Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2010 р.Справа № 2-а-1945/10/2170 Категорія:2.11.17Головуючий в 1 інстанції: Попов В.Ф.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду, у складі:
головуючого судді Запорожана Д.В.,
судді Яковлева Ю.В,
судді Жука С.І..
при секретарі Єршовій А.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою приватного підприємства «А-ЛІРА»на ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року у справі за позовом Приватного підприємства «А-ЛІРА»до Державної податкової інспекції у м. Херсоні, про визнання протиправними та зобовязання здійснення певних дій,
ВСТАНОВИЛА:
ПП «А-ЛІРА»звернулося до суду з позовом до ДПІ у м. Херсоні, про визнання дій щодо визнання правочинів недійсними протиправними та зобовязання повернення у первинний стан особистого рахунку підприємства.
ПП «А-ЛІРА»свої позовні вимоги обґрунтувало тим, що відповідач в ході перевірки підприємства, результати якої відображені в акті № 108/23/34323178 від 19.03.2010 року, вчинив дії щодо визнання недійсними деяких правочинів укладених підприємством.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року у відкритті провадження у вищенаведеній справі відмовлено.
В апеляційній скарзі ПП «А-ЛІРА»просить скасувати вищенаведену ухвалу, як таку, що прийнята з помилковим застосуванням норм процесуального права і постановити нову ухвалу про направленням справи до суду першої інстанції для продовження її розгляду. Пояснює, що оскаржує не акт перевірки, а дії відповідача, щодо визнання недійсними деяких правочинів укладених підприємством.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України - суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Постановляючи ухвалу суд першої інстанції виходив з того, що позивач фактично оскаржує вищенаведений акт перевірки, який не є рішенням субєкта владних повноважень в розумінні п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України,і тому він не може бути оскаржений в порядку адміністративного судочинства.
Колегія суддів погоджується з даним висновком суду першої інстанції.
Відповідно до п. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, його посадова чи службова особа, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, у справі адміністративної юрисдикції орган державної влади повинен бути законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого субєкта, а цей субєкт відповідно зобовязаний виконувати рішення такого органу.
Законодавством не передбачено яких не-будь дій органів ДПС щодо визнання господарських договорів недійсними, які є обовязковими для субєктів підприємницької діяльності.
Окрім того, колегія суддів не вбачає обовязкових для позивача дій ДПІ у м. Херсоні, у спірних правовідносинах, щодо визнання деяких його господарських договорів недійсними.
З матеріалів справи вбачається, що позивач фактично оскаржує висновки його перевірки відповідачем викладені у вищенаведеному акті.
Відповідно до п. 1.3 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства» затвердженого наказом ДПА України 10.08.2005 року № 327 та зареєстрованим в МЮ України 25.08.2005 року № 925/11205 - за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт.
Відповідно до ч. 2 п. 1.3 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»- акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Таким чином, акт перевірки є тільки підтвердженням факту проведення такої перевірки і носієм доказової бази. Сам по собі він не створює для субєкта підприємницької діяльності яких не будь обовязків. Жодні висновки наведені в ньому, дії чи бездіяльність за його наслідками, субєктивне ставлення субєкта підприємницької діяльності до нього, не змінюють його правову природу, а тому справа щодо його оскарження або його висновків не є справою адміністративної юрисдикції.
Отже, дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України - суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, колегія суддів, вважає не суттєвими та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, внаслідок чого апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду без змін.
Керуючись ст. ст. 196, 199, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «А-ЛІРА»залишити без задоволення.
Ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року у справі за позовом Приватного підприємства «А-ЛІРА»до Державної податкової інспекції у м. Херсоні, про визнання дій щодо визнання правочинів недійсними протиправними та зобовязання повернення у первинний стан особистого рахунку підприємства залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили.
Ухвала у повному обсязі складена та підписана 26.07.2010 року.
Головуючий /Д.В. Запорожан/
Судді /Ю.В. Яковлев/
/С.І. Жук/