Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.07.10 місто СевастопольСправа №2а-1799/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді - Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
у відсутність сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополядо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 5637, 82 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій та про патентування деяких видів підприємницької діяльності.
Ухвалою суду від 16.06.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Іншою ухвалою від 16.06.2010 закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.
Розгляд справи відкладався з 01.07.2010 на 16.07.2010 у звязку з незявленням відповідачки.
У судове засідання 16.07.2010 представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю та про підтримання позовних вимог в повному обсязі.
Відповідачка в судове засідання не зявилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, поштові повідомлення повернулись до суду з відміткою пошти «за закінчення терміну зберігання», у звязку з чим суд вважає можливим розглянути справу у її відсутність за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 02.06.2006 за № 2077000 0000 004376.
Згідно з довідкою № 29 від 21.05.2010 відповідачка знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Ленінському районі міста Севастополя, зареєстрована в реєстрі фізичних осіб - платників податків та зборів (інших обовязкових платежів) 10.03.2006 за № 214.
21.07.2009 посадовими особами Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя проведено перевірку господарської одиниці торгової палатки, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, з питання дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої був складений акт № 0418/27/02/23/НОМЕР_1 від 21.07.2009.
У ході перевірки встановлено порушення статті 3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” № 98/96-ВР від 23.03.1996, а саме здійснення торгівельної діяльності без одержання торгового патенту.
Також у ході перевірки встановлено порушення пункту 1 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, а саме: відсутність зареєстрованого, опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених законодавством, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Сума готівкових коштів на місці проведення рорахунків склала 1125,50 грн.
Пунктом 1 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Статтею 16 вказаного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з частиною 7 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Судом встановлено, що перевірка відповідача проведена на підставі направлення Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя № 006248/23-328 від 21.07.2009 на проведення планової перевірки з 21.07.2009 по 31.07.2009 субєкта господарювання ОСОБА_1 щодо дотримання чинного законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть відповідальність, зокрема, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Згідно зі статтею 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 вказаного закону передбачена відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
На підставі акту перевірки від 21.07.2009 начальником Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя 31.07.2009 прийнято рішення про застосування до відповідачки фінансових (штрафних) санкцій № 0004062330 у розмірі 10,32 грн. та № 0004052330 у розмірі 5627,50 грн., які було надіслано на адресу ОСОБА_1 та які повернулись з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Зазначені рішення відповідачкою не оскаржені, сума заборгованості зі сплати штрафних санкцій у добровільному порядку не погашена.
Таким чином, загальна сума заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 зі сплати штрафних (фінансових) санкцій складає 5637,82 грн. (5627,50 грн. + 10,32 грн.).
Враховуючи викладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідачки суми заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5637,82 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомостей про розрахункові рахунки немає) в доход Державного бюджету України (р/р 31112104700007, код платежу 21080900, банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5627,50 грн. (пять тисяч шістсот двадцять сім гривень 50 коп.).
3. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомостей про розрахункові рахунки немає) в доход Державного бюджету України (р/р 31418541700007, код платежу 21080900, банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 10,32 грн. (десять гривень 32 коп.).
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 19 липня 2010 року.