Постанова № 10448347, 09.07.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2010
Номер справи
2а-1713/10/1170
Номер документу
10448347
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2010 року Справа № 2а-1713/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сагун А.В.;

при секретарі Джебко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Матадор-плюс-2005" про припинення підприємницької діяльності,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Кіровограді, яка замінена на правонаступника Кіровоградську обєднану державну податкову інспекцію (далі по тексту - Кіровоградська ОДПІ) звернулась в суд з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Матадор-плюс-2005" (далі по тексту - ПП "Матадор-плюс-2005"), в якому просила припинити підприємницьку діяльність юридичної особи.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що відносно ПП "Матадор-плюс-2005" до ЄДРПОУ внесено відомості про відсутність підприємства за юридичною адресою.

У судовому засіданні представник позивача Король Д. М. позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно. На адресу відповідача направлялася повістка про виклик до суду, однак конверт повернувся без вручення адресату.

Згідно ст.93 ЦК України, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені. Статтями 17, 19 Закону України „Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, на уповноважений орган юридичної особи покладено обовязок подавати державному реєстратору відомості у разі зміни місцезнаходження юридичної особи.

У відповідності до ч. 8 ст. 35 КАС України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесенею до відповідного державного реєстру.

В дане судове засідання, в порядку ст. 39 КАС України, відповідача викликано в судове засідання шляхом поміщення оголошення в газеті „Народне слово” (а.с. 34).

На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверт направлявся на адресу, яка відповідно до витягу з ЄДРПОУ є місцезнаходженням юридичної особи та здійснення повідомлення відповідача про дату, час і місце судового засідання через оголошення в газеті, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Права органів державної податкової інспекції закріплені ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, зокрема, п.17 ч.1 цієї статті встановлює право державної податкової інспекції звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації юридичної особи.

Отже, чинним законодавством надано право державній податковій інспекції на звернення до суду з адміністративним позовом про скасування державної реєстрації юридичної особи.

Судом встановлено, що 11 лютого 2005 року ПП "Матадор-плюс-2005" зареєстровано виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради як юридична особа та 21 квітня 2005 року взяте на податковий облік (а.с. 6, 10).

Відповідно до ст.ст. 2, 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб підприємців.

Пунктом 1 ст. 59 Господарського кодексу України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб засновників субєкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках передбачених цим Кодексом за рішенням суду.

Відповідно до п. 1 ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації.

Згідно з частиною 1 статті 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особам правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Підпунктами 5 пункту 2 статті 38 вищевказаного Закону визначено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно ч. 8 ст. 19 вказаного Закону якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Як вбачається з матеріалів справи, 12 липня 2007 року на адресу відповідача було направлено повідомлення про необхідність підтвердження реєстраційних даних. 24 березня 2008 року повідомлення повернулось з відміткою про відсутність підприємства за юридичною адресою. 3 квітня 2008 року до ЄДРПОУ внесено відомості про відсутність підприємства за юридичною адресою (а.с. 9).

Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому ст.67 Конституції України встановлює, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Згідно п.2. ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” державна реєстрація припинення юридичної особи, крім іншого, проводиться у разі: постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Враховуючи, викладені обставини, суд вважає, що наявні всі фактичні підстави для припинення юридичної особи ПП "Матадор-плюс-2005", зокрема той факт, що до ЄДРПОУ внесено відомості про відсутність підприємства за юридичною адресою, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу приватне підприємство “Матадор плюс -2005”, код -33372727, що зареєстроване за адресою: м. Кіровоград , вул. Індустріальна, 62, в звязку з ліквідацією, не повязаною з банкрутством юридичних осіб.

Призначити ліквідаційну комісію в кількості трьох осіб у складі членів комісії представників Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області.

Встановити строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів.

Ліквідаційній комісії провести заходи щодо ліквідації приватного підприємства “Матадор плюс -2005”визначені ст.ст. 60,61 Господарського кодексу України.

Копію постанови, після набрання постанови суду законної сили, направити державному реєстратору виконавчого комітету Кіровоградської міської ради.

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 14.07.2010 року

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду А. В. Сагун