Постанова № 10479045, 12.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2010
Номер справи
2а-5213/10/1270
Номер документу
10479045
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.9

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 липня 2010 року Справа № 2а-5213/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.,

за участю:

представника позивача: Нечипорук В.М.(довіреність від 04.03.2010 №34-03/1241)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Кіровськтепло» про стягнення економічної санкції в сумі 1287,03 грн., -

ВСТАНОВИВ:

29 червня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області (далі-позивач) до Комунального підприємства «Кіровськтепло»( далі відповідач) про стягнення економічної санкції в сумі 1287,03 грн.

Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 12.05.2010 по 18.05.2010 проводилася перевірка КП «Кіровськтепло» .За результатами перевірки складено акт від 18.05.2010 №264, в якому зазначено, що підприємством порушено порядок застосування тарифів, а саме: у період з 01.03.2010 по 31.03.2010 при застосуванні тарифу на послуги з опалення для населення у розмірі 7,85 грн./Гкал, затвердженого рішенням Кіровської міської ради від 24.10.2008 №571 « Про затвердження тарифів на послуги централізованого опалення», допущено завищення вартості послуг з опалення за рахунок включення вартості обсягу фактично ненаданих послуг внаслідок дострокового закінчення опалювального сезону, перерахунки плати були проведені не в повному обсязі. Внаслідок чого підприємством необґрунтовано одержана виручка. Стверджує, що ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст.20, п.6 ч.2 ст.21 ЗУ «Про житлово - комунальні послуги», пункту 23 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених КМУ від 21.07.2005 №630, пункту 4 Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному розмірі, зниження якості , затвердженого ПКМУ від 17.02.2010 № 151. Рішенням позивача від 25.05.2010 за вказане порушення застосовані економічні санкції у розмірі 1287,03 грн., які складаються із штрафу в сумі 858,02 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 49,01 грн. Рішення відповідачем не оскаржене.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладено у позовній заяві, просив стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 1287,03 грн.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату і місце слухання справи був повідомлений належним чином.( а.с.17).

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд ( контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності субєкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Відповідно до абз.1,3 п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженою постановою КМУ від 13.12.2000 №1819 Держцінінспекція має право проводити відповідно до законодавства перевірку бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників, що відображаються у розрахункових документах незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів); знайомитися з установчими документами та свідоцтвом про державну реєстрацію; перевіряти у посадових осіб, відповідальних за формування, встановлення та застосування цін (тарифів), документи, що посвідчують особу; проводити перевірку достовірності даних, наведених у документах з питань порядку формування, встановлення та застосування державних фіксованих та регульованих цін; 3) обстежувати в установленому порядку виробничі, складські, торговельні та інші приміщення суб'єктів господарювання, що використовуються для виготовлення, зберігання й реалізації товарів і сировини, організації та надання послуг.

Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 12.05.2010 по 18.05.2010 проводилася перевірка КП «Кіровськтепло» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з теплопостачання. За результатами перевірки складено акт від 18.05.2010 № 264, в якому зазначено, що КП «Кіровськтепло» не в повному обсязі проведені перерахунки плати в березні 2010 року за послуги з централізованого опалення мешканцям м.Кіровська. ( а.с.4-11).

Відповідно до п5 ч.1 ст.20 ЗУ « Про житлово- комунальні послуги» від 24.06. 2004 N 1875-IV ( далі ЗУ № 1875) споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.21 вищезазначеного ЗУ виконавець зобовязаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;

Перерахунки плати повинні бути проведені у відповідності з Порядком проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному розмірі, зниження якості , затвердженого ПКМУ від 17.02.2010 № 151.

За результатами перевірки встановлено, що відповідачем при нарахуванні плати за послуги з централізованого опалення в березні 2010 року не в повному обсязі проведені перерахунки плати за дострокове закінчення опалювального сезону. Необґрунтовано нарахована плата за послуги з централізованого опалення склала 3086,41 грн. та під час перевірки повернена населенню шляхом проведення перерахунків.( а.с.11).

В акті перевірки зроблено розрахунок та визначено, що сума необґрунтовано отриманої виручки відповідача у період з 01.03.2010 по 31.03.2010 склала 429,01 грн.

Директор підприємства з актом перевірки був ознайомлений та примірник отримав, про що свідчить його особистий підпис ( а.с.11). Зауважень до акту директором та головним бухгалтером не надано.

Відповідно до ч.1 ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Пунктом 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 продубльовано вказані положення ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 року.Згідно із п.1.7. Інструкції вилученню в дохід бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.

Розділ 3. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 визначає порядок вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій, зокрема відповідно до п.3.1. Державна інспекція з контролю приймає рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством.

На підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,25.05.2010 року уповноваженою особою Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області у відношенні КП «Кіровськтепло» було винесено рішення № 171 про застосування економічних санкцій у розмірі 1287,03 грн., які складаються з штрафу в розмірі 858,02 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 429,01 грн. (а.с.13).

Позивачем на адресу відповідача направлене рішення № 171 від 25.05.2010 року, претензія та припис.

Пункт 1.7. Інструкції №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238 встановлює, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до суду про примусове стягнення суми економічних санкцій разом з третім примірником рішення.

Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За таких обставин позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 14. Закону України «Про ціни і ціноутворення» N 507-XII від 03.12.1990 р., 1.4.-1.7, п.3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Міністерства фінансів України №298/519 від 03.12.2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 року за №1047/6238, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Кіровськтепло» про стягнення економічної санкції в сумі 1287,03 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Кіровськтепло» ( і.к. 35389470) на користь Держбюджету України, код платежу 21081100, одержувач: Держбюджет м.Кіровськ, код 24046946, р/р 31110106700023 суму економічної санкції у розмірі 1287,03( одна тисяча двісті вісімдесят сім гривень три копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію постанови направити відповідачу.

Повний текст постанови складено у нарадчій кімнаті 16 липня 2010 року.

СуддяЧиркін С.М.