ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2010 року Справа № 2-а-4941/08/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могили А.Б.,
з участю секретаря Надраги Л.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави Міністерства транспорту і звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до СПД ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2040 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави Міністерства транспорту і звязку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернувся в суд із адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2040 грн.
Позов мотивовано тим, що 27.07.2007 року, 11.09.2007 року, 22.04.2008 року та 08.05.2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти № 018347, № 018526, № 058998, № 059083 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації легкового автомобіля облаштованого як таксі. Під час перевірок виявлено відсутність ліцензійної картки. Враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено 15.08.2007 року, 24.09.2007 року, 13.10.2008 року та 12.05.2008 року постанови відповідно № 010726, № 010861, № 048243 та № 050308 на загальну суму 2040 грн. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.
Представник позивача на адресу суду направила заяву, в якій зазначила, що позов підтримує в повній мірі і просила розгляд справи проводити без її участі .
Відповідач в судове засідання не зявилася, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлена належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 27.07. 2007 року в с. Вікторів працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт № 018347 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі розпізнавальним ліхтарем «Браво», що належить ОСОБА_1, без ліцензійної картки,15.08.2007 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 010726 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
11.09. 2007 року в м. Калуші працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт № 018526 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі розпізнавальним ліхтарем «Браво», що належить ОСОБА_1, без ліцензійної картки, 24.09.2007 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 010861 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
22.04. 2008 року в м. Галичі працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт № 058998 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі розпізнавальним ліхтарем «Браво», що належить Кар пінській С.З., без ліцензійної картки, 23.04.2008 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 048243 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
08.05. 2008 року в м. Галичі працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області складено акт № 059083 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, що належить Кар пінській С.З., без ліцензійної картки, 12.05.2008 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 050308 на суму 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Стаття 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі для автомобільного перевізника є ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Абзац 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» є спеціальною нормою, якою встановлено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 вказаного Порядку до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася.
Суд зазначає, що при здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 , фінансових санкцій в сумі 2040 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд,-
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкції по постановах № 010726 від 15.08.2007 року, № 010861 від 24.09.2007 року, № 048243 від 23.04.2008 року, № 050308 від 12.05.2008 року на суму 2040 (дві тисячі сорок) гривень на рахунок державного бюджету № 31110106700002 УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. В разі подання заяви про апеляційне оскарження судового рішення, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня складання її в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяви про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.
Постанова в повному обсязі складена 15.02.2010 року.