Постанова № 10450017, 28.05.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.05.2010
Номер справи
2а-2504/10/2670
Номер документу
10450017
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 травня 2010 року 16:01 № 2а-2504/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі Попові В.С. за участю представників сторін:

від позивача: Рожко І.О. (за дор. від 18.01.2010р. №312/9/10-109),

від відповідача: не зявились

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної податкової інспекції у Печерському р-н м.Києва

до Українського молодіжного Чорнобильського фонду

про стягнення податкового боргу в розмірі 1020,00грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.05.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Печерському р-н м.Києва з позовом до Українського молодіжного Чорнобильського фонду про стягнення податкового боргу в розмірі 1020,00грн.

В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідач - Український молодіжний Чорнобильський фонд, не сплатив суму за податковими зобовязаннями з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських обєднань з урахуванням пені 1020,00грн.

Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про розгляд даної справи належним чином за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі - 01133,м.Київ, вул. Софіївська, 6, кв. 1, тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Український молодіжний Чорнобильський фонд зареєстрований Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як субєкт підприємницької діяльності 21.12.1998р., ідентифікаційний код №20063468.

Відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Печерському р-н м.Києва як платник податків від 28.10.1994р. №658.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, заборгованість Українського молодіжного Чорнобильського фонду перед Державним бюджетом складає 1020,00грн., яка виникла з наступних підстав.

Державною податковою інспекцією у Печерському р-н м.Києва було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими організаціями й установами, за результатами якої складено акт від22.01.2007р. № 67/15-02, яким було встановлено порушення п. 16.4 ст.16 Закону України від 28.12.1994р. № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»із змінами і доповненнями, відповідачем не подана звітність по податку на прибуток підприємства у строки визначені пп.4.1.4, а), б) п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»для податкового періоду, який дорівнює календарному кварталу, а саме протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

На підставі встановлених порушень позивачем було прийнято податкове повідомлення рішення (форма «Р») №0000671502 від 22.01.2007р. на суму 1020,00грн., згідно п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181-ІІІ, до платників податків, що не подають податкову декларацію у строки, визначені законодавством, і передбачено відповідальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Як вбачається з матеріалів справи, що відповідно до карток особових рахунків Українського молодіжного Чорнобильського фонду, які ведуться ДПІ у Печерському р-н м.Києва, станом на 13.02.2010р. обліковується сума податкового зобовязання з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських обєднань з урахуванням пені у розмірі 1020, 00грн.

Днем узгодження податкового зобовязання платника податків у разі апеляційного оскарження такого податкового зобовязання є день закінчення процедури адміністративного оскарження (частина пята пункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).

У свою чергу, процедура адміністративного оскарження згідно з підпунктом 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” закінчується:

останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі, коли така заява не була подана у зазначений строк;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.

Водночас відповідно до підпункту 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобовязання платник податків зобовязаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Якщо ж сума узгодженого платником податків податкового зобовязання не сплачена у встановлений строк, вона визнається сумою податкового боргу платника податків (підпункт 5.4.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).

Виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який повязаний із несплатою узгодженої суми податкового зобовязання протягом установленого строку. Для випадків апеляційного порядку узгодження сум податкового зобовязання строк сплати визначається пунктом 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” і становить десять днів.

Зазначений строк переривається у разі звернення платника податків до суду із позовом про визнання недійсним рішення контролюючого органу згідно з підпунктом 5.4.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. При цьому податкове зобовязання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті.

У відповідності до п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, Українському молодіжному Чорнобильському фонду було винесено першу податкову вимогу від 06.03.2007р. №1/2307, яка була розміщена на дошці оголошення згідно акту від 07.05.2007р. №65/2. У відповідності до п.п. «б»п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ, ДПІ у Печерському р-н м.Києва виставлено другу податкову вимогу від 06.06.2007р. № 2/5459, яка також була розміщена на дошці оголошення згідно акту від 06.06.2007р. № 85/2.

Відомості про сплату зазначених штрафних санкцій або про оскарження рішення в матеріалах справи відсутні, позивачем надано письмові пояснення про те, що податкові вимоги відповідачем не оскаржувалися.

Таким чином, станом на 13.02.2010р. сума податкового боргу Український молодіжний Чорнобильський фонд, є узгодженою і з урахуванням пені складає 1020,00грн., що підтверджується довідкою про наявність податкового боргу від 13.02.2010р.

Як встановлює п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», у разі, коли інші, передбачені цим Законом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надсилання банку, обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.5.1 глави V Інструкції НБУ "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004р. за № 22, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувачі на підставі виконавчих документів, виданих судами, а згідно ст.4 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24.03.1998 № 202/98-ВР (із змінами та доповненнями), примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.

Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та стягнення з Українського молодіжного Чорнобильського фонду боргу в розмірі 1020,00грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Українського молодіжного Чорнобильського фонду (01133, пл.Л.Українки, 1, кв. 551, ідент.код 20063468) 1020 (одну тисячу двадцять) грн. податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань на рахунок 31112029700007, ВДК у Печерському районі міста Києва код 26077922 в УДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 31110009700007.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.К. Каракашьян