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області, (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 34997773) фінансові санкції в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.В. Гаращенко