Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2010 року Справа № 2а-1813/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сагун А.В.;
при секретарі Джебко А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Каолін 5" про припинення юридичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
Бобринецька міжрайонна державна податкова інспекція (далі по тексту - Бобринецька МДПІ) звернулась в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Каолін 5" (далі по тексту - ТОВ "Каолін 5"), в якому просила припинити юридичну особу.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що ТОВ "Каолін 5" в порушення п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” не подавало до органу державної податкової служби податкову звітність більше року.
У судове засідання позивач не зявився, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно. На адресу відповідача направлялася повістка про виклик до суду, однак конверт повернувся з відміткою „за зазначеною адресою не проживає”.
Згідно ст.93 ЦК України, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені. Статтями 17, 19 Закону України „Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, на уповноважений орган юридичної особи покладено обовязок подавати державному реєстратору відомості у разі зміни місцезнаходження юридичної особи.
У відповідності до ч. 8 ст. 35 КАС України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесенею до відповідного державного реєстру.
В дане судове засідання, в порядку ст. 39 КАС України, відповідача викликано в судове засідання шляхом поміщення оголошення в газеті „Народне слово” (а.с. 31).
На підставі зазначених норм, з врахуванням того, що конверт направлявся на адресу, яка відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №086718 від 29.07.2005 року та довідки головного управління статистики у Кіровоградській області від 02.07.2010 року №14-7703 (а.с. 10, 32) є місцезнаходженням юридичної особи, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів покладено на податкові інспекції.
Права органів державної податкової інспекції закріплені ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, зокрема, п.17 ч.1 цієї статті встановлює право державної податкової інспекції звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації юридичної особи.
Отже, чинним законодавством надано право державній податковій інспекції на звернення до суду з адміністративним позовом про скасування державної реєстрації юридичної особи.
Судом встановлено, що 29 липня 2005 року ТОВ "Каолін 5" зареєстровано Бобринецькою районною державною адміністрацією Кіровоградської області як юридична особа та взято на податковий облік Новоукраїнською МДПІ (Бобринецьким відділенням) (а.с.10-13).
Відповідно до довідки Бобринецької МДПІ від 18.05.2010 р. відповідачем не подавалась до податкового органу податкова звітність по податку на прибуток більше року (а.с. 14, 15-16).
Відповідач заборгованості зі сплати податків та зборів не має (а.с. 14).
Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому ст.67 Конституції України встановлює, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.
Статтею 9 Закону України „Про систему оподаткування” встановлено обовязок платників податків і зборів (обовязкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст.ст. 2, 3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб підприємців.
Пунктом 1 статті 59 Господарського кодексу України передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб засновників субєкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках передбачених цим Кодексом за рішенням суду.
Згідно п.2. ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” державна реєстрація припинення юридичної особи, крім іншого, проводиться у разі: постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
Підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, у тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Враховуючи, викладені обставини, зокрема той факт, що відповідач протягом періоду, що перевищує один рік, не звітує до податкових органів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Припинити юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "Каолін 5", код ЄДРПОУ 33464718, зареєстроване в с. Сугокліївка, Боринецький район, Кіровоградська область, у звязку з ліквідацією, не повязаною з банкрутством юридичної особи.
Призначити ліквідаційну комісію в складі трьох осіб - члени комісії - представники Бобринецької міжрайонної державної податкової інспекції Кіровоградської області.
Встановити строк ліквідаційної комісії 70 днів.
Ліквідаційній комісії провести заходи щодо ліквідації товариство з обмеженою відповідальністю "Каолін 5", визначені ст. ст. 60, 61 Господарського кодексу України.
Копію постанови, після набрання постанови суду законної сили, направити державному реєстратору Бобринецької районної державної адміністрації Кіровоградської області.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови - з дня складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 14.07.2010 року
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А. В. Сагун